Schaatser Roest moet zege op 10 kilometer aan Ghiotto laten
CALGARY (ANP) - Patrick Roest is bij de enige 10.000 meter in de wereldbeker dit seizoen als tweede geëindigd. De 27-jarige schaatser uit Lekkerkerk moest in Calgary met 12.51,50 de Italiaan Davide Ghiotto met 12.45,10 voor zich dulden. Beau Snellink werd knap derde.
Roest begon snel tegen Ghiotto, die bij de Olympische Spelen van Beijing achter de inmiddels gestopte Zweed Nils van der Poel (goud) en Roest (zilver) brons pakte. De Italiaan bleef goed bij en nam in het begin van de race een voorsprong. Ongeveer halverwege versnelde Roest, maar Ghiotto pareerde de aanval en wist de rondetijden daarna vlak te houden.
Roest kon dat niet en wist met 12.51,50 Snellink maar nipt voor te blijven door een snelle slotronde. De Italiaan bleef net onder het nationaal record waarmee hij olympisch brons had gepakt en boekte zijn eerste wereldbekerzege.
Snelste tijd
De 21-jarige Snellink had in de rit ervoor de tot dan toe snelste tijd neergezet met 12.53,34. Dat was een flinke verbetering van zijn persoonlijk record. Hij was ook veel sneller dan Sigurd Henriksen. De 18-jarige Noor had met 13.02,53 het wereldrecord junioren van 13.09,65 van Sven Kramer verpulverd.
Kars Jansman kwam in de slotrit tegen de Noor Sander Eitrem tot 12.58,77. Daarmee verbeterde hij zichzelf en hij dook voor het eerst onder de 13 minuten. Hij werd vierde.
Roest niet verbaasd
Roest was niet helemaal verbaasd dat hij niet won. "Ik vind het wel jammer, want als je aan de start staat, rij je om te winnen. Maar het zat er niet in vandaag", zei de schaatser van Reggeborgh bij de NOS. "Ik probeerde mijn rit af te bouwen, maar ik kon het niet vasthouden."
De Lekkerkerker zag een dag eerder al op de 1500 meter, waarop hij zesde werd, dat het al niet meer ging zoals hij wilde. "Vorige week reed ik lekker, dat zat er nu niet in. Daar baal ik dan van en dan moet mijn coach me wel vertellen dat we deze week iets meer getraind hebben."
Snellink tevreden
Snellink was tevreden met zijn verbetering van zijn eigen toptijd met meer dan 5 seconden. "Jammer dat Roest er net onderdoor ging, maar het was een hele goede rit. Ik voel me al de hele week goed hier en heb het plan goed uitgevoerd."
Meer uit Sport
UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
22 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
12 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
19 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
23 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
1 dag geleden