Schaatser Scheperkamp zesde op 500 meter, Dubreuil wint
CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben bij de wereldbeker in Calgary geen rol van betekenis kunnen spelen op de 500 meter. Merijn Scheperkamp was met de zesde plaats met 34,46 de beste Nederlander. De zege ging naar de Canadees Laurent Dubreuil in 34,01.
Scheperkamp moest in zijn rit zijn meerdere erkennen in de Zuid-Koreaan Jun-Ho Kim, die maar een honderdste van een seconde langzamer was dan Tatsuya Shinhama uit Japan, die met 34,18 de tot dan toe snelste tijd had neergezet. De Japanner werd tweede voor Kim.
Dai Dai N'tab moest eerder achter Takuya Morimoto uit Japan aan na de eerste 100 meter. Met 34,81 bleef hij ver verwijderd van de toptijden en werd zeventiende. Janno Botman kon ook zijn tegenstander Yuma Murakami niet bijhouden. Na een ruime binnenbocht bleef hij steken op 34,85 en werd negentiende.
B-groep
Kai Verbij maakte eerder op de avond zijn rentree in de wereldbeker in de B-groep. Verbij had een aanwijsplek gekregen nadat hij bij het kwalificatietoernooi in oktober had moeten opgeven met een liesblessure. Met 35,04 werd hij negende en speelde geen rol van betekenis.
Ook Stefan Westenbroek kwam in actie in de B-groep. De schaatser had zich eind oktober gekwalificeerd voor de wereldbekerwedstrijden, maar raakte daarna geblesseerd bij een trainingsongeluk. Hij kwam tot 35,07 en werd tiende. De Spanjaard Nil Llop Izquierdo was met een persoonlijk record van 34,52 de snelste.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
44 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli behaalde in zijn 26e Formule 1-race zijn eerste overwinning. De 19-jarige Italiaan won de Grote Prijs van China en werd na Max Verstappen de jongste winnaar ooit. "Ik ben sprakeloos en kan wel huilen. Ik heb zoveel te danken aan mijn team. Mercedes heeft me geholpen om mijn droom te verwezenlijken", zei Antonelli kort na afloop in het flashinterview. "Ik wilde heel graag Italië terug aan de top brengen en dat is gelukt."
1 uur geledenCORTINA (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos en paraskiër Jeroen Kampschreur dragen zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina. Dat maakte chef de mission Esther Vergeer bekend. Kampschreur won twee keer goud, Bunschoten-Vos veroverde een zilveren medaille.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft het einde van de Grote Prijs van China niet gehaald. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest zijn auto tien ronden voor het einde van de race naar de pitstraat sturen met een haperende motor.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft bevestigd dat de Grote Prijzen van Bahrein en Saudi-Arabië niet doorgaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender. Hoewel beide organisaties het niet specifiek vermelden, is het onwaarschijnlijk dat de twee races later dit jaar worden ingehaald. Het betekent dat er dit jaar niet 24, maar 22 races worden verreden.
2 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen status van Carlos Alcaraz dit jaar. Na zestien overwinningen op rij volgde in de halve finale van het masterstoernooi in Indian Wells de eerste nederlaag voor de Spaanse nummer 1 van de wereld. Medvedev, die elfde staat op de wereldranglijst, troefde Alcaraz af in twee sets: 6-3 7-6 (3).
4 uur geleden