Schaatser Roest niet van start op kwalificatietoernooi
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft zich teruggetrokken voor het World Cup-kwalificatietoernooi (WCKT), dat vrijdag begint in Heerenveen. De 28-jarige schaatser van Reggeborgh kampt met klachten na een ontstoken verstandskies die onlangs werd verwijderd. Het herstel verloopt minder snel dan gehoopt, meldt het team.
In overleg met de trainersstaf besloot het team na de ochtendtraining van donderdag om Roest niet mee te laten doen. "Ik merk dat ik fysiek nog niet in orde ben om een goede 5 kilometer te kunnen rijden", aldus Roest, die zegt te kampen met hoofd- en kaakpijn. "Ik hoop dat het snel beter gaat, maar dit toernooi komt voor mij net iets te vroeg."
Eerder had Reggeborgh al gemeld dat Femke Kok niet van start gaat op het WCKT. De 24-jarige sprintster heeft een virusinfectie opgelopen, waardoor ze voorlopig uit de roulatie is. Ook de deelname van Kjeld Nuis is nog onzeker. De 34-jarige schaatser heeft nog liesklachten. Het besluit over zijn deelname aan het WCKT wordt vrijdag genomen.
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
8 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
9 uur geleden