Schaatser Roest pakt eerste individuele WK-titel op 5000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft op de 5000 meter bij de WK afstanden in Heerenveen zijn eerste individuele afstandstitel gewonnen. De 27-jarige Lekkerkerker was met 6.08,94 2 seconden sneller dan de Italiaan Davide Ghiotto. Bart Swings uit België greep het brons.
Voor Roest is het de eerste keer dat hij op een individuele afstand goud pakt. De schaatser van Reggeborgh won eerder bij de WK afstanden twee keer zilver op de 5000 meter. Hij veroverde met de ploegachtervolging in 2021 wel al goud, maar werd toen op de 5000 meter en 10 kilometer geklopt door de Zweed Nils van der Poel.
Het is het honderdste goud voor Nederland bij de WK afstanden. Ids Postma won in 1996 in het Noorse Hamar de eerste Nederlandse afstandstitel op de 5000 meter.
Slotronden Roest betalen zich uit
Roest kwam in de voorlaatste rit uit tegen Swings. Hij had gezien dat Ghiotto in de rit ervoor tot een tijd van 6.11,12 was gekomen, nadat de Italiaan lang rond het baanrecord van Roest van 6.04,36 had gereden. Ghiotto gaf echter in de slotronden veel toe en Roest kon daar tijd pakken. Met een vlakke race dook hij met nog vier ronden te gaan onder de tussentijden van Ghiotto en was ruim sneller.
Marcel Bosker kwam als eerste Nederlandse schaatser in de derde rit in actie. Hij wist halverwege zijn race goed te versnellen en kwam tot een tijd van 6.15,35. Dat zou uiteindelijk goed zijn voor de vijfde plek. Jorrit Bergsma begon aanzienlijk sneller dan Bosker, maar moest in de slotfase tijd toegeven. Met 6.13,51 bleef hij net buiten het podium en werd vierde.
Afwezigheid Eitrem
Concurrent Sander Eitrem had zich eerder op de dag afgemeld wegens ziekte. De Noor had Roest op het EK allround nog geklopt op de 5000 meter.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
36 minuten geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
46 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
12 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
14 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
16 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
17 uur geleden