Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Snellink rijdt op 5000 meter naar zilver in Nagano

Schaatser Snellink rijdt op 5000 meter naar zilver in Nagano

NAGANO (ANP) - Beau Snellink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Nagano zilver gepakt op de 5000 meter. Met een tijd van 6.13,99 bleef hij enigszins in de buurt van Davide Ghiotto uit Italië, die won in 6.12,71. De Noor Sander Eitrem werd derde (6.15,71).

Snellink won de wereldbeker op de lange afstanden in seizoen 2022-2023, maar kende daarna een moeizaam seizoen. Met de tweede plaats meldt de 23-jarige schaatser zich weer in de internationale top.

Chris Huizinga werd negende in 6.22,81. Huizinga probeerde in zijn rit mee te gaan met Ghiotto, maar stortte in het tweede deel van de race in. De Italiaan reed ver bij hem weg en was ruim tien seconden sneller.

Weinig schaatsers in breedte

Door de matige prestaties van de Nederlandse schaatsers in de breedte vorig seizoen op de 5000 meter startten maar twee Nederlandse schaatsers in de A-groep. Marcel Bosker werd eerder op de dag derde in de B-groep met een tijd van 6.19,16. Daarmee was hij ruim 2 seconden langzamer dan de 18-jarige Tsjech Metodej Jilek (6.17,14). Marwin Talsma reed met 6.21,26 de zevende tijd en Jorrit Bergsma met 6.22,02 de achtste tijd.

Patrick Roest, de regerend wereldkampioen op de 5000 meter, ontbreekt in Nagano. De schaatser meldde zich af voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden omdat hij nog herstelt van de naweeën van een ontstoken verstandskies.

Meer uit Sport

Philipsen vervult met zege in Wevelgem langgekoesterde wens

WEVELGEM (ANP) - Jasper Philipsen heeft met de zege in de klassieker In Flanders Fields - From Middelkerke To Wevelgem een langgekoesterde wens vervuld. "De zestigste overwinning is supermooi. Deze wedstrijd wilde ik al heel lang winnen, maar ik had nooit het supergevoel en kwam in de finale nooit in de positie om te winnen", zei de 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech in het flashinterview.

18 minuten geleden
Philipsen wint klassieker In Flanders Fields in de sprint

WEVELGEM (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de Belgische klassieker In Flanders Fields, From Middelkerke To Wevelgem gewonnen. De 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech was na 240,8 kilometer de beste in de sprint. Het peloton had in de slotfase de vluchters Mathieu van der Poel en de Belgen Wout van Aert en Alec Segaert bijgehaald in de wedstrijd die bekendstaat als Gent-Wevelgem.

42 minuten geleden
Vingegaard wint Ronde van Catalonië, Gilmore snelste in slotrit

BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).

2 uur geleden
Verstappen is plezier kwijt: nadenken over toekomst in Formule 1

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.

7 uur geleden
Antonelli ondanks 'verschrikkelijke start' jongste WK-leider ooit

SUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.

7 uur geleden
Antonelli zegeviert ook in Grote Prijs Japan, Verstappen achtste

SUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.

8 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP in Texas, Bezzecchi crasht

AUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.

10 uur geleden