Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Van der Poel wint 5000 meter in wereldrecord, 6.01,56

Schaatser Van der Poel wint 5000 meter in wereldrecord, 6.01,56

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Nils van der Poel heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 5000 meter verbeterd. De Zweed dook met 6.01,56 nipt onder de oude toptijd van Ted-Jan Bloemen uit Canada van 6.01,86.

Patrick Roest reed met 6.04,41 de tweede tijd. De schaatser van Jumbo-Visma bleef met een vlakke race maar net boven zijn eigen persoonlijke record van 6.03,70 en reed zijn tweede tijd ooit op de 5000 meter. Jorrit Bergsma kwam in de rit tegen Roest op enige afstand tot 6.09.94. Daarmee werd hij zesde.

Van der Poel zag zijn tegenstander Alexander Roemjantsev hard vertrekken, maar nam na twee ronden toch het initiatief. Met allemaal rondjes laag in de 28 seconden dook hij onder het schema van de tijd die Bloemen in 2017 neerzette. Pas in de laatste rondjes gaf de Zweed iets toe op het schema van het wereldrecord, maar op de streep had hij nog 0,3 seconde over.

Bloemen kwam in de slotrit tegen de Italiaan Davide Ghiotto niet in de buurt van de toptijd van Van der Poel en liet het lopen. Ghiotto werd met 6.07,27 derde.

Meer uit Sport

Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

1 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

7 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

7 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

10 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

1 dag geleden