Schaatser Roest voor tweede keer Europees kampioen op 5000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest heeft bij de EK afstanden in Heerenveen zijn titel op de 5000 meter geprolongeerd. De 26-jarige schaatser reed in de slotrit 6.11,54. Daarmee was hij bijna twee seconden sneller dan landgenoot Jorrit Bergsma en de Noor Hallgeir Engebråten, die respectievelijk zilver en brons pakten.
Sven Kramer startte al in de eerste rit. De drievoudig olympisch kampioen bleef met 6.18,11 ver van de tijd van 6.12,29 waarmee hij anderhalve week geleden op het olympisch kwalificatietoernooi derde werd. Hij werd er nu zesde mee. Kramer zag de rondetijden al snel iets oplopen en ging in de laatste ronden niet meer voluit. Het was de laatste officiële wedstrijd van het 35-jarige schaatsicoon in Thialf.
Bergsma dook in de voorlaatste rit met 6.13,47 maar met twee tienden van een seconde onder de snelste tijd van de Engebråten, maar verzekerde zich daarmee wel van een medaille. Dat werd zilver.
Roest maakte het verschil met de concurrentie in het tweede deel van de race. Hij versnelde waar de rondjes opliepen bij Bergsma en Engebråten en was de snelste. Wereldrecordhouder Nils van der Poel uit Zweden ontbrak op deze EK.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden