Schaatser Roest wint ook derde 5000 meter in wereldbeker
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Patrick Roest heeft ook de derde wedstrijd op de 5000 meter in de wereldbeker op zijn naam geschreven. De 28-jarige Lekkerkerker reed in het Poolse Tomaszów Mazowiecki 6.18,01 en was daarmee veel sneller dan alle concurrenten. De Noor Hallgeir Engebråten werd met 6.23,84 tweede en Davide Ghiotto uit Italië eindigde met 6.24,66 als derde.
Ghiotto, een week eerder nog veruit de beste op de 10 kilometer in Stavanger, nam in het eerste deel van de rit afstand van Roest. De regerend wereldkampioen op de 5000 meter, die op de 10 kilometer na een inzinking slechts als achtste was geëindigd, hield zelfs even in en liet de Italiaan voor zich kruisen. Roest versnelde halverwege de race echter en dook weer in de rondjes van 29 seconden. Hij liet Ghiotto ver achter. Die moest zijn snelle start bekopen en eindigde ook nog achter Engebråten.
Marwin Talsma zette eerder 6.28,75 neer en werd daarmee negende. Talsma riskeerde een diskwalificatie met een moeizame kruising met Riku Tsuchiya uit Japan, maar de tijd staat nog in de uitslag.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP/RTR) - Lewis Hamilton en Charles Leclerc hebben hun onderlinge irritaties uitgesproken. Dat hebben de beide coureurs van Ferrari gedaan in een bijeenkomst met hun teambaas Fred Vasseur bij de Grote Prijs van São Paulo.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen gaat er alles aan doen om zondag (18.00 uur Nederlandse tijd) zoveel mogelijk coureurs in te halen in de Grote Prijs van São Paulo. "Ik heb al vaker moeilijke omstandigheden doorstaan, dus laten we maar zien wat er mogelijk is", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persbulletin van zijn team Red Bull.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.
14 uur geledenINDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.
17 uur geledenZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.
1 dag geleden