Schaatser Roest pakt eerste individuele WK-titel op 5000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft op de 5000 meter bij de WK afstanden in Heerenveen zijn eerste individuele afstandstitel gewonnen. De 27-jarige Lekkerkerker was met 6.08,94 2 seconden sneller dan de Italiaan Davide Ghiotto. Bart Swings uit België greep het brons.
Voor Roest is het de eerste keer dat hij op een individuele afstand goud pakt. De schaatser van Reggeborgh won eerder bij de WK afstanden twee keer zilver op de 5000 meter. Hij veroverde met de ploegachtervolging in 2021 wel al goud, maar werd toen op de 5000 meter en 10 kilometer geklopt door de Zweed Nils van der Poel.
Het is het honderdste goud voor Nederland bij de WK afstanden. Ids Postma won in 1996 in het Noorse Hamar de eerste Nederlandse afstandstitel op de 5000 meter.
Slotronden Roest betalen zich uit
Roest kwam in de voorlaatste rit uit tegen Swings. Hij had gezien dat Ghiotto in de rit ervoor tot een tijd van 6.11,12 was gekomen, nadat de Italiaan lang rond het baanrecord van Roest van 6.04,36 had gereden. Ghiotto gaf echter in de slotronden veel toe en Roest kon daar tijd pakken. Met een vlakke race dook hij met nog vier ronden te gaan onder de tussentijden van Ghiotto en was ruim sneller.
Marcel Bosker kwam als eerste Nederlandse schaatser in de derde rit in actie. Hij wist halverwege zijn race goed te versnellen en kwam tot een tijd van 6.15,35. Dat zou uiteindelijk goed zijn voor de vijfde plek. Jorrit Bergsma begon aanzienlijk sneller dan Bosker, maar moest in de slotfase tijd toegeven. Met 6.13,51 bleef hij net buiten het podium en werd vierde.
Afwezigheid Eitrem
Concurrent Sander Eitrem had zich eerder op de dag afgemeld wegens ziekte. De Noor had Roest op het EK allround nog geklopt op de 5000 meter.
Meer uit Sport
BURIRAM (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi start vanaf pole in de Grote Prijs van Thailand, de eerste race van het nieuwe seizoen in de MotoGP. Hij zette de beste tijd neer in de kwalificatie op het Chang International Circuit bij Buriram en was sneller dan regerend wereldkampioen Marc Márquez uit Spanje.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
14 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
15 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
17 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
22 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
1 dag geleden