Schaatser Roest in Hamar tussen hoop en vrees
HAMAR (ANP) - Schaatser Patrick Roest bewaart prettige herinneringen aan het Vikingskipet in Hamar. "Ik debuteerde hier drie jaar geleden op het WK allround met zilver. Ik reed vier persoonlijke records. Ik ben sowieso graag in Noorwegen, het land bevalt me goed."
Na zijn geslaagde primeur in 2017 veroverde Roest de wereldtitels allround in 2018 en 2019. In Hamar gaat hij vanaf zaterdag voor een trilogie, maar de 24-jarige boerenzoon uit Lekkerkerk is allerminst zeker van zijn zaak. "Ik voel me goed, maar ik ben ook een beetje bang dat het gevoel van Salt Lake City terugkeert. Daar moet ik maar niet te veel aan denken."
Twee weken geleden bij de WK afstanden op de Utah Olympic Oval ging het helemaal mis met Roest, die tot dan een vrijwel perfect seizoen had gedraaid. Hij maakte een ontredderde indruk en pakte niet één medaille. "Technisch reed ik niet slecht, maar de benen wilden niet, de snelheid zat er niet in. Ik verzuurde totaal. Dat was een onwijs vervelende ervaring, maar ik denk niet dat het iets structureels is. Het was waarschijnlijk het schaatsen op hoogte dat me nekte. Dit weekeinde in Hamar moet dat gaan uitwijzen, hier hoop ik weer te rijden zoals het hoort."
Met een derde wereldtitel allround op rij zou Roest revanche nemen, vooral op zichzelf. "Omgaan met tegenslagen hoort ook bij topsport. Het kan niet altijd meezitten, het kan niet altijd lekker gaan. Ik kan mijn seizoen hier in Hamar nooit helemaal meer goedmaken, maar ik kan het nog wel beetje glans geven."
Meer uit Sport
SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Proftennissters moeten vanaf dinsdag een eenmalige genetische test ondergaan om mee te mogen doen aan de WTA-tour. De Women's Tennis Association (WTA) heeft bekendgemaakt dat de richtlijnen voor deelname zijn aangepast.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is verder gezakt op de wereldranglijst. De 30-jarige Nederlander leverde negen plaatsen in en is nu de mondiale nummer 66. Botic van de Zandschulp blijft op de 55e plaats de beste Nederlander. Die positie nam hij een week eerder ook in.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Atleet Niels Laros komt dit seizoen niet meer in actie. De 21-jarige Oosterhouter heeft opnieuw last gekregen van zijn achillespees, meldt hij op Instagram.
18 uur geledenSOUTHPORT (ANP) - Ryan Fox heeft de 154e editie van de British Open gewonnen. De 39-jarige golfer uit Nieuw-Zeeland verzekerde zich met een birdie op de laatste hole van zijn eerste major-titel.
19 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Tour de France is na het uitvallen van Jonas Vingegaard niet meer hetzelfde volgens Tadej Pogačar. De Sloveense geletruidrager zei dat zondag in een flashinterview na afloop van de vijftiende etappe van de Ronde van Frankrijk.
19 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Mercedes-coureur Kimi Antonelli voelt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft. De 19-jarige Italiaan boekte zijn zesde seizoenszege in de Grote Prijs van België en vergrootte zijn voorsprong in het wereldkampioenschap van de Formule 1.
20 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Remco Evenepoel heeft de vijftiende etappe in de Tour de France gewonnen. De Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe ging in de rit van Champagnole over 183,9 kilometer naar Plateau de Solaison als eerste over de streep voor geletruidrager Tadej Pogačar.
21 uur geleden