Schaatser Roest wint ook derde 5000 meter in wereldbeker
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Patrick Roest heeft ook de derde wedstrijd op de 5000 meter in de wereldbeker op zijn naam geschreven. De 28-jarige Lekkerkerker reed in het Poolse Tomaszów Mazowiecki 6.18,01 en was daarmee veel sneller dan alle concurrenten. De Noor Hallgeir Engebråten werd met 6.23,84 tweede en Davide Ghiotto uit Italië eindigde met 6.24,66 als derde.
Ghiotto, een week eerder nog veruit de beste op de 10 kilometer in Stavanger, nam in het eerste deel van de rit afstand van Roest. De regerend wereldkampioen op de 5000 meter, die op de 10 kilometer na een inzinking slechts als achtste was geëindigd, hield zelfs even in en liet de Italiaan voor zich kruisen. Roest versnelde halverwege de race echter en dook weer in de rondjes van 29 seconden. Hij liet Ghiotto ver achter. Die moest zijn snelle start bekopen en eindigde ook nog achter Engebråten.
Marwin Talsma zette eerder 6.28,75 neer en werd daarmee negende. Talsma riskeerde een diskwalificatie met een moeizame kruising met Riku Tsuchiya uit Japan, maar de tijd staat nog in de uitslag.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
8 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
11 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
13 uur geleden