Schaatser Roest neigt naar starten op 5 en 10 kilometer op WK
HEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest neigt ernaar op de WK afstanden te starten op de 5 en 10 kilometer. De 27-jarige schaatser van Reggeborgh zou dan de 1500 meter laten schieten, zei hij bij de NOS na zijn zege op de 10 kilometer bij de NK afstanden. "Mijn gedachte zegt alleen de 10 kilometer te rijden, maar daar moet ik nog met mijn coaches over gaan zitten. Dan gaan we er een klap op geven."
Roest veroverde op de NK afstanden de nationale titels op de 1500, 5000 en 10.000 meter. Op alle drie de afstanden heeft hij zich daarmee verzekerd van een startbewijs voor de WK afstanden, die van 2 tot en met 5 maart worden gehouden in Heerenveen. Bondscoach Rintje Ritsma zal Roest bovendien graag nog willen selecteren voor de ploegachtervolging.
De 1500 meter en de 10 kilometer staan op de WK beide op 5 maart gepland. Roest had voorafgaand aan de NK al laten weten dat hij wellicht de 1500 meter zou overslaan, mocht hij zich kwalificeren, omdat die zijn kansen op de 10 kilometer in gevaar zou brengen.
De Lekkerkerker zei na de NK wel te twijfelen, omdat hij ook de titel op de 1500 meter had gewonnen. "Mijn gevoel ligt meer bij de 10 kilometer", aldus Roest. Mocht hij zich afmelden voor de 1500 meter, dan gaat die startplek naar ploeggenoot Wesly Dijs, die zaterdag als vierde eindigde. "Dat maakt het misschien iets makkelijker. Ik kijk eerst naar mezelf. Maar als ik Wesly ermee help, is dat mooi meegenomen."
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden