Schaatser Thomas Krol: geen 'mister nice guy' meer
HEERENVEEN (ANP) - Er was ooit een tijd dat schaatser Thomas Krol zichzelf te veel wegcijferde. Uit bescheidenheid en bij gebrek aan voldoende geloof in eigen kunnen nam hij lange tijd min of meer genoegen met een plek op de achtergrond. Totdat succescoach Jac Orie hem na de Winterspelen van 2018 in Zuid-Korea, waar hij niet aan mocht deelnemen, bij Jumbo-Visma onder zijn hoede nam. Zijn rol op het tweede plan, als ideale sparringpartner en 'mister nice guy', veranderde in een hoofdact als winnaar en als criticaster van de internationale schaatsunie ISU.
"De rollen zijn nu omgedraaid, dat is een mooie transformatie in twee jaar", sprak Krol zelfbewust na zijn winnende tijd bij de EK afstanden in Thialf op de 1500 meter. In 2018 eindigde hij bij de niet zo sterk bezette EK in Kolomna nog als tweede achter de Rus Denis Joeskov.
"Hier staat een andere Thomas. Die van twee jaar geleden gaf Joeskov nog onnodig voorrang op de kruising. Daarna kwam het litteken van het missen van de Winterspelen. Sindsdien zijn er veel dingen voor mij veranderd. Ik heb bij Jumbo-Visma veel meer zelfvertrouwen gekregen. Mede daardoor ben ik een winnaar geworden."
Uitvechten
Krol heeft nu de wereldtitel, de Europese titel en de Nederlandse titel op de 1500 meter in bezit. "Een mooi rijtje, maar nog niet compleet. De olympische titel ontbreekt nog. Die staat pas in 2022 op het spel, dat is nog ver weg."
Krol kon zich in Thialf nog niet meten met ploeggenoot Kjeld Nuis. De tweevoudig olympisch kampioen (1000 en 1500 meter) kreeg na zijn zware griepaanval, waardoor hij de NK afstanden eind december miste, geen aanwijsplekken voor de EK. "Kjeld kan mijn winnende tijden rijden, maar dat is zeker niet vanzelfsprekend. We zullen het bij de WK afstanden volgende maand in Salt Lake City moeten gaan uitvechten."
Krol was extra blij met zijn Europese titel vanwege zijn recente kritiek op het veel te krappe EK-programma. Met pijn in zijn hart moest hij zich afmelden voor de teamsprint, omdat die race kort na de 1500 meter werd verreden. Na de afzegging van Krol trok Nederland zich als kanshebber op goud terug voor dit onderdeel. "Ik heb in de afgelopen week mijn boosheid en frustratie richting de ISU vaak geuit, terwijl ik juist alleen maar met racen bezig wil zijn. Des te mooier is het nu dat ik ondanks al die onrust de 1500 meter heb gewonnen."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
1 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
2 uur geledenMARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
8 uur geleden