Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest is nog niet van Kramer af

Schaatser Roest is nog niet van Kramer af

HEERENVEEN (ANP) - Als er iemand het wel en wee van Sven Kramer nauwlettend in de gaten houdt, is het zijn ploeggenoot Patrick Roest wel. Zonder deelname van de 33-jarige Fries, die met nogal grillige rugproblemen worstelt, heeft de negen jaar jongere boerenzoon uit Lekkerkerk de titels op de lange afstanden en in het allrounden zo'n beetje voor het oprapen. Maar als Kramer vrijwel klachtenvrij is, zoals vrijdagavond bij de NK afstanden in Thialf, krijgt Roest het goud zeker niet cadeau.

"Ik denk dat we dit seizoen nog een aantal mooie wedstrijden tussen mij en Sven gaan zien", zei hij na zijn titelprolongatie op de 5000 meter. Roest zegevierde in 6.09,79, Kramer eindigde als tweede in 6.10,91, met nummer drie Jorrit Bergsma op ruime afstand (6.14,65). "Ik ben op dit moment de beste, maar Sven is weer heel gevaarlijk voor mij. Ik zie hem nu weer als mijn belangrijkste concurrent."

Kramer trok zich na zijn pijnlijke dertiende plek op de 5000 meter bij de eerste wereldbeker in november in Minsk terug uit het internationale circuit. Roest maakte daarna bij Jumbo-Visma de fysieke en mentale strijd van de viervoudige olympisch kampioen van dichtbij mee. Toen Kramer onlangs in Thialf bij een testrace met 3.37,39 een persoonlijk record reed op de 3000 meter, een incourante afstand voor mannen, wist de tweevoudig wereldkampioen allround genoeg. "Hij is weer in goeden doen."

Stabiele rit

Roest gaf na zijn vierde overwinning op rij dit seizoen op de 5000 meter, waarvan twee in de wereldbeker, toe dat hij van het optreden van Kramer vorige week in Heerenveen was geschrokken. "Hij reed een wereldtijd. Ik wist meteen dat ik weer heel goed op hem moest gaan letten. Dat bleek ook wel hier op de 5000 meter, want hij reed in het zesde paar een heel snelle tijd."

Roest won vervolgens in de laatste rit op 'Krameriaanse' wijze: hij dook snel onder de leidende tijd van zijn teamgenoot en gaf daarna het goud met een stabiele rit niet meer uit handen. "Ik was onwijs zenuwachtig voor de start. Het hele seizoen ben je al de beste en dat wil je dan bij de NK afstanden natuurlijk ook laten zien, zeker omdat er allerlei startbewijzen voor de grote toernooien op het spel staan. Dus er zat wel wat extra druk op."

Roest: "Die Nederlandse titel zat voortdurend in mijn hoofd, ik wilde vooraf of achteraf niet tevreden zijn met een tweede plaats plus een WK-ticket. Ik wilde gewoon voor de winst rijden en dat wil Sven ook altijd. Dat is een topsportinstelling en zo hoort het ook."

Meer uit Sport

US Open begint dinsdag voor Van de Zandschulp, De Jong en Rus

NEW YORK (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp, Jesper de Jong en Arantxa Rus beginnen dinsdag aan het hoofdtoernooi van de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. De Nederlanders werden eerder al gekoppeld aan een tegenstander en hebben nu ook een locatie en tijd toegewezen gekregen.

7 uur geleden
Venus Williams in eerste ronde US Open uitgeschakeld door Kenin

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams (46) is in de eerste ronde van de US Open uitgeschakeld door haar 27-jarige landgenote Sofia Kenin. De oudste van de twee zussen Williams verloor maandagochtend vroeg (Nederlandse tijd) in het Arthur Ashe Stadium.

9 uur geleden
Djokovic (39) verliest in eerste ronde US Open van Navone

NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic heeft in de eerste ronde van de US Open verloren van de 25-jarige Argentijn Mariano Navone. De 39-jarige Serviër verloor in vijf sets (7-6, 5-7, 4-6, 6-2, 6-1) van Navone.

11 uur geleden
Tennisser Medvedev met zege op Gaston naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev staat in de tweede ronde van de US Open. De als zevende geplaatste Rus was in drie sets te sterk voor de Fransman Hugo Gaston: 6-4 6-2 6-4. De wedstrijd was na twee uur en achttien minuten afgelopen.

19 uur geleden
Van der Poel had 'geen power' in de benen bij mislukt WK

VAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) had "geen power" in zijn benen. Dat zei de Nederlander na zijn mislukte poging zondag om het WK mountainbike te winnen. "Ik had geen goede dag. Dat was al vanaf het begin zo. Ik bleef zitten waar ik zat", zei Van der Poel, die als 33e was gestart en als nummer 30 eindigde tegen de NOS.

21 uur geleden
Tennisster Pegula eenvoudig naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Jessica Pegula is goed begonnen aan de US Open. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Elena-Gabriela Ruse in de eerste ronde van het laatste grandslamtoernooi van het seizoen: 6-3 6-2.

22 uur geleden
Duitse hockeyers verslaan Spanje in WK-finale

WAVER (ANP) - Duitsland is wereldkampioen hockey bij de mannen. De Europees kampioen won in de finale met 1-0 van Spanje. Het enige doelpunt werd in de 44e minuut gemaakt door Michel Struthoff. Nederland werd vierde op het WK hockey in Nederland en België.

23 uur geleden