Schaatser Roest krijgt hoop van goede race in Salt Lake City
SALT LAKE CITY (ANP) - Patrick Roest zat op de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City nog ver van het nieuwe wereldrecord van de Zweed Nils van der Poel (6.01,56 minuten), maar toch zag de schaatser van Jumbo-Visma lichtpuntjes over zijn eigen vorm. Met 6.04,41 eindigde hij als tweede en bleef hij niet ver van zijn eigen toptijd.
"Ik ben blij waar ik nu sta, maar ik baal ook dat het gat met Van der Poel nog groter is dan je hoopt", gaf de schaatser uit Lekkerkerk toe bij de NOS. Twee weken geleden moest Roest 36 seconden toegeven op de Zweed op de 10 kilometer in Stavanger en dat deed hem flink twijfelen. Met een zware trainingsweek hoopte hij iets van het goede gevoel te hebben hervonden. "Ik heb het gat kleiner gemaakt en dat geeft hoop voor het einde van het seizoen en de echt belangrijke wedstrijden. Het is niet onmogelijk om dichterbij te komen en hem misschien wel te verslaan."
Zijn eigen race op de Utah Olympic Oval was vlak met zelfs een kleine versnelling naar het einde toe. "Ik mag hier tevreden mee zijn en kan er op voortbouwen", vond Roest. "Ik moet zelf frisser worden en betere tijden rijden. Dat brengt me vanzelf dichter bij Van der Poel", sprak hij over zijn grote concurrent. "Het gat is nog echt groot maar als je zag hoe groot dat was in Polen, heb ik een mooie stap gemaakt."
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in Riyad haar eerste overwinning geboekt tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse titelverdedigster was dinsdag in haar tweede duel in twee sets te sterk voor de Italiaanse Jasmine Paolini: 6-3 6-2.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone twijfelt er niet aan dat Max Verstappen dit jaar nog wereldkampioen wordt. "Ik denk dat Max het weer gaat doen. Hij heeft iets speciaals, een uitzonderlijke kwaliteit", zei de 95-jarige Brit bij het Duitse RTL.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de inwoners van Duitsland ziet graag de Olympische Spelen voor de derde keer naar hun land komen. München geniet de voorkeur als organiserende stad. Dat blijkt uit een onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het tijdschrift Stern.
8 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Jake Paul, de youtuber die zich heeft omgeschoold tot bokser, zal op 14 november niet vechten tegen Gervonta Davis. Zijn promotor MVP en streamingdienst Netflix hebben het boksduel afgelast, omdat Davis wordt aangeklaagd voor mishandeling van zijn vriendin.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geniet nog steeds van zijn memorabele zege vorig jaar in de Grote Prijs van São Paulo. De coureur van Red Bull reed in de regen vanuit de achterhoede naar de zege. "Dat was een emotionele overwinning en een belangrijk moment in het kampioenschap. Ik zal een speciale Braziliaanse helm dragen tijdens de race", zegt hij in een vooruitblik van zijn team op de komende race op het circuit van Interlagos.
23 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft maandag ook haar tweede groepswedstrijd bij de WTA Finals in Riyad gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de Poolse Iga Swiatek in drie sets met 3-6 6-1 6-0. Rybakina zette daarmee een grote stap richting de halve finales.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Honkballer Ceddanne Rafaela van Boston Red Sox is uitgeroepen tot beste midvelder in de American League van de MLB. Het is de eerste keer dat de 25-jarige Curaçaoënaar de zogenoemde Golden Glove ontvangt.
1 dag geleden