Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest is nog niet van Kramer af

Schaatser Roest is nog niet van Kramer af

HEERENVEEN (ANP) - Als er iemand het wel en wee van Sven Kramer nauwlettend in de gaten houdt, is het zijn ploeggenoot Patrick Roest wel. Zonder deelname van de 33-jarige Fries, die met nogal grillige rugproblemen worstelt, heeft de negen jaar jongere boerenzoon uit Lekkerkerk de titels op de lange afstanden en in het allrounden zo'n beetje voor het oprapen. Maar als Kramer vrijwel klachtenvrij is, zoals vrijdagavond bij de NK afstanden in Thialf, krijgt Roest het goud zeker niet cadeau.

"Ik denk dat we dit seizoen nog een aantal mooie wedstrijden tussen mij en Sven gaan zien", zei hij na zijn titelprolongatie op de 5000 meter. Roest zegevierde in 6.09,79, Kramer eindigde als tweede in 6.10,91, met nummer drie Jorrit Bergsma op ruime afstand (6.14,65). "Ik ben op dit moment de beste, maar Sven is weer heel gevaarlijk voor mij. Ik zie hem nu weer als mijn belangrijkste concurrent."

Kramer trok zich na zijn pijnlijke dertiende plek op de 5000 meter bij de eerste wereldbeker in november in Minsk terug uit het internationale circuit. Roest maakte daarna bij Jumbo-Visma de fysieke en mentale strijd van de viervoudige olympisch kampioen van dichtbij mee. Toen Kramer onlangs in Thialf bij een testrace met 3.37,39 een persoonlijk record reed op de 3000 meter, een incourante afstand voor mannen, wist de tweevoudig wereldkampioen allround genoeg. "Hij is weer in goeden doen."

Stabiele rit

Roest gaf na zijn vierde overwinning op rij dit seizoen op de 5000 meter, waarvan twee in de wereldbeker, toe dat hij van het optreden van Kramer vorige week in Heerenveen was geschrokken. "Hij reed een wereldtijd. Ik wist meteen dat ik weer heel goed op hem moest gaan letten. Dat bleek ook wel hier op de 5000 meter, want hij reed in het zesde paar een heel snelle tijd."

Roest won vervolgens in de laatste rit op 'Krameriaanse' wijze: hij dook snel onder de leidende tijd van zijn teamgenoot en gaf daarna het goud met een stabiele rit niet meer uit handen. "Ik was onwijs zenuwachtig voor de start. Het hele seizoen ben je al de beste en dat wil je dan bij de NK afstanden natuurlijk ook laten zien, zeker omdat er allerlei startbewijzen voor de grote toernooien op het spel staan. Dus er zat wel wat extra druk op."

Roest: "Die Nederlandse titel zat voortdurend in mijn hoofd, ik wilde vooraf of achteraf niet tevreden zijn met een tweede plaats plus een WK-ticket. Ik wilde gewoon voor de winst rijden en dat wil Sven ook altijd. Dat is een topsportinstelling en zo hoort het ook."

Meer uit Sport

Debutante Van Heemst op voor brons bij WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.

1 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd bij vrije training GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.

3 uur geleden
Tennisser Zverev naar derde ronde masterstoernooi Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.

4 uur geleden
Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

6 uur geleden
Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

14 uur geleden
Schaatsster Rijpma-De Jong had graag WK baanwielrennen gereden

RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

16 uur geleden
Schaatsster Kok gaat rivale Leerdam enorm missen dit seizoen

RIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.

16 uur geleden