Schaatser Scheperkamp grijpt net naast titel op 500 meter bij EK
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Merijn Scheperkamp heeft bij de EK afstanden in Heerenveen zilver gepakt op de 500 meter. De 21-jarige schaatser versloeg in zijn rit landgenoot Dai Dai N’tab met 34,61. In de laatste rit was de Pool Piotr Michalski één honderdste van een seconde sneller. N'tab werd met 34,76 derde.
Kai Verbij kwam in de rit tegen Michalski tot 34,76, maar was vijf duizendsten van een seconde langzamer dan N'tab en greep naast de medailles.
Het is voor Scheperkamp het eerste internationale succes. De 21-jarige schaatser uit de opleidingsploeg van Jumbo-Visma verraste op het olympisch kwalificatietoernooi door de 500 meter te winnen en zich te plaatsen voor de Spelen. Met zilver op deze EK zette hij zijn opgaande lijn voort.
Opening
Scheperkamp was in de opening bijna een tiende van een seconde langzamer dan Michalski. Ondanks een goed rondje was het net niet genoeg voor de titel. "Ik ben wel teleurgesteld, Ik ben blij met de tijd die ik heb neergezet, maar één honderdste is altijd zuur", zei hij. "Als hij me nou met een tiende had verslagen, had ik gedacht, het is van jou. Nu laat ik het gewoon liggen bij de start en dat is gewoon zonde. De start van 9,8 is geen opening die bij mij hoort."
Op het olympisch kwalificatietoernooi eind december eindigde N'tab als tweede op de 500 meter achter Scheperkamp. Mede door aanwijsplekken van de schaatsbond viel hij net buiten de olympische ploeg. Met zijn bronzen plak pakt hij voor het derde jaar op rij een medaille op een internationaal toernooi. Op de WK afstanden vorig jaar reed hij naar brons en op de EK twee jaar geleden won hij zilver.
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
19 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
6 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
8 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
9 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
11 uur geleden