Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest neemt afstand van Van der Poel op WK allround

Schaatser Roest neemt afstand van Van der Poel op WK allround

HAMAR (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft op de WK allround zijn voorsprong op concurrent Nils van der Poel iets vergroot. De drievoudig wereldkampioen allround werd in het Noorse Hamar tweede op de 1500 meter in 1.46,48 en was daarmee duidelijk sneller dan de Zweed die met 1.48,13 de tiende tijd neerzette.

Roest had vooraf aan de 1500 meter 1,61 seconden voorsprong op Van der Poel. Door de winst die hij pakte is dat voor de afsluitende 10 kilometer een marge van 21,72 seconden in het voordeel van de Nederlander. Op de Spelen van Beijing was de Zweed bijna 14 seconden sneller dan de Nederlander.

De 1500 meter werd gewonnen door de Belg Bart Swings. Die was met 1.46,03 de snelste en liep in op de Noor Peder Kongshaug, die met de vierde tijd van 1.47,16 in het klassement steeg naar de tweede plek achter Roest. Hij heeft 21,24 seconden achterstand op Roest. Van der Poel staat derde.

Marcel Bosker, die in de voorgaande week nog besmet was geraakt met het coronavirus, werd met 1.47,49 vijfde. In het klassement staat hij achtste. Chris Huizinga kwam tot 1.48,83. Daarmee werd hij veertiende. Met de dertiende plaats in het klassement zit zijn WK allround er op.

Meer uit Sport

Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

13 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

16 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

17 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

18 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

19 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

20 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

22 uur geleden