Schaatser Roest in Hamar tussen hoop en vrees
HAMAR (ANP) - Schaatser Patrick Roest bewaart prettige herinneringen aan het Vikingskipet in Hamar. "Ik debuteerde hier drie jaar geleden op het WK allround met zilver. Ik reed vier persoonlijke records. Ik ben sowieso graag in Noorwegen, het land bevalt me goed."
Na zijn geslaagde primeur in 2017 veroverde Roest de wereldtitels allround in 2018 en 2019. In Hamar gaat hij vanaf zaterdag voor een trilogie, maar de 24-jarige boerenzoon uit Lekkerkerk is allerminst zeker van zijn zaak. "Ik voel me goed, maar ik ben ook een beetje bang dat het gevoel van Salt Lake City terugkeert. Daar moet ik maar niet te veel aan denken."
Twee weken geleden bij de WK afstanden op de Utah Olympic Oval ging het helemaal mis met Roest, die tot dan een vrijwel perfect seizoen had gedraaid. Hij maakte een ontredderde indruk en pakte niet één medaille. "Technisch reed ik niet slecht, maar de benen wilden niet, de snelheid zat er niet in. Ik verzuurde totaal. Dat was een onwijs vervelende ervaring, maar ik denk niet dat het iets structureels is. Het was waarschijnlijk het schaatsen op hoogte dat me nekte. Dit weekeinde in Hamar moet dat gaan uitwijzen, hier hoop ik weer te rijden zoals het hoort."
Met een derde wereldtitel allround op rij zou Roest revanche nemen, vooral op zichzelf. "Omgaan met tegenslagen hoort ook bij topsport. Het kan niet altijd meezitten, het kan niet altijd lekker gaan. Ik kan mijn seizoen hier in Hamar nooit helemaal meer goedmaken, maar ik kan het nog wel beetje glans geven."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
11 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
20 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
22 uur geleden