Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest neemt afstand van Van der Poel op WK allround

Schaatser Roest neemt afstand van Van der Poel op WK allround

HAMAR (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft op de WK allround zijn voorsprong op concurrent Nils van der Poel iets vergroot. De drievoudig wereldkampioen allround werd in het Noorse Hamar tweede op de 1500 meter in 1.46,48 en was daarmee duidelijk sneller dan de Zweed die met 1.48,13 de tiende tijd neerzette.

Roest had vooraf aan de 1500 meter 1,61 seconden voorsprong op Van der Poel. Door de winst die hij pakte is dat voor de afsluitende 10 kilometer een marge van 21,72 seconden in het voordeel van de Nederlander. Op de Spelen van Beijing was de Zweed bijna 14 seconden sneller dan de Nederlander.

De 1500 meter werd gewonnen door de Belg Bart Swings. Die was met 1.46,03 de snelste en liep in op de Noor Peder Kongshaug, die met de vierde tijd van 1.47,16 in het klassement steeg naar de tweede plek achter Roest. Hij heeft 21,24 seconden achterstand op Roest. Van der Poel staat derde.

Marcel Bosker, die in de voorgaande week nog besmet was geraakt met het coronavirus, werd met 1.47,49 vijfde. In het klassement staat hij achtste. Chris Huizinga kwam tot 1.48,83. Daarmee werd hij veertiende. Met de dertiende plaats in het klassement zit zijn WK allround er op.

Meer uit Sport

Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

14 uur geleden
Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

15 uur geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

17 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

18 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

1 dag geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

1 dag geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden