Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Stolz houdt De Boo net achter zich op 1000 meter

Schaatser Stolz houdt De Boo net achter zich op 1000 meter

BEIJING (ANP) - Jenning de Boo is in het tweede wereldbekerweekeinde voor de langebaanschaatsers als tweede geëindigd op de 1000 meter. Net als vorige week in Nagano moest de 20-jarige Groninger enkel Jordan Stolz voor zich dulden. Vorige week was het verschil nog ruim een seconde in het voordeel van de Amerikaanse wereldkampioen, in Beijing ging het slechts om twee tienden: 1.07,62 tegen 1.07,82. Beiden bleven onder het oude baanrecord (1.07,92), waarmee Thomas Krol olympisch kampioen werd in 2022.

Het brons in de schaatshal van Beijing was voor de Chinees Ning Zhongyan in 1.07,91. Kjeld Nuis werd vierde in 1.08,07. Tim Prins (1.08,29) belandde op de zesde plaats. Joep Wennemars (1.08,57) werd negende, Tijmen Snel (1.09,48) vijftiende.

De Boo legde zijn eerste volle ronde af in 24,5 seconden, dat deed niemand hem na. "Ik zag daarvoor Stolz 25,0 rijden, dat viel me iets tegen", vertelde de Nederlander bij de NOS. "Maar ik denk dat hij dat bewust deed om eens iets anders te proberen. Hij kon toch winnen, maar ik ben blij met mijn race en hoe dicht ik in zijn buurt kom. Ik heb mijn plan goed uitgevoerd en kwam precies goed uit op de laatste kruising waar ik even achter Marten Liiv kon rijden." De Boo komt zondag nog uit op de 500 meter en de teamsprint.

Stolz, die vrijdag al de 1500 meter won, leidt uiteraard in het wereldbekerklassement op de 1000 meter voor De Boo.

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

27 minuten geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

3 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

6 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

7 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

9 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

9 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

11 uur geleden