Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Smeekens beëindigt loopbaan

Schaatser Smeekens beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jan Smeekens heeft besloten te stoppen. Dat liet de 33-jarige sprinter weten via zijn team Jumbo-Visma. Smeekens werd onder andere wereldkampioen en won een zilveren medaille op de Olympische Spelen van Sotsji in 2014. "Ik merk dat mijn lichaam op raakt", zo lichtte hij toe. "Om eerlijk te zijn heb ik dit seizoen geen wedstrijd zonder pijn gereden."

Het was een moeilijke beslissing. Smeekens: "Mijn keuze is best dubbel. Aan de ene kant heb ik enorm veel liefde voor de sport, waardoor ik deze beslissing super moeilijk vind. Je neemt afstand van iets waar je vrijwel je hele leven aan gewijd hebt. Het schaatsen heeft mij ontzettend veel gebracht. Ik ben momenteel 33 en ook dit jaar was ik nog actief op de EK en WK afstanden. Dat is een mooi gegeven."

Smeekens zegt er ook lang over te hebben nagedacht. "De laatste week is het gevoel om te stoppen steeds meer gaan groeien. Ik ben niet over één nacht ijs gegaan en is het een weloverwogen beslissing geworden. Het is een week geweest met veel rationele gedachtes met plussen en minnen, maar onder de streep kom ik tot de conclusie dat het mooi is geweest. Mijn gevoel speelt daarin ook een belangrijke rol."

Hoogtepunten

Over hét hoogtepunt is Smeekens duidelijk. "Mijn mooiste overwinning is natuurlijk de 500 meter tijdens de WK afstanden in Gangneung in 2017, waarmee ik de eerste Nederlandse wereldkampioen ooit werd op die afstand. Die prestatie staat bovenaan mijn lijstje. Daarnaast kijk ik er met veel genoegen op terug dat ik op drie Winterspelen actief ben geweest, als eerste Nederlander ooit een World Cup-klassement op de 500 meter won en natuurlijk mijn zilveren olympische medaille in Sotsji."

Eerder al maakte Douwe de Vries (37) van dezelfde ploeg bekend er mee op te houden.

Meer uit Sport

Evenepoel trots op tweede plek Tour achter recordhouder Pogačar

PARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.

8 uur geleden
Pogačar wil zich niet de druk van geschiedenis schrijven opleggen

PARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.

8 uur geleden
Franse tennisser Van Assche klopt Blockx in finale in Estoril

ESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.

8 uur geleden
Van der Poel dacht al een jaar aan winnen op Champs-Élysées

PARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel dacht al een jaar aan winnen in de Tour de France op de Champs-Élysées. Dat zei de Nederlander na zijn zege in de slotetappe van de Tour in het flashinterview.

10 uur geleden
Mexicaan Del Toro wint jongerenklassement Tour de France

PARIJS (ANP) - De Mexicaan Isaac Del Toro heeft het jongerenklassement van de Tour de France gewonnen. De 22-jarige renner van UAE Team Emirates zette zaterdag in de koninginnenrit al een grote stap naar de eindwinst van de witte trui door bijna 2 minuten te pakken op de 19-jarige Fransman Paul Seixas. Zondag kwam zijn trui ondanks een lekke band niet meer in gevaar, omdat halverwege de etappe de tijdsverschillen werden opgenomen. Lenny Martinez (Frankrijk) is derde geworden in het jongerenklassement.

10 uur geleden
Pogačar, Evenepoel en Del Toro op eindpodium Tour de France

PARIJS (ANP) - Tadej Pogačar (27) heeft zondag voor de derde keer op rij en voor de vijfde keer in zijn carrière de Tour de France gewonnen. Daarmee is de Sloveen gedeeld recordhouder geworden in de grootste wielerwedstrijd ter wereld met Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault en Miguel Induráin.

10 uur geleden
Van der Poel wint slotetappe Tour de France op Champs-Élysées

PARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op de Champs-Élysées in Parijs de slotetappe van de Tour de France gewonnen. Na een zenuwslopende finale, waarin hij met Tourwinnaar Tadej Pogačar ontsnapt was, wist hij zijn ploeggenoot Jasper Philipsen, die de sprint van de achtervolgende groep won, nipt voor te blijven. Groenetruidrager Mads Pedersen werd derde. Olav Kooij werd vijfde, Rick Pluimers zevende.

11 uur geleden