Schaatser Roest ziet af van wereldbeker en kiest voor herstel
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest laat de eerste twee wereldbekerwedstrijden in Japan (Nagano) en China (Beijing) aan zich voorbijgaan. Hij kiest voor een langere periode van herstel en maakt om die reden geen gebruik van een aanwijsplek, meldde zijn ploeg Reggeborgh.
Roest, onder meer drievoudig wereldkampioen allround en tweevoudig wereldkampioen op de 5000 meter, ontbrak de afgelopen dagen op het kwalificatietoernooi in Heerenveen. De 28-jarige schaatser kampte met de naweeën van een ontstoken verstandskies.
De schaatser heeft nu in samenspraak met de trainersstaf van Reggeborgh besloten om eerst te werken aan een volledig herstel voordat hij het wedstrijdcircuit ingaat. "De focus ligt nu eerst op volledig herstellen, van daaruit kan Patrick gaan bouwen aan zijn fysieke gesteldheid. De wereldbekerwedstrijden in Nagano en Beijing komen nog te vroeg voor hem" aldus trainer Robin Derks.
"Het racen van wedstrijden is het mooiste dat er is" meldt Roest. "Daarom is het zo jammer dat ik deze twee wereldbekers moet overslaan. Maar het is belangrijk dat ik eerst weer helemaal goed herstel."
Meer uit Sport
VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
2 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
2 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
8 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
19 uur geleden