Schaatser Scheperkamp zesde op 500 meter, Dubreuil wint
CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben bij de wereldbeker in Calgary geen rol van betekenis kunnen spelen op de 500 meter. Merijn Scheperkamp was met de zesde plaats met 34,46 de beste Nederlander. De zege ging naar de Canadees Laurent Dubreuil in 34,01.
Scheperkamp moest in zijn rit zijn meerdere erkennen in de Zuid-Koreaan Jun-Ho Kim, die maar een honderdste van een seconde langzamer was dan Tatsuya Shinhama uit Japan, die met 34,18 de tot dan toe snelste tijd had neergezet. De Japanner werd tweede voor Kim.
Dai Dai N'tab moest eerder achter Takuya Morimoto uit Japan aan na de eerste 100 meter. Met 34,81 bleef hij ver verwijderd van de toptijden en werd zeventiende. Janno Botman kon ook zijn tegenstander Yuma Murakami niet bijhouden. Na een ruime binnenbocht bleef hij steken op 34,85 en werd negentiende.
B-groep
Kai Verbij maakte eerder op de avond zijn rentree in de wereldbeker in de B-groep. Verbij had een aanwijsplek gekregen nadat hij bij het kwalificatietoernooi in oktober had moeten opgeven met een liesblessure. Met 35,04 werd hij negende en speelde geen rol van betekenis.
Ook Stefan Westenbroek kwam in actie in de B-groep. De schaatser had zich eind oktober gekwalificeerd voor de wereldbekerwedstrijden, maar raakte daarna geblesseerd bij een trainingsongeluk. Hij kwam tot 35,07 en werd tiende. De Spanjaard Nil Llop Izquierdo was met een persoonlijk record van 34,52 de snelste.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
1 dag geleden