Schaatser Roest mist door corona ook finale wereldbeker
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest komt niet in actie tijdens de finale van de wereldbeker dit weekend in Heerenveen. Zijn ploeg Jumbo-Visma laat weten dat de 26-jarige schaatser uit Lekkerkerk nog steeds positief test op het coronavirus.
Roest eindigde afgelopen zondag bij het WK allround in het Noorse Hamar nog als tweede achter de Zweed Nils van der Poel. Voor en tijdens het toernooi liet de schaatser zich ook steeds testen op corona, maar die uitslagen waren negatief. De winnaar van olympisch zilver op de 5 en 10 kilometer, voelde zich echter niet helemaal fit en liet zich bij thuiskomst in Nederland opnieuw testen.
"Gezien het feit dat ik me zo voel en dat meerdere schaatsers uit onze ploeg en daarbuiten afgelopen week positief testten, komt dit voor mij niet als een verrassing", aldus Roest. "Het verklaart misschien ook waarom ik het toernooi als zo zwaar heb ervaren." Beau Snellink en Marcel Bosker, ploeggenoten van Roest, testten eerder positief.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
32 minuten geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
15 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
16 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
19 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
19 uur geleden