Schaatser Stolz houdt De Boo net achter zich op 1000 meter
BEIJING (ANP) - Jenning de Boo is in het tweede wereldbekerweekeinde voor de langebaanschaatsers als tweede geëindigd op de 1000 meter. Net als vorige week in Nagano moest de 20-jarige Groninger enkel Jordan Stolz voor zich dulden. Vorige week was het verschil nog ruim een seconde in het voordeel van de Amerikaanse wereldkampioen, in Beijing ging het slechts om twee tienden: 1.07,62 tegen 1.07,82. Beiden bleven onder het oude baanrecord (1.07,92), waarmee Thomas Krol olympisch kampioen werd in 2022.
Het brons in de schaatshal van Beijing was voor de Chinees Ning Zhongyan in 1.07,91. Kjeld Nuis werd vierde in 1.08,07. Tim Prins (1.08,29) belandde op de zesde plaats. Joep Wennemars (1.08,57) werd negende, Tijmen Snel (1.09,48) vijftiende.
De Boo legde zijn eerste volle ronde af in 24,5 seconden, dat deed niemand hem na. "Ik zag daarvoor Stolz 25,0 rijden, dat viel me iets tegen", vertelde de Nederlander bij de NOS. "Maar ik denk dat hij dat bewust deed om eens iets anders te proberen. Hij kon toch winnen, maar ik ben blij met mijn race en hoe dicht ik in zijn buurt kom. Ik heb mijn plan goed uitgevoerd en kwam precies goed uit op de laatste kruising waar ik even achter Marten Liiv kon rijden." De Boo komt zondag nog uit op de 500 meter en de teamsprint.
Stolz, die vrijdag al de 1500 meter won, leidt uiteraard in het wereldbekerklassement op de 1000 meter voor De Boo.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
3 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
9 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
9 uur geleden