Schaatser Stolz houdt De Boo net achter zich op 1000 meter
BEIJING (ANP) - Jenning de Boo is in het tweede wereldbekerweekeinde voor de langebaanschaatsers als tweede geëindigd op de 1000 meter. Net als vorige week in Nagano moest de 20-jarige Groninger enkel Jordan Stolz voor zich dulden. Vorige week was het verschil nog ruim een seconde in het voordeel van de Amerikaanse wereldkampioen, in Beijing ging het slechts om twee tienden: 1.07,62 tegen 1.07,82. Beiden bleven onder het oude baanrecord (1.07,92), waarmee Thomas Krol olympisch kampioen werd in 2022.
Het brons in de schaatshal van Beijing was voor de Chinees Ning Zhongyan in 1.07,91. Kjeld Nuis werd vierde in 1.08,07. Tim Prins (1.08,29) belandde op de zesde plaats. Joep Wennemars (1.08,57) werd negende, Tijmen Snel (1.09,48) vijftiende.
De Boo legde zijn eerste volle ronde af in 24,5 seconden, dat deed niemand hem na. "Ik zag daarvoor Stolz 25,0 rijden, dat viel me iets tegen", vertelde de Nederlander bij de NOS. "Maar ik denk dat hij dat bewust deed om eens iets anders te proberen. Hij kon toch winnen, maar ik ben blij met mijn race en hoe dicht ik in zijn buurt kom. Ik heb mijn plan goed uitgevoerd en kwam precies goed uit op de laatste kruising waar ik even achter Marten Liiv kon rijden." De Boo komt zondag nog uit op de 500 meter en de teamsprint.
Stolz, die vrijdag al de 1500 meter won, leidt uiteraard in het wereldbekerklassement op de 1000 meter voor De Boo.
Meer uit Sport
SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).
2 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
18 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
21 uur geleden