Schaatser Roest in Hamar tussen hoop en vrees
HAMAR (ANP) - Schaatser Patrick Roest bewaart prettige herinneringen aan het Vikingskipet in Hamar. "Ik debuteerde hier drie jaar geleden op het WK allround met zilver. Ik reed vier persoonlijke records. Ik ben sowieso graag in Noorwegen, het land bevalt me goed."
Na zijn geslaagde primeur in 2017 veroverde Roest de wereldtitels allround in 2018 en 2019. In Hamar gaat hij vanaf zaterdag voor een trilogie, maar de 24-jarige boerenzoon uit Lekkerkerk is allerminst zeker van zijn zaak. "Ik voel me goed, maar ik ben ook een beetje bang dat het gevoel van Salt Lake City terugkeert. Daar moet ik maar niet te veel aan denken."
Twee weken geleden bij de WK afstanden op de Utah Olympic Oval ging het helemaal mis met Roest, die tot dan een vrijwel perfect seizoen had gedraaid. Hij maakte een ontredderde indruk en pakte niet één medaille. "Technisch reed ik niet slecht, maar de benen wilden niet, de snelheid zat er niet in. Ik verzuurde totaal. Dat was een onwijs vervelende ervaring, maar ik denk niet dat het iets structureels is. Het was waarschijnlijk het schaatsen op hoogte dat me nekte. Dit weekeinde in Hamar moet dat gaan uitwijzen, hier hoop ik weer te rijden zoals het hoort."
Met een derde wereldtitel allround op rij zou Roest revanche nemen, vooral op zichzelf. "Omgaan met tegenslagen hoort ook bij topsport. Het kan niet altijd meezitten, het kan niet altijd lekker gaan. Ik kan mijn seizoen hier in Hamar nooit helemaal meer goedmaken, maar ik kan het nog wel beetje glans geven."
Meer uit Sport
PHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
9 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
14 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.
20 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.
21 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.
1 dag geleden