Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest stelt zichzelf teleur bij WK in Thialf

Schaatser Roest stelt zichzelf teleur bij WK in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Met opgeheven hoofd, maar met zijn gezicht op onweer meldde Patrick Roest zich in de mixed-zone van Thialf. Voor het derde jaar op rij greep de 25-jarige topschaatser naast WK-goud op de 5000 meter, zijn favoriete afstand. Zijn tijd in de achtste rit (6.10,05) bleek onvoldoende voor zijn eerste wereldtitel ooit op een individueel onderdeel. De verrassende Zweedse stayer Nils van der Poel dook daar in de negende race ruim onder met een persoonlijk record van 6.08,39.

Roest maakte na zijn eigen optreden een uitgeputte indruk. Daar kwam ook nog eens pure ontgoocheling bij toen hij besefte dat Van der Poel naar de wereldtitel aan het rijden was. "Hoe ik me nu voel? Nog even slecht als op het middenterrein", bekende de drievoudig wereldkampioen allround ruim een uur na zijn zilveren WK-rit. "Ik ben bang dat dat gevoel nog wel even zal blijven hangen."

Roest was dit seizoen tot aan de WK onverslaanbaar op de 5000 meter en reed onder meer in Thialf twee baanrecords. Hij kon zijn favorietenrol in zijn belangrijkste race van deze winter echter niet waarmaken. "Het goede gevoel dat ik vooraf had, verdween snel. Ik kwam niet goed in mijn slag. Het ging allemaal niet vanzelf, zoals eerder dit seizoen tijdens mijn races op de 5000 meter. Ik weet echt niet waar dat aan ligt. Ik weet wel dat ik niet het beste van mezelf heb laten zien. Maar goed, ik denk toch niet dat ik met een goede race Van der Poel van het goud had kunnen afhouden. Hij reed wel heel erg sterk."

Veel tijd om fysiek en mentaal te herstellen van zijn mislukte WK-start krijgt Roest niet. Vrijdag wacht de ploegachtervolging en op zondag wordt hij aan de start verwacht van de 1500 en de 10.000 meter. "Ik wil hier vier goede resultaten neerzetten. Dat kan nog steeds", sprak hij strijdbaar.

Meer uit Sport

Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

6 minuten geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

5 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

6 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

8 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

9 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

19 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

20 uur geleden