Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest slaat slag op 5000 meter bij EK allround

Schaatser Roest slaat slag op 5000 meter bij EK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft met een sterke race op de 5000 meter een stevige optie genomen op zijn eerste Europese allroundtitel. De drievoudige wereldkampioen allround zette met een tijd van 6.10,25 de concurrentie in het lege Thialf op flinke achterstand.

Roest begint zondag aan de 1500 meter met een voorsprong van 2,50 seconden op de Noor Sverre Lunde Pedersen. De winnaar van de 500 meter reed op de 5000 meter de vijfde tijd (6.19,97). Marcel Bosker staat derde in de tussenstand na twee afstanden, op 3,08 van ploeggenoot Roest. De EK-debutant finishte op de 5000 meter als derde (6.15,81).

Stayer Marwin Talsma, vierde op de 5000 meter (6.17,12), neemt in het klassement de negende plek in. De Zweed Nils van der Poel eindigde verrassend als tweede op de 5000 meter in een persoonlijk record van 6.13,03.

Allerminst tevreden

Roest was eerder op zaterdag nog allerminst tevreden over zijn race op de 500 meter. Na een haperende start moest hij zijn tegenstander Pedersen laten gaan. Het verschil tussen de nummers 1 en 2 was nog wel vrij klein: 36,25 tegenover 36,39. "Een slechte race, eentje om snel te vergeten", oordeelde Roest kort en krachtig bij de NOS. "Het was technisch niet goed en daar baal ik onwijs van."

Een paar uur later nam de getergde Roest revanche op zichzelf. Hij startte zeer ambitieus en zat halverwege zijn race ruim onder zijn eigen baanrecord van 6.08,21, dat hij eind december in Thialf reed onder ideale omstandigheden. In de laatste drie ronden echter besloot Roest zich zaterdag verder niet te forceren, ook met het oog op de 1500 meter en de 10.000 meter die zondag nog wachten.

"Ik begon heel snel en moest mede daardoor in de slotfase behoorlijk strijden, maar ik ben wel blij dat ik mijn race goed heb kunnen afsluiten", analyseerde Roest, die keurig rondjes van in de 29 seconden bleef rijden. "Ik zal nooit durven zeggen dat een kampioenschap na de eerste dag al is beslist, maar ik sta er in elk geval heel goed voor. Ik heb een mooie klap uitgedeeld."

Meer uit Sport

Tennisster Williams verliest in Berlijn tweede partij na rentree

BERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.

3 uur geleden
Broeders-Bol tweede bij outdoordebuut 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.

3 uur geleden
NOC*NSF wil dat 'sporticonen' rouleren als chef de mission

ARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.

5 uur geleden
Nieuwe chef Wüst wil 'steun en toeverlaat' zijn voor olympiërs

ARNHEM (ANP) - Voormalig topschaatsster Ireen Wüst wil een "steun en toeverlaat" zijn voor de olympische sporters. Dat zei de meest succesvolle Nederlandse olympiër bij haar presentatie als chef de mission voor de Olympische Zomerspelen van 2028 in Los Angeles. Ze is de opvolger van oud-zwemmer Pieter van den Hoogenband.

8 uur geleden
Plat volgt Vergeer op als chef de mission Paralympische Spelen

ARNHEM (ANP) - Jetze Plat is de nieuwe chef de mission voor de Paralympische Zomerspelen van Los Angeles 2028. Dat maakte sportkoepel NOC*NSF bekend tijdens een persconferentie op sportcentrum Papendal.

8 uur geleden
NOC*NSF bevestigt Wüst als chef de mission voor Spelen 2028

ARNHEM (ANP) - Ireen Wüst is definitief de nieuwe chef de mission voor de Olympische Spelen van 2028. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF dinsdagmiddag bekendgemaakt, nadat het al enige tijd eerder was uitgelekt. Oud-schaatsster Wüst (40) wordt de eerste vrouwelijke chef de mission en krijgt deze functie als het bevalt ook tijdens de Winterspelen van 2030.

8 uur geleden
Venus en Serena Williams samen in dubbelspel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - De zussen Venus en Serena Williams komen samen uit in het dubbelspel op Wimbledon. De veelvoudig grandslamkampioenen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Het toernooi begint over een kleine twee weken.

11 uur geleden