Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Snellink rijdt op 5000 meter naar zilver in Nagano

Schaatser Snellink rijdt op 5000 meter naar zilver in Nagano

NAGANO (ANP) - Beau Snellink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Nagano zilver gepakt op de 5000 meter. Met een tijd van 6.13,99 bleef hij enigszins in de buurt van Davide Ghiotto uit Italië, die won in 6.12,71. De Noor Sander Eitrem werd derde (6.15,71).

Snellink won de wereldbeker op de lange afstanden in seizoen 2022-2023, maar kende daarna een moeizaam seizoen. Met de tweede plaats meldt de 23-jarige schaatser zich weer in de internationale top.

Chris Huizinga werd negende in 6.22,81. Huizinga probeerde in zijn rit mee te gaan met Ghiotto, maar stortte in het tweede deel van de race in. De Italiaan reed ver bij hem weg en was ruim tien seconden sneller.

Weinig schaatsers in breedte

Door de matige prestaties van de Nederlandse schaatsers in de breedte vorig seizoen op de 5000 meter startten maar twee Nederlandse schaatsers in de A-groep. Marcel Bosker werd eerder op de dag derde in de B-groep met een tijd van 6.19,16. Daarmee was hij ruim 2 seconden langzamer dan de 18-jarige Tsjech Metodej Jilek (6.17,14). Marwin Talsma reed met 6.21,26 de zevende tijd en Jorrit Bergsma met 6.22,02 de achtste tijd.

Patrick Roest, de regerend wereldkampioen op de 5000 meter, ontbreekt in Nagano. De schaatser meldde zich af voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden omdat hij nog herstelt van de naweeën van een ontstoken verstandskies.

Meer uit Sport

Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

16 minuten geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

29 minuten geleden
Golfer Luiten overweegt ontslag caddie na slechte ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten overweegt na een slechte derde ronde op het KLM Open zijn caddie nog tijdens het toernooi te vervangen. De tweevoudig winnaar zakte op The International in Badhoevedorp ver weg in het klassement na een ronde van 75 slagen (4 boven het baangemiddelde).

42 minuten geleden
Verstappen rijdt vijfde tijd in derde vrije training Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.

2 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot wint voor zesde keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.

3 uur geleden
Basketballers New York Knicks winnen opnieuw in NBA-finale

SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).

7 uur geleden
Golfer Luiten zakt weg na mindere tweede ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.

19 uur geleden