Schaatser Roest is nog niet van Kramer af
HEERENVEEN (ANP) - Als er iemand het wel en wee van Sven Kramer nauwlettend in de gaten houdt, is het zijn ploeggenoot Patrick Roest wel. Zonder deelname van de 33-jarige Fries, die met nogal grillige rugproblemen worstelt, heeft de negen jaar jongere boerenzoon uit Lekkerkerk de titels op de lange afstanden en in het allrounden zo'n beetje voor het oprapen. Maar als Kramer vrijwel klachtenvrij is, zoals vrijdagavond bij de NK afstanden in Thialf, krijgt Roest het goud zeker niet cadeau.
"Ik denk dat we dit seizoen nog een aantal mooie wedstrijden tussen mij en Sven gaan zien", zei hij na zijn titelprolongatie op de 5000 meter. Roest zegevierde in 6.09,79, Kramer eindigde als tweede in 6.10,91, met nummer drie Jorrit Bergsma op ruime afstand (6.14,65). "Ik ben op dit moment de beste, maar Sven is weer heel gevaarlijk voor mij. Ik zie hem nu weer als mijn belangrijkste concurrent."
Kramer trok zich na zijn pijnlijke dertiende plek op de 5000 meter bij de eerste wereldbeker in november in Minsk terug uit het internationale circuit. Roest maakte daarna bij Jumbo-Visma de fysieke en mentale strijd van de viervoudige olympisch kampioen van dichtbij mee. Toen Kramer onlangs in Thialf bij een testrace met 3.37,39 een persoonlijk record reed op de 3000 meter, een incourante afstand voor mannen, wist de tweevoudig wereldkampioen allround genoeg. "Hij is weer in goeden doen."
Stabiele rit
Roest gaf na zijn vierde overwinning op rij dit seizoen op de 5000 meter, waarvan twee in de wereldbeker, toe dat hij van het optreden van Kramer vorige week in Heerenveen was geschrokken. "Hij reed een wereldtijd. Ik wist meteen dat ik weer heel goed op hem moest gaan letten. Dat bleek ook wel hier op de 5000 meter, want hij reed in het zesde paar een heel snelle tijd."
Roest won vervolgens in de laatste rit op 'Krameriaanse' wijze: hij dook snel onder de leidende tijd van zijn teamgenoot en gaf daarna het goud met een stabiele rit niet meer uit handen. "Ik was onwijs zenuwachtig voor de start. Het hele seizoen ben je al de beste en dat wil je dan bij de NK afstanden natuurlijk ook laten zien, zeker omdat er allerlei startbewijzen voor de grote toernooien op het spel staan. Dus er zat wel wat extra druk op."
Roest: "Die Nederlandse titel zat voortdurend in mijn hoofd, ik wilde vooraf of achteraf niet tevreden zijn met een tweede plaats plus een WK-ticket. Ik wilde gewoon voor de winst rijden en dat wil Sven ook altijd. Dat is een topsportinstelling en zo hoort het ook."
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - De kersverse wereldkampioen Kimi Antonelli rijdt volgend jaar niet met startnummer 1 in de Formule 1, maar houdt vast aan zijn vertrouwde startnummer 12. Dat maakte de jonge Italiaan duidelijk na het behalen van de titel in de Grote Prijs van Mexico-Stad. "Ik ben bijgelovig en 1 is nooit een gelukkig getal voor mij geweest. Alle keren dat ik het heb gedragen, ging het extreem slecht", aldus de 20-jarige Italiaan, de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft hoofdtrainer Robin Peter ontslagen. Dat heeft de nummer 17 van de Eredivisie maandag bekendgemaakt. Aanleiding zijn volgens de club "de tegenvallende sportieve resultaten". De 39-jarige Duitser was sinds de zomer van 2025 in dienst bij de club.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.
18 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
18 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
20 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.
20 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de derde Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1. Zijn twee voorgangers zijn Nino Farina en Alberto Ascari, die furore maakten in de beginjaren van de koningsklasse van de autosport. Farina was in 1950 de allereerste wereldkampioen, Ascari veroverde twee titels: in 1952 en 1953. Antonelli is dus 73 jaar na Ascari de derde Italiaanse wereldkampioen.
20 uur geleden