Schaatser Roest slaat slag op 5000 meter bij EK allround
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft met een sterke race op de 5000 meter een stevige optie genomen op zijn eerste Europese allroundtitel. De drievoudige wereldkampioen allround zette met een tijd van 6.10,25 de concurrentie in het lege Thialf op flinke achterstand.
Roest begint zondag aan de 1500 meter met een voorsprong van 2,50 seconden op de Noor Sverre Lunde Pedersen. De winnaar van de 500 meter reed op de 5000 meter de vijfde tijd (6.19,97). Marcel Bosker staat derde in de tussenstand na twee afstanden, op 3,08 van ploeggenoot Roest. De EK-debutant finishte op de 5000 meter als derde (6.15,81).
Stayer Marwin Talsma, vierde op de 5000 meter (6.17,12), neemt in het klassement de negende plek in. De Zweed Nils van der Poel eindigde verrassend als tweede op de 5000 meter in een persoonlijk record van 6.13,03.
Allerminst tevreden
Roest was eerder op zaterdag nog allerminst tevreden over zijn race op de 500 meter. Na een haperende start moest hij zijn tegenstander Pedersen laten gaan. Het verschil tussen de nummers 1 en 2 was nog wel vrij klein: 36,25 tegenover 36,39. "Een slechte race, eentje om snel te vergeten", oordeelde Roest kort en krachtig bij de NOS. "Het was technisch niet goed en daar baal ik onwijs van."
Een paar uur later nam de getergde Roest revanche op zichzelf. Hij startte zeer ambitieus en zat halverwege zijn race ruim onder zijn eigen baanrecord van 6.08,21, dat hij eind december in Thialf reed onder ideale omstandigheden. In de laatste drie ronden echter besloot Roest zich zaterdag verder niet te forceren, ook met het oog op de 1500 meter en de 10.000 meter die zondag nog wachten.
"Ik begon heel snel en moest mede daardoor in de slotfase behoorlijk strijden, maar ik ben wel blij dat ik mijn race goed heb kunnen afsluiten", analyseerde Roest, die keurig rondjes van in de 29 seconden bleef rijden. "Ik zal nooit durven zeggen dat een kampioenschap na de eerste dag al is beslist, maar ik sta er in elk geval heel goed voor. Ik heb een mooie klap uitgedeeld."
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
14 minuten geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
3 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
7 uur geleden