Schaatser Stolz wint tweede 1000 meter nipt voor Prins
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jordan Stolz heeft twee dagen na zijn wereldrecord ook de tweede 1000 meter bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De 19-jarige Amerikaan was op het snelle ijs in Salt Lake City met 1.06,32 langzamer dan zijn wereldrecord van vrijdag, maar bleef Tim Prins nipt voor. Het brons ging naar Tatsuya Shinhama vlak voor Kjeld Nuis.
Prins verbeterde zichzelf flink in de rit tegen Marten Liiv uit Estland. Hij kwam tot 1.06,40 en was daarmee sneller dan Tatsuya Shinhama die eerder 1.06,72 had gereden in de rit tegen Jenning de Boo. De Boo dook ook voor het eerst onder de 1.07. Met 1.06,95 werd de Nederlands kampioen zesde.
Nuis, die de afgelopen dagen niet fit was, startte wel vrijdag op de eerste 1000 meter, maar ging niet voluit. Een dag later meldde hij zich af voor de 1500 meter. Op de tweede 1000 meter reed hij met 1.06,81 de vierde tijd. Vlak na de finish ging Nuis hard onderuit. Hij moest uit voorzorg met een brancard van het ijs worden gehaald.
Wennemars
Joep Wennemars versloeg in de eerste rit Kai Verbij. Met 1.07,60 was hij een fractie langzamer dan afgelopen vrijdag, toen hij de B-groep won in 1.07,54. Hij werd twaalfde. Verbij, tweevoudig wereldkampioen op de 1000 meter, werd na een mislukte race met 1.08,83 twintigste en laatste.
"Dit was wat mijn coaches noemen 'erop zitten'. Elke klap was raak", zei een tevreden Prins bij de NOS na zijn tweede plaats. "Als je goed op je timing zit, gaat het ontzettend hard hier. Dat lukte vrijdag niet helemaal en daar was ik niet tevreden over."
Prins voelde dat het nu heel hard ging, vooral in de eerste ronde, die bijna net zo snel was als bij Stolz vrijdag tijdens diens wereldrecord. "Ik dacht dat hij weer in de 1.05 ging rijden, maar hij blijkt toch een mens te zijn", zei Prins. "Er is voor de WK één topfavoriet, daarachter kunnen vijf of zes mannen meedoen voor het podium. Ik heb bewezen dat ik daar ook bij hoor."
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - De Spaanse ploeg Caja Rural heeft met debutant Alex Molenaar de 113e editie van de Tour de France in gang getrapt in Barcelona. De 23 teams rijden met tussenpozen van vijf minuten een etappe van bijna 20 kilometer vanaf het Parc del Fòrum naar het Olympisch Stadion op de fameuze berg Montjuïc, waar zich uren van tevoren al veel wielerfans hadden gemeld.
48 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek is er niet in geslaagd de vierde ronde op Wimbledon te bereiken. De 25-jarige titelverdedigster uit Polen ging verrassend met 6-7 (9) 2-6 onderuit tegen de Filipijnse Alexandra Eala.
49 minuten geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur moest de zege in de korte race op het circuit van Silverstone laten aan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. De Brit Lewis Hamilton in de Ferrari werd tweede en de Britse wereldkampioen Lando Norris in de McLaren derde.
4 uur geledenEUGENE (ANP) - Jorinde van Klinken is op het onderdeel discuswerpen bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene tweede geworden. De 26-jarige Nederlandse kwam in haar tweede poging tot 68,21 meter. Haar landgenote Alida van Daalen wierp een afstand van 65,02 meter, goed voor de derde plaats. Het goud ging naar Valarie Sion uit de Verenigde Staten, die 68,64 meter noteerde.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
23 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
23 uur geleden