Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest krijgt hoop van goede race in Salt Lake City

Schaatser Roest krijgt hoop van goede race in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Patrick Roest zat op de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City nog ver van het nieuwe wereldrecord van de Zweed Nils van der Poel (6.01,56 minuten), maar toch zag de schaatser van Jumbo-Visma lichtpuntjes over zijn eigen vorm. Met 6.04,41 eindigde hij als tweede en bleef hij niet ver van zijn eigen toptijd.

"Ik ben blij waar ik nu sta, maar ik baal ook dat het gat met Van der Poel nog groter is dan je hoopt", gaf de schaatser uit Lekkerkerk toe bij de NOS. Twee weken geleden moest Roest 36 seconden toegeven op de Zweed op de 10 kilometer in Stavanger en dat deed hem flink twijfelen. Met een zware trainingsweek hoopte hij iets van het goede gevoel te hebben hervonden. "Ik heb het gat kleiner gemaakt en dat geeft hoop voor het einde van het seizoen en de echt belangrijke wedstrijden. Het is niet onmogelijk om dichterbij te komen en hem misschien wel te verslaan."

Zijn eigen race op de Utah Olympic Oval was vlak met zelfs een kleine versnelling naar het einde toe. "Ik mag hier tevreden mee zijn en kan er op voortbouwen", vond Roest. "Ik moet zelf frisser worden en betere tijden rijden. Dat brengt me vanzelf dichter bij Van der Poel", sprak hij over zijn grote concurrent. "Het gat is nog echt groot maar als je zag hoe groot dat was in Polen, heb ik een mooie stap gemaakt."

Meer uit Sport

Doelpuntenrecords bij EK-zege Franse handballers op Portugal

HERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.

2 uur geleden
Noor Eitrem eerste schaatser onder 6 minuten op 5000 meter

INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.

4 uur geleden
Beune moet zege op 3000 meter in Inzell aan Wiklund laten

INZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.

5 uur geleden
Van der Poel ook de snelste in wereldbekercross Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.

5 uur geleden
Wennemars derde op 1000 meter in Inzell achter ongenaakbare Stolz

INZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.

6 uur geleden
Leerdam verslaat Takagi en Kok op 1000 meter in Inzell

INZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).

7 uur geleden
Pieterse wint wereldbekerwedstrijd veldrijden in Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.

7 uur geleden