Schaatser Scheperkamp grijpt net naast titel op 500 meter bij EK
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Merijn Scheperkamp heeft bij de EK afstanden in Heerenveen zilver gepakt op de 500 meter. De 21-jarige schaatser versloeg in zijn rit landgenoot Dai Dai N’tab met 34,61. In de laatste rit was de Pool Piotr Michalski één honderdste van een seconde sneller. N'tab werd met 34,76 derde.
Kai Verbij kwam in de rit tegen Michalski tot 34,76, maar was vijf duizendsten van een seconde langzamer dan N'tab en greep naast de medailles.
Het is voor Scheperkamp het eerste internationale succes. De 21-jarige schaatser uit de opleidingsploeg van Jumbo-Visma verraste op het olympisch kwalificatietoernooi door de 500 meter te winnen en zich te plaatsen voor de Spelen. Met zilver op deze EK zette hij zijn opgaande lijn voort.
Opening
Scheperkamp was in de opening bijna een tiende van een seconde langzamer dan Michalski. Ondanks een goed rondje was het net niet genoeg voor de titel. "Ik ben wel teleurgesteld, Ik ben blij met de tijd die ik heb neergezet, maar één honderdste is altijd zuur", zei hij. "Als hij me nou met een tiende had verslagen, had ik gedacht, het is van jou. Nu laat ik het gewoon liggen bij de start en dat is gewoon zonde. De start van 9,8 is geen opening die bij mij hoort."
Op het olympisch kwalificatietoernooi eind december eindigde N'tab als tweede op de 500 meter achter Scheperkamp. Mede door aanwijsplekken van de schaatsbond viel hij net buiten de olympische ploeg. Met zijn bronzen plak pakt hij voor het derde jaar op rij een medaille op een internationaal toernooi. Op de WK afstanden vorig jaar reed hij naar brons en op de EK twee jaar geleden won hij zilver.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
3 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het thuispubliek bij de FBK Games verwend met een overwinning op haar nieuwe atletieknummer, de 800 meter. De 26-jarige Amersfoortse snelde op de snikhete kunststofbaan in Hengelo naar de zege in een tijd van 1.57,41.
5 uur geleden