Schaatser Roest stelt zichzelf teleur bij WK in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Met opgeheven hoofd, maar met zijn gezicht op onweer meldde Patrick Roest zich in de mixed-zone van Thialf. Voor het derde jaar op rij greep de 25-jarige topschaatser naast WK-goud op de 5000 meter, zijn favoriete afstand. Zijn tijd in de achtste rit (6.10,05) bleek onvoldoende voor zijn eerste wereldtitel ooit op een individueel onderdeel. De verrassende Zweedse stayer Nils van der Poel dook daar in de negende race ruim onder met een persoonlijk record van 6.08,39.
Roest maakte na zijn eigen optreden een uitgeputte indruk. Daar kwam ook nog eens pure ontgoocheling bij toen hij besefte dat Van der Poel naar de wereldtitel aan het rijden was. "Hoe ik me nu voel? Nog even slecht als op het middenterrein", bekende de drievoudig wereldkampioen allround ruim een uur na zijn zilveren WK-rit. "Ik ben bang dat dat gevoel nog wel even zal blijven hangen."
Roest was dit seizoen tot aan de WK onverslaanbaar op de 5000 meter en reed onder meer in Thialf twee baanrecords. Hij kon zijn favorietenrol in zijn belangrijkste race van deze winter echter niet waarmaken. "Het goede gevoel dat ik vooraf had, verdween snel. Ik kwam niet goed in mijn slag. Het ging allemaal niet vanzelf, zoals eerder dit seizoen tijdens mijn races op de 5000 meter. Ik weet echt niet waar dat aan ligt. Ik weet wel dat ik niet het beste van mezelf heb laten zien. Maar goed, ik denk toch niet dat ik met een goede race Van der Poel van het goud had kunnen afhouden. Hij reed wel heel erg sterk."
Veel tijd om fysiek en mentaal te herstellen van zijn mislukte WK-start krijgt Roest niet. Vrijdag wacht de ploegachtervolging en op zondag wordt hij aan de start verwacht van de 1500 en de 10.000 meter. "Ik wil hier vier goede resultaten neerzetten. Dat kan nog steeds", sprak hij strijdbaar.
Meer uit Sport
KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
5 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
13 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
16 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
18 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
19 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
20 uur geleden