Schaatser Snel voert klassement NK sprint aan, val N'tab
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Tijmen Snel heeft halverwege de NK sprint in Heerenveen de leiding. De schaatser van Jumbo-Visma was met 1.08,51 de snelste op de 1000 meter en voert het klassement aan voor Lennart Velema en Janno Botman.
Dai Dai N'tab ging in de laatste rit van de 1000 meter onderuit en nam Gijs Esders mee in zijn val, die hard op het ijs terechtkwam. Daarmee is de 27-jarige schaatser van Jumbo-Visma, die eerder op de middag de 500 meter had gewonnen in 34,90 seconden, uitgeschakeld voor het klassement. Hij kan zich ook niet meer plaatsen voor de WK sprint.
Kjeld Nuis staakte eerder zijn race op de 500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen liep bij een misslag bij de start een liesblessure op en reed zijn rit niet uit. Nuis gaf een uur later aan dat de blessure meeviel, maar ging niet meer van start op de 1000 meter.
Snel was veel sneller op de 1000 meter dan Wesly Dijs die met 1.09,25 tweede werd op de 1000 meter. Velema werd met 1.09,43 derde. Op de tweede 500 meter heeft Snel zondag 0,55 seconden voorsprong op Velema. Botman, die twee keer als vierde eindigde, moet 0,58 goedmaken op Snel.
Snel was vooral tevreden over zijn 1000 meter. "Het is jammer dan Dai Dai valt in de laatste rit en Gijs meeneemt, maar mijn 1000 meter was weinig op aan te merken", zei hij. "Ik heb nu een mooie voorsprong en ga er alles aan doen om die marge vast te houden."
De schaatser hoopt zich met de nationale sprinttitel nog te plaatsen voor de WK sprint. "Ik ga natuurlijk niet naar de Spelen en dan is dat het enige doel dat nog overblijft. Dus daar wil ik wel voor vechten", zei Snel. Op het olympisch kwalificatietoernooi eindigde de schaatser als derde op de 1500 meter, waarmee hij in aanmerking kwam voor een startbewijs voor Beijing. De selectiecommissie van de KNSB besloot echter Marcel Bosker aan te wijzen voor die startplek, omdat die ook in actie komt op de ploegachtervolging.
Meer uit Sport
DIJON (ANP) - Marlen Reusser heeft de vierde etappe in de Tour de France Femmes op haar naam geschreven en de leiding in het algemeen klassement gegrepen. De Zwitserse regerend wereldkampioene tijdrijden van Movistar was in de individuele tijdrit over 21 kilometer van Gevrey-Chambertin naar Dijon met 27.30 minuten 4 seconden sneller dan Lieke Nooijen en 18 seconden dan Demi Vollering.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) heeft voor haar EK-debuut op de 800 meter in Birmingham zichzelf als doel gesteld om een finaleplaats te halen. Dat vertelde ze dinsdag bij de teampresentatie van de Nederlandse ploeg voor de EK atletiek in Birmingham op sportcentrum Papendal.
7 uur geledenSZCZECIN (ANP) - Jonathan Milan heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De Italiaan van Lidl-Trek was na 150 kilometer tussen Międzyzdroje en Szczecin de beste in de massasprint, nadat hij ook al de eerste rit in de sprint had gewonnen. De Fransman Paul Magnier werd tweede en Matteo Malucelli uit Italië werd derde.
8 uur geledenGÉVREY-CHAMBERTIN (ANP) - Romina Hinojosa uit Mexico is als eerste wielrenster vertrokken in de vierde etappe van de Tour de France Femmes. De rit is een individuele tijdrit van Gévrey-Chambertin naar Dijon over 21 kilometer.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Elijah Faverus (19) is opgenomen in de selectie voor de EK in Zagreb, Kroatië. Faverus won de afgelopen periode drie van de vier kwalificatiewedstrijden en verzekerde zich daarmee als meerkamper van een plek in de EK-selectie.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Schoonspringster Else Praasterink heeft net als vorig jaar een bronzen medaille gewonnen op de 10-metertoren bij het EK zwemmen. De 23-jarige Brabantse eindigde in Parijs na vijf sprongen op een totaal van 305,15 punten en kwam slechts 0,15 punten te kort voor het zilver van de Duitse Pauline Pfeif. De Europese titel ging naar Maisie Bond uit Groot-Brittannië.
23 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De zussen Venus (46) en Serena (44) Williams komen volgende week samen uit in het dubbelspel op het masterstoernooi in het Amerikaanse Cincinnati. De veelvoudig grandslamwinnaressen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Ze speelden voor het laatst samen in het dubbelspel op de US Open van 2022.
1 dag geleden