Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Thomas Krol: geen 'mister nice guy' meer

Schaatser Thomas Krol: geen 'mister nice guy' meer

HEERENVEEN (ANP) - Er was ooit een tijd dat schaatser Thomas Krol zichzelf te veel wegcijferde. Uit bescheidenheid en bij gebrek aan voldoende geloof in eigen kunnen nam hij lange tijd min of meer genoegen met een plek op de achtergrond. Totdat succescoach Jac Orie hem na de Winterspelen van 2018 in Zuid-Korea, waar hij niet aan mocht deelnemen, bij Jumbo-Visma onder zijn hoede nam. Zijn rol op het tweede plan, als ideale sparringpartner en 'mister nice guy', veranderde in een hoofdact als winnaar en als criticaster van de internationale schaatsunie ISU.

"De rollen zijn nu omgedraaid, dat is een mooie transformatie in twee jaar", sprak Krol zelfbewust na zijn winnende tijd bij de EK afstanden in Thialf op de 1500 meter. In 2018 eindigde hij bij de niet zo sterk bezette EK in Kolomna nog als tweede achter de Rus Denis Joeskov.

"Hier staat een andere Thomas. Die van twee jaar geleden gaf Joeskov nog onnodig voorrang op de kruising. Daarna kwam het litteken van het missen van de Winterspelen. Sindsdien zijn er veel dingen voor mij veranderd. Ik heb bij Jumbo-Visma veel meer zelfvertrouwen gekregen. Mede daardoor ben ik een winnaar geworden."

Uitvechten

Krol heeft nu de wereldtitel, de Europese titel en de Nederlandse titel op de 1500 meter in bezit. "Een mooi rijtje, maar nog niet compleet. De olympische titel ontbreekt nog. Die staat pas in 2022 op het spel, dat is nog ver weg."

Krol kon zich in Thialf nog niet meten met ploeggenoot Kjeld Nuis. De tweevoudig olympisch kampioen (1000 en 1500 meter) kreeg na zijn zware griepaanval, waardoor hij de NK afstanden eind december miste, geen aanwijsplekken voor de EK. "Kjeld kan mijn winnende tijden rijden, maar dat is zeker niet vanzelfsprekend. We zullen het bij de WK afstanden volgende maand in Salt Lake City moeten gaan uitvechten."

Krol was extra blij met zijn Europese titel vanwege zijn recente kritiek op het veel te krappe EK-programma. Met pijn in zijn hart moest hij zich afmelden voor de teamsprint, omdat die race kort na de 1500 meter werd verreden. Na de afzegging van Krol trok Nederland zich als kanshebber op goud terug voor dit onderdeel. "Ik heb in de afgelopen week mijn boosheid en frustratie richting de ISU vaak geuit, terwijl ik juist alleen maar met racen bezig wil zijn. Des te mooier is het nu dat ik ondanks al die onrust de 1500 meter heb gewonnen."

Meer uit Sport

Verstappen ergert zich aan storingen op boordradio Red Bull

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.

2 uur geleden
Griekspoor na zege in Brussel in top 50 wereldranglijst tennis

BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.

3 uur geleden
Van 't Wout wint derde individuele goud bij World Tour Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.

9 uur geleden
Xandra Velzeboer boekt op 500 meter eerste zege in World Tour  

VANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.

10 uur geleden
Verstappen miste de snelheid om voor zege in Austin te strijden

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.

13 uur geleden
Antonelli met zege in Austin nog dichter bij titel, Verstappen 3e

AUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.

13 uur geleden
Griekspoor noemt ATP-titel in Brussel 'de lekkerste' van de vier

BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (30) noemt zijn titel in Brussel "de lekkerste" van zijn vier eindzeges op ATP-toernooien. "Iedere titel heeft iets. In Pune won ik mijn eerste. Dat was bijzonder. Mijn tweede was in Den Bosch in eigen land. Ook bijzonder. Mijn zege op Mallorca was in een tijd dat ik op mijn best was. En nu win ik vanuit een heel moeilijke periode. Daarom is dit misschien wel de lekkerste."

16 uur geleden