Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Scheperkamp grijpt net naast titel op 500 meter bij EK

Schaatser Scheperkamp grijpt net naast titel op 500 meter bij EK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Merijn Scheperkamp heeft bij de EK afstanden in Heerenveen zilver gepakt op de 500 meter. De 21-jarige schaatser versloeg in zijn rit landgenoot Dai Dai N’tab met 34,61. In de laatste rit was de Pool Piotr Michalski één honderdste van een seconde sneller. N'tab werd met 34,76 derde.

Kai Verbij kwam in de rit tegen Michalski tot 34,76, maar was vijf duizendsten van een seconde langzamer dan N'tab en greep naast de medailles.

Het is voor Scheperkamp het eerste internationale succes. De 21-jarige schaatser uit de opleidingsploeg van Jumbo-Visma verraste op het olympisch kwalificatietoernooi door de 500 meter te winnen en zich te plaatsen voor de Spelen. Met zilver op deze EK zette hij zijn opgaande lijn voort.

Opening

Scheperkamp was in de opening bijna een tiende van een seconde langzamer dan Michalski. Ondanks een goed rondje was het net niet genoeg voor de titel. "Ik ben wel teleurgesteld, Ik ben blij met de tijd die ik heb neergezet, maar één honderdste is altijd zuur", zei hij. "Als hij me nou met een tiende had verslagen, had ik gedacht, het is van jou. Nu laat ik het gewoon liggen bij de start en dat is gewoon zonde. De start van 9,8 is geen opening die bij mij hoort."

Op het olympisch kwalificatietoernooi eind december eindigde N'tab als tweede op de 500 meter achter Scheperkamp. Mede door aanwijsplekken van de schaatsbond viel hij net buiten de olympische ploeg. Met zijn bronzen plak pakt hij voor het derde jaar op rij een medaille op een internationaal toernooi. Op de WK afstanden vorig jaar reed hij naar brons en op de EK twee jaar geleden won hij zilver.

Meer uit Sport

Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

1 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

2 uur geleden
Gemengde estafetteploeg mist door val medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.

3 uur geleden
Skiester Pirovano wint laatste afdaling en wereldbekerklassement

KVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.

4 uur geleden
Skiër Paris wint laatste afdaling van het seizoen in Kvitfjell

KVITFJELL (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Dominik Paris heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen. Bij de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, nabij Lillehammer, was hij 0,19 seconde sneller dan de Zwitserse olympisch kampioen Franjo von Allmen. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr werd derde op 0,60 seconde van de winnaar.

5 uur geleden
Bisschops snelt naar halve finales 60 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Minke Bisschops heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 23-jarige atlete kwam in haar heat als derde over de finish in een tijd van 7,22. De eerste drie kregen rechtstreeks toegang tot de halve finales, die zaterdagavond zijn.

5 uur geleden
Verstappen op pole position bij uitstapje naar Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.

6 uur geleden