Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Thomas Krol: geen 'mister nice guy' meer

Schaatser Thomas Krol: geen 'mister nice guy' meer

HEERENVEEN (ANP) - Er was ooit een tijd dat schaatser Thomas Krol zichzelf te veel wegcijferde. Uit bescheidenheid en bij gebrek aan voldoende geloof in eigen kunnen nam hij lange tijd min of meer genoegen met een plek op de achtergrond. Totdat succescoach Jac Orie hem na de Winterspelen van 2018 in Zuid-Korea, waar hij niet aan mocht deelnemen, bij Jumbo-Visma onder zijn hoede nam. Zijn rol op het tweede plan, als ideale sparringpartner en 'mister nice guy', veranderde in een hoofdact als winnaar en als criticaster van de internationale schaatsunie ISU.

"De rollen zijn nu omgedraaid, dat is een mooie transformatie in twee jaar", sprak Krol zelfbewust na zijn winnende tijd bij de EK afstanden in Thialf op de 1500 meter. In 2018 eindigde hij bij de niet zo sterk bezette EK in Kolomna nog als tweede achter de Rus Denis Joeskov.

"Hier staat een andere Thomas. Die van twee jaar geleden gaf Joeskov nog onnodig voorrang op de kruising. Daarna kwam het litteken van het missen van de Winterspelen. Sindsdien zijn er veel dingen voor mij veranderd. Ik heb bij Jumbo-Visma veel meer zelfvertrouwen gekregen. Mede daardoor ben ik een winnaar geworden."

Uitvechten

Krol heeft nu de wereldtitel, de Europese titel en de Nederlandse titel op de 1500 meter in bezit. "Een mooi rijtje, maar nog niet compleet. De olympische titel ontbreekt nog. Die staat pas in 2022 op het spel, dat is nog ver weg."

Krol kon zich in Thialf nog niet meten met ploeggenoot Kjeld Nuis. De tweevoudig olympisch kampioen (1000 en 1500 meter) kreeg na zijn zware griepaanval, waardoor hij de NK afstanden eind december miste, geen aanwijsplekken voor de EK. "Kjeld kan mijn winnende tijden rijden, maar dat is zeker niet vanzelfsprekend. We zullen het bij de WK afstanden volgende maand in Salt Lake City moeten gaan uitvechten."

Krol was extra blij met zijn Europese titel vanwege zijn recente kritiek op het veel te krappe EK-programma. Met pijn in zijn hart moest hij zich afmelden voor de teamsprint, omdat die race kort na de 1500 meter werd verreden. Na de afzegging van Krol trok Nederland zich als kanshebber op goud terug voor dit onderdeel. "Ik heb in de afgelopen week mijn boosheid en frustratie richting de ISU vaak geuit, terwijl ik juist alleen maar met racen bezig wil zijn. Des te mooier is het nu dat ik ondanks al die onrust de 1500 meter heb gewonnen."

Meer uit Sport

Tenniszussen Williams met wildcard naar dubbelspel Cincinnati

CINCINNATI (ANP/RTR) - De zussen Venus (46) en Serena (44) Williams komen volgende week samen uit in het dubbelspel op het masterstoernooi in het Amerikaanse Cincinnati. De veelvoudig grandslamwinnaressen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Ze speelden voor het laatst samen in het dubbelspel op de US Open van 2022.

3 uur geleden
Pieterse verovert bergtrui in de Tour de France Femmes

POLIGNY (ANP) - Puck Pieterse heeft maandag in de derde etappe van de Tour de France Femmes de bergtrui veroverd. De 24-jarige renster van Fenix - Premier Tech verzamelde voldoende punten in de rit van Genève naar Poligny om de bolletjestrui over te nemen van de Française Océane Mahé.

5 uur geleden
Haugset verovert gele leiderstrui na winst derde etappe in Tour

POLIGNY (ANP) - De Noorse Sigrid Ytterhus Haugset heeft de derde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen en neemt de gele trui over van Lorena Wiebes. De 27-jarige renster van Uno-X Mobility kwam in het Franse Poligny alleen over de streep. De Belgische Lotte Kopecky volgde op de tweede plaats. Marianne Vos won de sprint van het peloton en eindigde als derde.

5 uur geleden
Italiaan Milan wint openingsrit Ronde van Polen na massasprint

KOSZALIN (ANP/Belga) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft de openingsetappe van de Ronde van Polen op zijn naam geschreven. De renner van Lidl-Trek bleef in een massasprint de Fransman Paul Magnier (Soudal Quick-Step) en de Brit Noah Hobbs (EF Education-EasyPost) voor.

5 uur geleden
Wielerploeg Picnic PostNL neemt per direct afscheid van Jakobsen

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft per direct afscheid genomen van sprinter Fabio Jakobsen. Dat maakte de Nederlandse formatie bekend op X. De 29-jarige Nederlander reed sinds 2024 voor de ploeg.

9 uur geleden
Pogačar gaat in komende Vuelta voor wielertrilogie

LAMONE (ANP) - Tadej Pogačar staat op 22 augustus aan de start van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates bekendgemaakt op X. Indien de 27-jarige Sloveense wielrenner de Ronde van Spanje wint, dan heeft hij alle grote ronden op zijn naam geschreven.

12 uur geleden
Sporters voor Spelen naar voorbereidingskamp in Mission Viejo

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse sporters kunnen in aanloop naar de Olympische en Paralympische Spelen van Los Angeles in 2028 naar een zogeheten pre-camp in Mission Viejo, in de staat Californië. Dat meldt sportkoepel NOC*NSF in een persbericht.

13 uur geleden