Schaatser Roest moet nog besluiten of hij 1500 meter rijdt op WK
ORANJEWOUD (ANP) - Schaatser Patrick Roest beslist pas na de 5000 meter van donderdag op de WK afstanden of hij op zondag zowel de 1500 meter als de 10 kilometer rijdt. De 27-jarige schaatser van Reggeborgh heeft voor de WK startbewijzen op de 1500 en 5000 meter en de 10 kilometer, nadat hij op de drie afstanden de nationale titel veroverde.
"Ik kijk na de 5 kilometer hoe ik hersteld ben, maar zoals het er nu voorstaat is de kans groter dat ik de 1500 meter niet rijd, dan wel", zei Roest dinsdag.
Mocht hij zich afmelden voor de 1500 meter, dan gaat die startplek naar teamgenoot Wesly Dijs. Roest kan zich nog op een laat moment afmelden, maar Dijs krijgt het wel eerder van hem te horen, zegt hij. "Voor Wesly is dat ook fijn als hij dat op tijd weet. Het blijft een lastige keuze, die ik ook niet te vroeg wil maken. Maar ik ga er ook niet tot op het laatste moment mee wachten, omdat ik Wesly de beste voorbereiding gun."
De WK afstanden in Thialf in Heerenveen beginnen donderdag en duren tot en met zondag. Roest komt donderdag in actie op de 5000 meter.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.
36 minuten geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.
1 uur geledenRAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.
11 uur geledenBERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
16 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
17 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
22 uur geleden