Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest moet zege op 10 kilometer aan Ghiotto laten

Schaatser Roest moet zege op 10 kilometer aan Ghiotto laten

CALGARY (ANP) - Patrick Roest is bij de enige 10.000 meter in de wereldbeker dit seizoen als tweede geëindigd. De 27-jarige schaatser uit Lekkerkerk moest in Calgary met 12.51,50 de Italiaan Davide Ghiotto met 12.45,10 voor zich dulden. Beau Snellink werd knap derde.

Roest begon snel tegen Ghiotto, die bij de Olympische Spelen van Beijing achter de inmiddels gestopte Zweed Nils van der Poel (goud) en Roest (zilver) brons pakte. De Italiaan bleef goed bij en nam in het begin van de race een voorsprong. Ongeveer halverwege versnelde Roest, maar Ghiotto pareerde de aanval en wist de rondetijden daarna vlak te houden.

Roest kon dat niet en wist met 12.51,50 Snellink maar nipt voor te blijven door een snelle slotronde. De Italiaan bleef net onder het nationaal record waarmee hij olympisch brons had gepakt en boekte zijn eerste wereldbekerzege.

Snelste tijd

De 21-jarige Snellink had in de rit ervoor de tot dan toe snelste tijd neergezet met 12.53,34. Dat was een flinke verbetering van zijn persoonlijk record. Hij was ook veel sneller dan Sigurd Henriksen. De 18-jarige Noor had met 13.02,53 het wereldrecord junioren van 13.09,65 van Sven Kramer verpulverd.

Kars Jansman kwam in de slotrit tegen de Noor Sander Eitrem tot 12.58,77. Daarmee verbeterde hij zichzelf en hij dook voor het eerst onder de 13 minuten. Hij werd vierde.

Roest niet verbaasd

Roest was niet helemaal verbaasd dat hij niet won. "Ik vind het wel jammer, want als je aan de start staat, rij je om te winnen. Maar het zat er niet in vandaag", zei de schaatser van Reggeborgh bij de NOS. "Ik probeerde mijn rit af te bouwen, maar ik kon het niet vasthouden."

De Lekkerkerker zag een dag eerder al op de 1500 meter, waarop hij zesde werd, dat het al niet meer ging zoals hij wilde. "Vorige week reed ik lekker, dat zat er nu niet in. Daar baal ik dan van en dan moet mijn coach me wel vertellen dat we deze week iets meer getraind hebben."

Snellink tevreden

Snellink was tevreden met zijn verbetering van zijn eigen toptijd met meer dan 5 seconden. "Jammer dat Roest er net onderdoor ging, maar het was een hele goede rit. Ik voel me al de hele week goed hier en heb het plan goed uitgevoerd."

Meer uit Sport

Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

8 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

8 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

9 uur geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

12 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

17 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden