
Schaatser Roest moet zege op 10 kilometer aan Ghiotto laten
CALGARY (ANP) - Patrick Roest is bij de enige 10.000 meter in de wereldbeker dit seizoen als tweede geëindigd. De 27-jarige schaatser uit Lekkerkerk moest in Calgary met 12.51,50 de Italiaan Davide Ghiotto met 12.45,10 voor zich dulden. Beau Snellink werd knap derde.
Roest begon snel tegen Ghiotto, die bij de Olympische Spelen van Beijing achter de inmiddels gestopte Zweed Nils van der Poel (goud) en Roest (zilver) brons pakte. De Italiaan bleef goed bij en nam in het begin van de race een voorsprong. Ongeveer halverwege versnelde Roest, maar Ghiotto pareerde de aanval en wist de rondetijden daarna vlak te houden.
Roest kon dat niet en wist met 12.51,50 Snellink maar nipt voor te blijven door een snelle slotronde. De Italiaan bleef net onder het nationaal record waarmee hij olympisch brons had gepakt en boekte zijn eerste wereldbekerzege.
Snelste tijd
De 21-jarige Snellink had in de rit ervoor de tot dan toe snelste tijd neergezet met 12.53,34. Dat was een flinke verbetering van zijn persoonlijk record. Hij was ook veel sneller dan Sigurd Henriksen. De 18-jarige Noor had met 13.02,53 het wereldrecord junioren van 13.09,65 van Sven Kramer verpulverd.
Kars Jansman kwam in de slotrit tegen de Noor Sander Eitrem tot 12.58,77. Daarmee verbeterde hij zichzelf en hij dook voor het eerst onder de 13 minuten. Hij werd vierde.
Roest niet verbaasd
Roest was niet helemaal verbaasd dat hij niet won. "Ik vind het wel jammer, want als je aan de start staat, rij je om te winnen. Maar het zat er niet in vandaag", zei de schaatser van Reggeborgh bij de NOS. "Ik probeerde mijn rit af te bouwen, maar ik kon het niet vasthouden."
De Lekkerkerker zag een dag eerder al op de 1500 meter, waarop hij zesde werd, dat het al niet meer ging zoals hij wilde. "Vorige week reed ik lekker, dat zat er nu niet in. Daar baal ik dan van en dan moet mijn coach me wel vertellen dat we deze week iets meer getraind hebben."
Snellink tevreden
Snellink was tevreden met zijn verbetering van zijn eigen toptijd met meer dan 5 seconden. "Jammer dat Roest er net onderdoor ging, maar het was een hele goede rit. Ik voel me al de hele week goed hier en heb het plan goed uitgevoerd."
Meer uit Sport
LILLE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt uit naar een nieuwe tweestrijd tussen hem en Jonas Vingegaard in de Tour de France. De beide rivalen troffen elkaar dit jaar alleen in het Critérium du Dauphiné, maar de Sloveen van UAE Team Emirates weet wat hij kan verwachten. "Jonas is wellicht de beste klimmer van de wereld", klonk het tijdens een persconferentie in Lille, waar de Tour zaterdag begint.
11 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen gaat niet in op zijn toekomst in de Formule 1 en een mogelijke overgang van Red Bull naar Mercedes. "Ik heb er niets over te zeggen. Anderen verzinnen verhalen en dat moeten ze zelf weten, maar ik heb er niks mee", zei hij tegen de verzamelde pers op het circuit van Silverstone, waar dit weekend de Britse grand prix wordt verreden.
11 uur geledenLILLE (ANP) - Mathieu van der Poel gaat voor de vijfde keer van start in de Tour de France en hoopt het gevoel van het eerste jaar terug te vinden. Toen was zijn zege op de Mûr-de-Bretagne, die hem de gele trui opleverde, zijn "mooiste herinnering aan de Tour". Het routeschema biedt nieuwe kansen. "Ik heb minder goede ervaringen, maar sta hier zeker niet met tegenzin aan de start", vertelde hij in de Opéra van Lille, zaterdag startplaats van de 112e editie.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft met bijna speels gemak de derde ronde bereikt van Wimbledon. De zevenvoudig winnaar van het Londense grandslamtoernooi rekende in de tweede ronde in drie sets af met de Brit Daniel Evans: 6-3 6-2 6-0. De 38-jarige Serviër had amper twee uur nodig om zich te ontdoen van de huidige nummer 154 van de wereld. Het was zijn 99e zege op het gras van Wimbledon.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is voor het derde jaar op rij uitgeschakeld in de tweede ronde op Wimbledon. Net als in 2023 moest de 29-jarige Nederlander zijn meerdere erkennen in de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina (26). De speler uit Málaga won met 6-1 4-6 6-3 7-6 (5).
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Het NK wielrennen vindt in 2028 plaats in Valkenburg. De Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) laat weten dan 100 jaar te bestaan en ter gelegenheid van dit jubileum de nationale wegwedstrijden te organiseren rond de Cauberg en Valkenburg.
17 uur geledenLILLE (ANP) - De zogenoemde 3 kilometerregel in het professionele wielrennen, bedoeld om de finales van koersen veiliger te maken, wordt de komende Tour de France uitgebreid. Nu geldt dat renners die binnen de laatste 3 kilometer - bergetappes uitgezonderd - pech krijgen of vallen, geen tijdverlies lijden. In een aantal etappes wordt die 'veilige zone' uitgebreid naar 4 of 5 kilometer, meldt de internationale wielrenunie UCI donderdag.
18 uur geleden