Schaatser Roest grijpt naast medaille op 1500 meter in Polen
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Patrick Roest heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Poolse Tomaszów Mazowiecki naast de bronzen medaille gegrepen op de 1500 meter. De 28-jarige Lekkerkerker moest met 1.47,07 genoegen nemen met de vierde plaats. De zege ging naar de Noor Peder Kongshaug die met 1.46,41 wereldkampioen Jordan Stolz voorbleef.
Roest zag zijn tegenstander Kazuya Yamada wegrijden bij de opening en in de eerste ronde, maar had hem na de tweede ronde alweer bijgehaald. Zijn marge met Kongshaug kon hij echter niet meer goedmaken. Hij was 0,66 seconden langzamer en moest toezien hoe de Chinees Zhongyan Ning met 1.46,99 ook nog sneller was.
'Moeizaam'
In de slotrit leek Stolz op weg naar zijn tweede zege op rij op de 1500 meter, ook al was hij ruim een uur eerder nog vierde geworden op de 500 meter. Op de finish was de Amerikaan echter 0,07 seconde langzamer.
Roest had een heel vlakke race met weinig verval in de drie ronden willen rijden net als een week eerder in Stavanger. "Ik merkte na de eerste ronde dat de snelheid niet zo makkelijk kwam als toen. Vorige week kon ik het vasthouden, nu bewoog ik in de laatste ronde moeizaam, zeker in de bochten, maar dat heb je wel nodig als je een vlakke rit wil rijden."
'Goede race'
Volgens Roest had er meer in gezeten. "Ik baal van de vierde plek. Het was ook lastig geweest om aan de tijd van Kongshaug te komen. Hij reed een heel goede race."
Wesly Dijs was eerder tot 1.47,19 gekomen. Daarmee was hij 0,001 seconde sneller dan de Belg Bart Swings en eindigde als vijfde.
Vijfde plek
Kjeld Nuis was de leider van het wereldbekerklassement. Hij ontbreekt in Polen vanwege ziekte. Louis Hollaar meldde zich ook af omdat hij niet fit is. Thomas Krol is er niet bij omdat zijn ploeg de wereldbeker in Polen overslaat om te trainen.
Door zijn afwezigheid zakte Nuis naar de vijfde plek in de wereldbekerstand met 152 punten. Ning gaat met 184 punten aan de leiding. Roest staat tweede met 169 punten.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
3 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."
8 uur geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
1 dag geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.
1 dag geleden