Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest moet zege op 10 kilometer aan Ghiotto laten

Schaatser Roest moet zege op 10 kilometer aan Ghiotto laten

CALGARY (ANP) - Patrick Roest is bij de enige 10.000 meter in de wereldbeker dit seizoen als tweede geëindigd. De 27-jarige schaatser uit Lekkerkerk moest in Calgary met 12.51,50 de Italiaan Davide Ghiotto met 12.45,10 voor zich dulden. Beau Snellink werd knap derde.

Roest begon snel tegen Ghiotto, die bij de Olympische Spelen van Beijing achter de inmiddels gestopte Zweed Nils van der Poel (goud) en Roest (zilver) brons pakte. De Italiaan bleef goed bij en nam in het begin van de race een voorsprong. Ongeveer halverwege versnelde Roest, maar Ghiotto pareerde de aanval en wist de rondetijden daarna vlak te houden.

Roest kon dat niet en wist met 12.51,50 Snellink maar nipt voor te blijven door een snelle slotronde. De Italiaan bleef net onder het nationaal record waarmee hij olympisch brons had gepakt en boekte zijn eerste wereldbekerzege.

Snelste tijd

De 21-jarige Snellink had in de rit ervoor de tot dan toe snelste tijd neergezet met 12.53,34. Dat was een flinke verbetering van zijn persoonlijk record. Hij was ook veel sneller dan Sigurd Henriksen. De 18-jarige Noor had met 13.02,53 het wereldrecord junioren van 13.09,65 van Sven Kramer verpulverd.

Kars Jansman kwam in de slotrit tegen de Noor Sander Eitrem tot 12.58,77. Daarmee verbeterde hij zichzelf en hij dook voor het eerst onder de 13 minuten. Hij werd vierde.

Roest niet verbaasd

Roest was niet helemaal verbaasd dat hij niet won. "Ik vind het wel jammer, want als je aan de start staat, rij je om te winnen. Maar het zat er niet in vandaag", zei de schaatser van Reggeborgh bij de NOS. "Ik probeerde mijn rit af te bouwen, maar ik kon het niet vasthouden."

De Lekkerkerker zag een dag eerder al op de 1500 meter, waarop hij zesde werd, dat het al niet meer ging zoals hij wilde. "Vorige week reed ik lekker, dat zat er nu niet in. Daar baal ik dan van en dan moet mijn coach me wel vertellen dat we deze week iets meer getraind hebben."

Snellink tevreden

Snellink was tevreden met zijn verbetering van zijn eigen toptijd met meer dan 5 seconden. "Jammer dat Roest er net onderdoor ging, maar het was een hele goede rit. Ik voel me al de hele week goed hier en heb het plan goed uitgevoerd."

Meer uit Sport

Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

1 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

1 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

5 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

7 uur geleden
De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

21 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

22 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

23 uur geleden