Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Snel voert klassement NK sprint aan, val N'tab

Schaatser Snel voert klassement NK sprint aan, val N'tab

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Tijmen Snel heeft halverwege de NK sprint in Heerenveen de leiding. De schaatser van Jumbo-Visma was met 1.08,51 de snelste op de 1000 meter en voert het klassement aan voor Lennart Velema en Janno Botman.

Dai Dai N'tab ging in de laatste rit van de 1000 meter onderuit en nam Gijs Esders mee in zijn val, die hard op het ijs terechtkwam. Daarmee is de 27-jarige schaatser van Jumbo-Visma, die eerder op de middag de 500 meter had gewonnen in 34,90 seconden, uitgeschakeld voor het klassement. Hij kan zich ook niet meer plaatsen voor de WK sprint.

Kjeld Nuis staakte eerder zijn race op de 500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen liep bij een misslag bij de start een liesblessure op en reed zijn rit niet uit. Nuis gaf een uur later aan dat de blessure meeviel, maar ging niet meer van start op de 1000 meter.

Snel was veel sneller op de 1000 meter dan Wesly Dijs die met 1.09,25 tweede werd op de 1000 meter. Velema werd met 1.09,43 derde. Op de tweede 500 meter heeft Snel zondag 0,55 seconden voorsprong op Velema. Botman, die twee keer als vierde eindigde, moet 0,58 goedmaken op Snel.

Snel was vooral tevreden over zijn 1000 meter. "Het is jammer dan Dai Dai valt in de laatste rit en Gijs meeneemt, maar mijn 1000 meter was weinig op aan te merken", zei hij. "Ik heb nu een mooie voorsprong en ga er alles aan doen om die marge vast te houden."

De schaatser hoopt zich met de nationale sprinttitel nog te plaatsen voor de WK sprint. "Ik ga natuurlijk niet naar de Spelen en dan is dat het enige doel dat nog overblijft. Dus daar wil ik wel voor vechten", zei Snel. Op het olympisch kwalificatietoernooi eindigde de schaatser als derde op de 1500 meter, waarmee hij in aanmerking kwam voor een startbewijs voor Beijing. De selectiecommissie van de KNSB besloot echter Marcel Bosker aan te wijzen voor die startplek, omdat die ook in actie komt op de ploegachtervolging.

Meer uit Sport

Bobsleeër Wesselink op Spelen tiende bij debuut in tweemansbob

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.

2 uur geleden
Nederland blijft na zilver schaatssters vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.

4 uur geleden
Verstappen test donderdag en vrijdagmiddag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.

5 uur geleden
Schaatsster Beune is blij dat ze medaille om de nek heeft hangen

MILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.

5 uur geleden
Skeletonner Jeraskevitsj krijgt 180.000 euro van baas voetbalclub

MILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.

5 uur geleden
Schaatser Bosker vertrok 'om zich op te frissen voor huldiging'

MILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.

6 uur geleden
Ritsma 'tevreden' met zilver en 'trots' op vierde plaats

MILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.

6 uur geleden