Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest pakt eerste individuele WK-titel op 5000 meter

Schaatser Roest pakt eerste individuele WK-titel op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft op de 5000 meter bij de WK afstanden in Heerenveen zijn eerste individuele afstandstitel gewonnen. De 27-jarige Lekkerkerker was met 6.08,94 2 seconden sneller dan de Italiaan Davide Ghiotto. Bart Swings uit België greep het brons.

Voor Roest is het de eerste keer dat hij op een individuele afstand goud pakt. De schaatser van Reggeborgh won eerder bij de WK afstanden twee keer zilver op de 5000 meter. Hij veroverde met de ploegachtervolging in 2021 wel al goud, maar werd toen op de 5000 meter en 10 kilometer geklopt door de Zweed Nils van der Poel.

Het is het honderdste goud voor Nederland bij de WK afstanden. Ids Postma won in 1996 in het Noorse Hamar de eerste Nederlandse afstandstitel op de 5000 meter.

Slotronden Roest betalen zich uit

Roest kwam in de voorlaatste rit uit tegen Swings. Hij had gezien dat Ghiotto in de rit ervoor tot een tijd van 6.11,12 was gekomen, nadat de Italiaan lang rond het baanrecord van Roest van 6.04,36 had gereden. Ghiotto gaf echter in de slotronden veel toe en Roest kon daar tijd pakken. Met een vlakke race dook hij met nog vier ronden te gaan onder de tussentijden van Ghiotto en was ruim sneller.

Marcel Bosker kwam als eerste Nederlandse schaatser in de derde rit in actie. Hij wist halverwege zijn race goed te versnellen en kwam tot een tijd van 6.15,35. Dat zou uiteindelijk goed zijn voor de vijfde plek. Jorrit Bergsma begon aanzienlijk sneller dan Bosker, maar moest in de slotfase tijd toegeven. Met 6.13,51 bleef hij net buiten het podium en werd vierde.

Afwezigheid Eitrem

Concurrent Sander Eitrem had zich eerder op de dag afgemeld wegens ziekte. De Noor had Roest op het EK allround nog geklopt op de 5000 meter.

Meer uit Sport

Ajax speelt gelijk in uitduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).

9 uur geleden
Van der Poel overtuigt in veldrit Antwerpen bij rentree Van Aert

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.

15 uur geleden
Brand wint ook wereldbeker veldrijden in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.

17 uur geleden
Vechtsporter De Ridder treft in maart in UFC Braziliaan Borralho

BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.

20 uur geleden
Anthony Joshua slaat Jake Paul knock-out in zesde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.

22 uur geleden
Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

1 dag geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

1 dag geleden