Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest moet nog besluiten of hij 1500 meter rijdt op WK

Schaatser Roest moet nog besluiten of hij 1500 meter rijdt op WK

ORANJEWOUD (ANP) - Schaatser Patrick Roest beslist pas na de 5000 meter van donderdag op de WK afstanden of hij op zondag zowel de 1500 meter als de 10 kilometer rijdt. De 27-jarige schaatser van Reggeborgh heeft voor de WK startbewijzen op de 1500 en 5000 meter en de 10 kilometer, nadat hij op de drie afstanden de nationale titel veroverde.

"Ik kijk na de 5 kilometer hoe ik hersteld ben, maar zoals het er nu voorstaat is de kans groter dat ik de 1500 meter niet rijd, dan wel", zei Roest dinsdag.

Mocht hij zich afmelden voor de 1500 meter, dan gaat die startplek naar teamgenoot Wesly Dijs. Roest kan zich nog op een laat moment afmelden, maar Dijs krijgt het wel eerder van hem te horen, zegt hij. "Voor Wesly is dat ook fijn als hij dat op tijd weet. Het blijft een lastige keuze, die ik ook niet te vroeg wil maken. Maar ik ga er ook niet tot op het laatste moment mee wachten, omdat ik Wesly de beste voorbereiding gun."

De WK afstanden in Thialf in Heerenveen beginnen donderdag en duren tot en met zondag. Roest komt donderdag in actie op de 5000 meter.

Meer uit Sport

Wielerploeg Tietema maakt in Giro debuut in grote ronde

MILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.

56 minuten geleden
Oekraïne boycot opening Paralympische Spelen door deelname Russen

KYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.

3 uur geleden
Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

13 uur geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

13 uur geleden
Amerikaanse kunstrijdster Liu wint individueel goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.

13 uur geleden
IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

15 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

15 uur geleden