Schaatser Roest niet van start op kwalificatietoernooi
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft zich teruggetrokken voor het World Cup-kwalificatietoernooi (WCKT), dat vrijdag begint in Heerenveen. De 28-jarige schaatser van Reggeborgh kampt met klachten na een ontstoken verstandskies die onlangs werd verwijderd. Het herstel verloopt minder snel dan gehoopt, meldt het team.
In overleg met de trainersstaf besloot het team na de ochtendtraining van donderdag om Roest niet mee te laten doen. "Ik merk dat ik fysiek nog niet in orde ben om een goede 5 kilometer te kunnen rijden", aldus Roest, die zegt te kampen met hoofd- en kaakpijn. "Ik hoop dat het snel beter gaat, maar dit toernooi komt voor mij net iets te vroeg."
Eerder had Reggeborgh al gemeld dat Femke Kok niet van start gaat op het WCKT. De 24-jarige sprintster heeft een virusinfectie opgelopen, waardoor ze voorlopig uit de roulatie is. Ook de deelname van Kjeld Nuis is nog onzeker. De 34-jarige schaatser heeft nog liesklachten. Het besluit over zijn deelname aan het WCKT wordt vrijdag genomen.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
11 uur geleden