Schaatser Scheperkamp zesde op 500 meter, Dubreuil wint
CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben bij de wereldbeker in Calgary geen rol van betekenis kunnen spelen op de 500 meter. Merijn Scheperkamp was met de zesde plaats met 34,46 de beste Nederlander. De zege ging naar de Canadees Laurent Dubreuil in 34,01.
Scheperkamp moest in zijn rit zijn meerdere erkennen in de Zuid-Koreaan Jun-Ho Kim, die maar een honderdste van een seconde langzamer was dan Tatsuya Shinhama uit Japan, die met 34,18 de tot dan toe snelste tijd had neergezet. De Japanner werd tweede voor Kim.
Dai Dai N'tab moest eerder achter Takuya Morimoto uit Japan aan na de eerste 100 meter. Met 34,81 bleef hij ver verwijderd van de toptijden en werd zeventiende. Janno Botman kon ook zijn tegenstander Yuma Murakami niet bijhouden. Na een ruime binnenbocht bleef hij steken op 34,85 en werd negentiende.
B-groep
Kai Verbij maakte eerder op de avond zijn rentree in de wereldbeker in de B-groep. Verbij had een aanwijsplek gekregen nadat hij bij het kwalificatietoernooi in oktober had moeten opgeven met een liesblessure. Met 35,04 werd hij negende en speelde geen rol van betekenis.
Ook Stefan Westenbroek kwam in actie in de B-groep. De schaatser had zich eind oktober gekwalificeerd voor de wereldbekerwedstrijden, maar raakte daarna geblesseerd bij een trainingsongeluk. Hij kwam tot 35,07 en werd tiende. De Spanjaard Nil Llop Izquierdo was met een persoonlijk record van 34,52 de snelste.
Meer uit Sport
MONTRÉAL (ANP) - Demi Vollering is de kopvrouw van de Nederlandse selectie voor de WK wielrennen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in het Canadese Montréal. Dat heeft de KNWU donderdag bekendgemaakt. De winnares van de Tour de France heeft een lange erelijst, maar wereldkampioen werd ze nog nooit.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is na zijn uitschakeling op de US Open positief over zijn anderhalve maand in Noord-Amerika. Dat zei de Nederlandse tennisser in de nacht van woensdag op donderdag in New York tegen de NOS. Van de Zandschulp verloor in de kwartfinale in drie sets van de Duitse nummer 1 van de plaatsingslijst Alexander Zverev.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de halve finale te bereiken van de US Open. De 30-jarige Nederlander moest de zege in New York in drie sets laten aan de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev: 2-6 5-7 1-6.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Karen Chatsjanov heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de halve finale van de US Open bereikt. De 30-jarige Rus versloeg in New York de Belg Alexander Blockx, die in de derde set opgaf wegens een blessure. Chatsjanov stond op dat moment twee sets voor: 6-2 7-5 3-2.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - Coco Gauff neemt het tegen Elena Rybakina op in de halve finales van de US Open. De 22-jarige Amerikaanse versloeg in New York in drie sets Mirra Andrejeva uit Rusland: 3-6 7-6 (7) 6-2.
22 uur geledenNEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de halve finales bereikt van de US Open. De 27-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in drie sets de Chinese Zheng Qinwen: 3-6 6-1 6-4.
1 dag geledenSEVILLA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft ook de zeventiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De 21-jarige Brit van Visma - Lease a Bike was in de straten van Sevilla wederom de sterkste in een massasprint en reed naar zijn vijfde ritzege in deze editie. De Belg Jordi Meeus finishte als tweede. De Deen Magnus Cort, bezig aan zijn laatste seizoen, werd derde.
1 dag geleden