Schaatser Roest ziet af van wereldbeker en kiest voor herstel
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest laat de eerste twee wereldbekerwedstrijden in Japan (Nagano) en China (Beijing) aan zich voorbijgaan. Hij kiest voor een langere periode van herstel en maakt om die reden geen gebruik van een aanwijsplek, meldde zijn ploeg Reggeborgh.
Roest, onder meer drievoudig wereldkampioen allround en tweevoudig wereldkampioen op de 5000 meter, ontbrak de afgelopen dagen op het kwalificatietoernooi in Heerenveen. De 28-jarige schaatser kampte met de naweeën van een ontstoken verstandskies.
De schaatser heeft nu in samenspraak met de trainersstaf van Reggeborgh besloten om eerst te werken aan een volledig herstel voordat hij het wedstrijdcircuit ingaat. "De focus ligt nu eerst op volledig herstellen, van daaruit kan Patrick gaan bouwen aan zijn fysieke gesteldheid. De wereldbekerwedstrijden in Nagano en Beijing komen nog te vroeg voor hem" aldus trainer Robin Derks.
"Het racen van wedstrijden is het mooiste dat er is" meldt Roest. "Daarom is het zo jammer dat ik deze twee wereldbekers moet overslaan. Maar het is belangrijk dat ik eerst weer helemaal goed herstel."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
7 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
9 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
13 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden