Schaatser Stolz wint ook 1500 meter in Calgary
CALGARY (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de derde 1500 meter van dit seizoen in de wereldbeker gewonnen. De 20-jarige wereldkampioen schaatste een nieuw baanrecord in Calgary (1.41,22). De Chinees Ning Zhongyan (1.42,24) eindigde als tweede, vlak voor de Noor Peder Kongshaug (1.42,25).
Stolz is dit seizoen nog ongeslagen op de 500, 1000 en 1500 meter. Tim Prins was met een vijfde tijd de beste Nederlander (1.43,07). Kjeld Nuis werd zesde (1.43,09).
Prins stond vlak na zijn race te wankelen op zijn benen. "Ik ben in lange tijd niet zo stuk gegaan", zei hij bij de NOS. "Ik heb de hele maaltijd van voor de wedstrijd eruit gekotst." Nuis was niet tevreden met zijn prestatie op het snelle ijs van Calgary. "Ik doe te kalm en kwam niet los", zei hij. "Het lukte niet. Het was laffe hap. Dan verdien je het niet eens om een medaille te winnen."
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
1 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
19 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
22 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
23 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
23 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
23 uur geleden