Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Stolz wint tweede 1000 meter nipt voor Prins

Schaatser Stolz wint tweede 1000 meter nipt voor Prins

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jordan Stolz heeft twee dagen na zijn wereldrecord ook de tweede 1000 meter bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De 19-jarige Amerikaan was op het snelle ijs in Salt Lake City met 1.06,32 langzamer dan zijn wereldrecord van vrijdag, maar bleef Tim Prins nipt voor. Het brons ging naar Tatsuya Shinhama vlak voor Kjeld Nuis.

Prins verbeterde zichzelf flink in de rit tegen Marten Liiv uit Estland. Hij kwam tot 1.06,40 en was daarmee sneller dan Tatsuya Shinhama die eerder 1.06,72 had gereden in de rit tegen Jenning de Boo. De Boo dook ook voor het eerst onder de 1.07. Met 1.06,95 werd de Nederlands kampioen zesde.

Nuis, die de afgelopen dagen niet fit was, startte wel vrijdag op de eerste 1000 meter, maar ging niet voluit. Een dag later meldde hij zich af voor de 1500 meter. Op de tweede 1000 meter reed hij met 1.06,81 de vierde tijd. Vlak na de finish ging Nuis hard onderuit. Hij moest uit voorzorg met een brancard van het ijs worden gehaald.

Wennemars

Joep Wennemars versloeg in de eerste rit Kai Verbij. Met 1.07,60 was hij een fractie langzamer dan afgelopen vrijdag, toen hij de B-groep won in 1.07,54. Hij werd twaalfde. Verbij, tweevoudig wereldkampioen op de 1000 meter, werd na een mislukte race met 1.08,83 twintigste en laatste.

"Dit was wat mijn coaches noemen 'erop zitten'. Elke klap was raak", zei een tevreden Prins bij de NOS na zijn tweede plaats. "Als je goed op je timing zit, gaat het ontzettend hard hier. Dat lukte vrijdag niet helemaal en daar was ik niet tevreden over."

Prins voelde dat het nu heel hard ging, vooral in de eerste ronde, die bijna net zo snel was als bij Stolz vrijdag tijdens diens wereldrecord. "Ik dacht dat hij weer in de 1.05 ging rijden, maar hij blijkt toch een mens te zijn", zei Prins. "Er is voor de WK één topfavoriet, daarachter kunnen vijf of zes mannen meedoen voor het podium. Ik heb bewezen dat ik daar ook bij hoor."

Meer uit Sport

Kans op marathon op natuurijs, maar nog veel onzekerheid

UTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.

5 minuten geleden
Verstappen kiest Mercedes voor eigen GT3-raceteam

MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.

15 uur geleden
Noorse biatleet (27) stierf met hoogtetrainingsmasker op

LAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.

17 uur geleden
Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 dag geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

1 dag geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

1 dag geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

1 dag geleden