Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Snel moet afwachten wat zijn derde plaats waard is

Schaatser Snel moet afwachten wat zijn derde plaats waard is

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Tijmen Snel verraste met de derde plaats op de 1500 meter. Met 1.45,16 bleef hij Patrick Roest, de winnaar van olympisch zilver in Pyeongchang, voor en eindigde hij achter Kjeld Nuis en Thomas Krol. Gezien de ingewikkelde keuzes die de selectiecommissie moet maken, ook met het oog op de ploegachtervolging, durfde de 24-jarige schaatser van Jumbo-Visma nog niet te hard te juichen dat hij naar de Spelen gaat.

"In principe ben ik tevreden over mijn race", zei Snel, die onder zijn persoonlijk record van 1.45,73 dook. "Ik rijd voor mijn doen een supergoede race en haal alles eruit wat erin zit. Dat is dan de derde plek waard, want Kjeld Nuis en Krol zijn beter. Als ik dan kijk naar de matrix met de uitslagen weet ik dat het even afwachten wordt. Ik sta er in ieder geval in, daar ben ik blij om. Wat dat dan waard is, moet blijken."

Snel staat in de selectievolgorde met zijn derde plaats op de 1500 meter als achtste schaatser, maar zijn positie is nog niet zeker vanwege de aanwijsplekken waar de selectiecommissie nog gebruik van kan maken. "Ik hoor het vanzelf wel. Ik hoop op het beste, dat is het enige dat ik kan doen."

Meer uit Sport

WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

9 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

10 uur geleden
Peet helpt korfballers DVO aan eerste landstitel in de zaal

ROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.

10 uur geleden
Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

20 uur geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

1 dag geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

1 dag geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

1 dag geleden