Schaatser Roest niet van start op kwalificatietoernooi
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft zich teruggetrokken voor het World Cup-kwalificatietoernooi (WCKT), dat vrijdag begint in Heerenveen. De 28-jarige schaatser van Reggeborgh kampt met klachten na een ontstoken verstandskies die onlangs werd verwijderd. Het herstel verloopt minder snel dan gehoopt, meldt het team.
In overleg met de trainersstaf besloot het team na de ochtendtraining van donderdag om Roest niet mee te laten doen. "Ik merk dat ik fysiek nog niet in orde ben om een goede 5 kilometer te kunnen rijden", aldus Roest, die zegt te kampen met hoofd- en kaakpijn. "Ik hoop dat het snel beter gaat, maar dit toernooi komt voor mij net iets te vroeg."
Eerder had Reggeborgh al gemeld dat Femke Kok niet van start gaat op het WCKT. De 24-jarige sprintster heeft een virusinfectie opgelopen, waardoor ze voorlopig uit de roulatie is. Ook de deelname van Kjeld Nuis is nog onzeker. De 34-jarige schaatser heeft nog liesklachten. Het besluit over zijn deelname aan het WCKT wordt vrijdag genomen.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
7 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
7 uur geleden