Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Snel voert klassement NK sprint aan, val N'tab

Schaatser Snel voert klassement NK sprint aan, val N'tab

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Tijmen Snel heeft halverwege de NK sprint in Heerenveen de leiding. De schaatser van Jumbo-Visma was met 1.08,51 de snelste op de 1000 meter en voert het klassement aan voor Lennart Velema en Janno Botman.

Dai Dai N'tab ging in de laatste rit van de 1000 meter onderuit en nam Gijs Esders mee in zijn val, die hard op het ijs terechtkwam. Daarmee is de 27-jarige schaatser van Jumbo-Visma, die eerder op de middag de 500 meter had gewonnen in 34,90 seconden, uitgeschakeld voor het klassement. Hij kan zich ook niet meer plaatsen voor de WK sprint.

Kjeld Nuis staakte eerder zijn race op de 500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen liep bij een misslag bij de start een liesblessure op en reed zijn rit niet uit. Nuis gaf een uur later aan dat de blessure meeviel, maar ging niet meer van start op de 1000 meter.

Snel was veel sneller op de 1000 meter dan Wesly Dijs die met 1.09,25 tweede werd op de 1000 meter. Velema werd met 1.09,43 derde. Op de tweede 500 meter heeft Snel zondag 0,55 seconden voorsprong op Velema. Botman, die twee keer als vierde eindigde, moet 0,58 goedmaken op Snel.

Snel was vooral tevreden over zijn 1000 meter. "Het is jammer dan Dai Dai valt in de laatste rit en Gijs meeneemt, maar mijn 1000 meter was weinig op aan te merken", zei hij. "Ik heb nu een mooie voorsprong en ga er alles aan doen om die marge vast te houden."

De schaatser hoopt zich met de nationale sprinttitel nog te plaatsen voor de WK sprint. "Ik ga natuurlijk niet naar de Spelen en dan is dat het enige doel dat nog overblijft. Dus daar wil ik wel voor vechten", zei Snel. Op het olympisch kwalificatietoernooi eindigde de schaatser als derde op de 1500 meter, waarmee hij in aanmerking kwam voor een startbewijs voor Beijing. De selectiecommissie van de KNSB besloot echter Marcel Bosker aan te wijzen voor die startplek, omdat die ook in actie komt op de ploegachtervolging.

Meer uit Sport

Olympische finale snowboard slopestyle afgelast door sneeuwval

LIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.

5 minuten geleden
Duitse skibond woedend om afbreken teamwedstrijd schansspringen

PREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.

3 uur geleden
Freestyleskiester Gu moet genoegen nemen met zilver op big air

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.

13 uur geleden
Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

16 uur geleden
Tweede goud Van 't Wout gaf Velzeboer veel vertrouwen

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.

19 uur geleden
Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

21 uur geleden
Mentaal geknakte kunstrijder Malinin maakt olympische rentree

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.

21 uur geleden