Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest blijft ongenaakbaar op 5000 meter, Kramer vierde

Schaatser Roest blijft ongenaakbaar op 5000 meter, Kramer vierde

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest is dit seizoen op de 5000 meter een klasse apart. De drievoudig wereldkampioen allround verlengde bij de wereldbeker in Heerenveen zijn ongeslagen status dit seizoen op deze afstand. Hij zegevierde in een fraaie tijd van 6.05,95 minuten. Daarmee bleef Roest maar net boven zijn eigen baanrecord, dat hij vorig weekeinde in Thialf reed (6.05,14).

Roest behaalde zijn achtste wereldbekerzege op de 5000 meter. Hij veroverde eveneens de eindzege in het wereldbekerklassement.

Nils van der Poel pakte zilver op de 5000 meter. De 24-jarige Zweed, een stayer van formaat, finishte in de eerste rit in een persoonlijk record van 6.08,39. Alleen Roest kon daarna onder die verrassende tijd duiken. Het brons ging naar de Rus Sergei Trofimov (6.10,86).

Kramer

Sven Kramer, goed voor 34 wereldbekerzeges op de 5000 meter, moest genoegen nemen met de vierde plek (6.11,21). Jorrit Bergsma eindigde als zesde in 6.12,19. Marcel Bosker reed met 6.14,29 de negende tijd. Marwin Talsma eindigde in de B-divisie op de tweede plaats met een tijd van 6.18,06.

Van der Poel maakte bij de EK allround eerder deze maand al veel indruk met een zege op de 10.000 meter (12.42,80). Roest noemde hem toen al een gevaarlijke klant op de lange nummers voor de WK afstanden, over bijna twee weken in Heerenveen, en zeker ook voor de Winterspelen over een jaar in Peking.

Van der Poel

Roest bekende dat hij verrast was door de sterke tijd van Van der Poel. "Hij blijft verbazen. Gelukkig ging mijn tegenstander Bart Swings er vol in, waardoor ik lekker in mijn ritme kwam. En als je dan vol gas aan het rijden bent, wil je ook winnend afsluiten."

Roest is van plan bij de WK afstanden op vier onderdelen van start te gaan: 1500, 5000, 10.000 meter en de ploegachtervolging. Op dat laatste nummer kwam hij dit seizoen nog niet in actie. "Ik ga er echter van uit dat ik ook de ploegachtervolging mag rijden", zei de 25-jarige Zuid-Hollander, die op de laatste WK-dag geen punt maakt van de 1500 meter en de 10.000 meter kort na elkaar. "Dat ben ik gewend van al mijn allroundtoernooien. Ik herstel gelukkig snel."

Meer uit Sport

Kok kreeg de snelheid niet vanzelf op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok merkte meteen na de start van haar 1500 meter dat de snelheid niet vanzelf kwam. De winnares van de 500 meter op de Spelen moest in de eerste rit in het Milano Speed Skating Stadium alleen rijden en zei dat het "megazwaar" was. "Normaal rij ik weg en dan komt de snelheid vanzelf. Dat was nu absoluut niet zo", aldus de 25-jarige schaatsster die met 1.54,79 vijfde werd.

9 minuten geleden
Groenewoud schaatste 'te gretig' en hoopt nu op massastart

MILAAN (ANP) - Marijke Groenewoud schaatste naar eigen zeggen vrijdag op de olympische 1500 meter "te gretig". Dat vertelde de 27-jarige Nederlandse na haar tiende plaats in Milaan.

38 minuten geleden
Verstappen kijkt met goed gevoel terug op test in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."

50 minuten geleden
Nederland dankzij goud Rijpma-de Jong vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.

51 minuten geleden
Rijpma-de Jong pakt vijfde Nederlandse goud op rij op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 30-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.

52 minuten geleden
Nederland evenaart zeventien medailles van vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan het aantal behaalde medailles van de vorige Winterspelen in Beijing geëvenaard. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won verrassend de 1500 meter en bezorgde TeamNL daarmee het zevende goud. Nederland verzekerde zich daarnaast van zeven keer zilver en drie keer brons.

1 uur geleden
Skilegende Vonn krijgt operatie van zes uur na terugkeer in VS

NEW YORK (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na terugkeer in de Verenigde Staten in een ziekenhuis opgenomen. Ze heeft daar een operatie van 6 uur aan haar gebroken been ondergaan. "Zoals jullie kunnen zien waren er veel schroeven en platen nodig om alles weer in elkaar te zetten", zegt ze in een video op Instagram.

1 uur geleden