Schaatser Stolz wint tweede 1000 meter nipt voor Prins
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jordan Stolz heeft twee dagen na zijn wereldrecord ook de tweede 1000 meter bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De 19-jarige Amerikaan was op het snelle ijs in Salt Lake City met 1.06,32 langzamer dan zijn wereldrecord van vrijdag, maar bleef Tim Prins nipt voor. Het brons ging naar Tatsuya Shinhama vlak voor Kjeld Nuis.
Prins verbeterde zichzelf flink in de rit tegen Marten Liiv uit Estland. Hij kwam tot 1.06,40 en was daarmee sneller dan Tatsuya Shinhama die eerder 1.06,72 had gereden in de rit tegen Jenning de Boo. De Boo dook ook voor het eerst onder de 1.07. Met 1.06,95 werd de Nederlands kampioen zesde.
Nuis, die de afgelopen dagen niet fit was, startte wel vrijdag op de eerste 1000 meter, maar ging niet voluit. Een dag later meldde hij zich af voor de 1500 meter. Op de tweede 1000 meter reed hij met 1.06,81 de vierde tijd. Vlak na de finish ging Nuis hard onderuit. Hij moest uit voorzorg met een brancard van het ijs worden gehaald.
Wennemars
Joep Wennemars versloeg in de eerste rit Kai Verbij. Met 1.07,60 was hij een fractie langzamer dan afgelopen vrijdag, toen hij de B-groep won in 1.07,54. Hij werd twaalfde. Verbij, tweevoudig wereldkampioen op de 1000 meter, werd na een mislukte race met 1.08,83 twintigste en laatste.
"Dit was wat mijn coaches noemen 'erop zitten'. Elke klap was raak", zei een tevreden Prins bij de NOS na zijn tweede plaats. "Als je goed op je timing zit, gaat het ontzettend hard hier. Dat lukte vrijdag niet helemaal en daar was ik niet tevreden over."
Prins voelde dat het nu heel hard ging, vooral in de eerste ronde, die bijna net zo snel was als bij Stolz vrijdag tijdens diens wereldrecord. "Ik dacht dat hij weer in de 1.05 ging rijden, maar hij blijkt toch een mens te zijn", zei Prins. "Er is voor de WK één topfavoriet, daarachter kunnen vijf of zes mannen meedoen voor het podium. Ik heb bewezen dat ik daar ook bij hoor."
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
4 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
10 uur geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
19 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
19 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
20 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
21 uur geleden