Schaatser Snel moet afwachten wat zijn derde plaats waard is
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Tijmen Snel verraste met de derde plaats op de 1500 meter. Met 1.45,16 bleef hij Patrick Roest, de winnaar van olympisch zilver in Pyeongchang, voor en eindigde hij achter Kjeld Nuis en Thomas Krol. Gezien de ingewikkelde keuzes die de selectiecommissie moet maken, ook met het oog op de ploegachtervolging, durfde de 24-jarige schaatser van Jumbo-Visma nog niet te hard te juichen dat hij naar de Spelen gaat.
"In principe ben ik tevreden over mijn race", zei Snel, die onder zijn persoonlijk record van 1.45,73 dook. "Ik rijd voor mijn doen een supergoede race en haal alles eruit wat erin zit. Dat is dan de derde plek waard, want Kjeld Nuis en Krol zijn beter. Als ik dan kijk naar de matrix met de uitslagen weet ik dat het even afwachten wordt. Ik sta er in ieder geval in, daar ben ik blij om. Wat dat dan waard is, moet blijken."
Snel staat in de selectievolgorde met zijn derde plaats op de 1500 meter als achtste schaatser, maar zijn positie is nog niet zeker vanwege de aanwijsplekken waar de selectiecommissie nog gebruik van kan maken. "Ik hoor het vanzelf wel. Ik hoop op het beste, dat is het enige dat ik kan doen."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
7 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
16 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden