Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Stolz houdt De Boo net achter zich op 1000 meter

Schaatser Stolz houdt De Boo net achter zich op 1000 meter

BEIJING (ANP) - Jenning de Boo is in het tweede wereldbekerweekeinde voor de langebaanschaatsers als tweede geëindigd op de 1000 meter. Net als vorige week in Nagano moest de 20-jarige Groninger enkel Jordan Stolz voor zich dulden. Vorige week was het verschil nog ruim een seconde in het voordeel van de Amerikaanse wereldkampioen, in Beijing ging het slechts om twee tienden: 1.07,62 tegen 1.07,82. Beiden bleven onder het oude baanrecord (1.07,92), waarmee Thomas Krol olympisch kampioen werd in 2022.

Het brons in de schaatshal van Beijing was voor de Chinees Ning Zhongyan in 1.07,91. Kjeld Nuis werd vierde in 1.08,07. Tim Prins (1.08,29) belandde op de zesde plaats. Joep Wennemars (1.08,57) werd negende, Tijmen Snel (1.09,48) vijftiende.

De Boo legde zijn eerste volle ronde af in 24,5 seconden, dat deed niemand hem na. "Ik zag daarvoor Stolz 25,0 rijden, dat viel me iets tegen", vertelde de Nederlander bij de NOS. "Maar ik denk dat hij dat bewust deed om eens iets anders te proberen. Hij kon toch winnen, maar ik ben blij met mijn race en hoe dicht ik in zijn buurt kom. Ik heb mijn plan goed uitgevoerd en kwam precies goed uit op de laatste kruising waar ik even achter Marten Liiv kon rijden." De Boo komt zondag nog uit op de 500 meter en de teamsprint.

Stolz, die vrijdag al de 1500 meter won, leidt uiteraard in het wereldbekerklassement op de 1000 meter voor De Boo.

Meer uit Sport

Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

1 uur geleden
Basketballers New York winnen weer in finale Eastern Conference

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.

2 uur geleden
NASCAR-icoon Busch (41) overleden aan ziekte

CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.

4 uur geleden
Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

13 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

15 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

16 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

19 uur geleden