Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest kiest voor Team Reggeborgh

Schaatser Roest kiest voor Team Reggeborgh

RIJSSEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest stapt over naar Team Reggeborgh. De allrounder, die twee zilveren medailles won bij de Olympische Spelen in Beijing, heeft een contract getekend voor twee jaar. Hij is afkomstig van Jumbo-Visma. Een en ander betekent dat Reggeborgh zich naast de sprintactiviteiten nu ook op het allrounden gaat toeleggen.

Dat is een nieuwe uitdaging, zegt trainer en oud-sprinter Gerard van Velde. "Ik heb altijd sprinters bij de mannen getraind, later kwamen daar de vrouwen bij. Nu komt er ook een allround-ploeg naast. Daar spreekt de ambitie van ons team uit. Met Patrick Roest krijgen we één van ’s werelds beste allrounders. Ik ben blij dat hij ons team komt versterken."

Roest zegt na zeven "mooie en succesvolle jaren" bij Jumbo-Visma toe te zijn aan een nieuwe uitdaging. Hij voelde meteen een klik met zijn nieuwe coaches. "Daarbij heeft Reggeborgh laten zien succesvol te zijn met een hecht team en een goede structuur. Dat sprak me ook aan."

Robin Derks is, naast Van Velde, vastgelegd als trainer van de allround-ploeg. Derks (34) was de afgelopen vier jaar coach bij TalentNED. Daarvoor was hij vier jaar actief als trainer in Japan en China. De assistent-trainers Michel Mulder en Desly Hill stoppen bij Team Reggeborgh.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt tweede tijd in eerste training op circuit Austin

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de Grote Prijs van de Verenigde Staten de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen moest op het Circuit of the Americas 0,084 seconde toegeven op de beste tijd van de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.

1 uur geleden
Skiester Shiffrin richt zich meer op reuzenslalom en super-G

SÖLDEN (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin wil zich in het komende seizoen niet alleen op de slalom richten, maar ook meer aandacht besteden aan de reuzenslalom en de super-G. Dat zei de 31-jarige Amerikaanse aan de vooravond van de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in het Oostenrijkse Sölden. Daar staat dit weekend een reuzenslalom op het programma.

1 uur geleden
De Waard grijpt in afscheidsjaar naast titel beste hockeyster

DOHA (ANP) - Xan de Waard heeft in haar afscheidsjaar naast de titel van beste hockeyster van de wereld gegrepen. De titel ging naar de Argentijnse Sofía Cairó. De 30-jarige De Waard stopte afgelopen zomer na de verloren WK-finale in eigen land met hockey. De Nederlandse werd in haar carrière twee keer verkozen tot beste hockeyster ter wereld, in 2023 en 2025. Dit jaar was ze een van de drie genomineerden.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale European Open in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het tennistoernooi in Brussel. De 30-jarige tennisser won vrijdag in drie sets van de als nummer 2 geplaatste Tsjech Jiří Lehečka: 4-6 6-4 6-3. Griekspoor speelt zaterdag tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo om een plaats in de eindstrijd van het European Open.

3 uur geleden
Wereldkampioene marathonlopen Jepchirchir voorlopig geschorst

LONDEN (ANP) - De Keniaanse wereldkampioene marathonlopen Peres Jepchirchir (33) is voorlopig geschorst. Dat meldt persbureau AFP op basis van informatie van de Athletics Integrity Unit (AIU). Er zijn sporen van epo in haar bloed gevonden.

8 uur geleden
Verstappen tempert na twee zeges verwachtingen voor GP in VS

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de verwachtingen voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten dit weekend getemperd. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 won de afgelopen twee grands prix, in Maleisië en Singapore. "We hebben twee hele goede weekenden gehad, waar we natuurlijk erg blij mee zijn, maar dat is geen garantie dat de komende races ook zo zullen verlopen", aldus de Limburger in aanloop naar het raceweekend in Austin, Texas.

12 uur geleden
Tennisser Goffin neemt afscheid met nederlaag in Brussel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische tennisser David Goffin heeft zijn laatste enkelpartij als proftennisser gespeeld. De 35-jarige Goffin verloor donderdag in het ATP-toernooi van Brussel in de tweede ronde in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-3 6-4.

1 dag geleden