Schaatser Stolz houdt De Boo net achter zich op 1000 meter
BEIJING (ANP) - Jenning de Boo is in het tweede wereldbekerweekeinde voor de langebaanschaatsers als tweede geëindigd op de 1000 meter. Net als vorige week in Nagano moest de 20-jarige Groninger enkel Jordan Stolz voor zich dulden. Vorige week was het verschil nog ruim een seconde in het voordeel van de Amerikaanse wereldkampioen, in Beijing ging het slechts om twee tienden: 1.07,62 tegen 1.07,82. Beiden bleven onder het oude baanrecord (1.07,92), waarmee Thomas Krol olympisch kampioen werd in 2022.
Het brons in de schaatshal van Beijing was voor de Chinees Ning Zhongyan in 1.07,91. Kjeld Nuis werd vierde in 1.08,07. Tim Prins (1.08,29) belandde op de zesde plaats. Joep Wennemars (1.08,57) werd negende, Tijmen Snel (1.09,48) vijftiende.
De Boo legde zijn eerste volle ronde af in 24,5 seconden, dat deed niemand hem na. "Ik zag daarvoor Stolz 25,0 rijden, dat viel me iets tegen", vertelde de Nederlander bij de NOS. "Maar ik denk dat hij dat bewust deed om eens iets anders te proberen. Hij kon toch winnen, maar ik ben blij met mijn race en hoe dicht ik in zijn buurt kom. Ik heb mijn plan goed uitgevoerd en kwam precies goed uit op de laatste kruising waar ik even achter Marten Liiv kon rijden." De Boo komt zondag nog uit op de 500 meter en de teamsprint.
Stolz, die vrijdag al de 1500 meter won, leidt uiteraard in het wereldbekerklassement op de 1000 meter voor De Boo.
Meer uit Sport
WEVELGEM (ANP) - Jasper Philipsen heeft met de zege in de klassieker In Flanders Fields - From Middelkerke To Wevelgem een langgekoesterde wens vervuld. "De zestigste overwinning is supermooi. Deze wedstrijd wilde ik al heel lang winnen, maar ik had nooit het supergevoel en kwam in de finale nooit in de positie om te winnen", zei de 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech in het flashinterview.
20 minuten geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de Belgische klassieker In Flanders Fields, From Middelkerke To Wevelgem gewonnen. De 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech was na 240,8 kilometer de beste in de sprint. Het peloton had in de slotfase de vluchters Mathieu van der Poel en de Belgen Wout van Aert en Alec Segaert bijgehaald in de wedstrijd die bekendstaat als Gent-Wevelgem.
44 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
8 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
10 uur geleden