Schaatser Roest blijft ongenaakbaar op 5000 meter, Kramer vierde
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest is dit seizoen op de 5000 meter een klasse apart. De drievoudig wereldkampioen allround verlengde bij de wereldbeker in Heerenveen zijn ongeslagen status dit seizoen op deze afstand. Hij zegevierde in een fraaie tijd van 6.05,95 minuten. Daarmee bleef Roest maar net boven zijn eigen baanrecord, dat hij vorig weekeinde in Thialf reed (6.05,14).
Roest behaalde zijn achtste wereldbekerzege op de 5000 meter. Hij veroverde eveneens de eindzege in het wereldbekerklassement.
Nils van der Poel pakte zilver op de 5000 meter. De 24-jarige Zweed, een stayer van formaat, finishte in de eerste rit in een persoonlijk record van 6.08,39. Alleen Roest kon daarna onder die verrassende tijd duiken. Het brons ging naar de Rus Sergei Trofimov (6.10,86).
Kramer
Sven Kramer, goed voor 34 wereldbekerzeges op de 5000 meter, moest genoegen nemen met de vierde plek (6.11,21). Jorrit Bergsma eindigde als zesde in 6.12,19. Marcel Bosker reed met 6.14,29 de negende tijd. Marwin Talsma eindigde in de B-divisie op de tweede plaats met een tijd van 6.18,06.
Van der Poel maakte bij de EK allround eerder deze maand al veel indruk met een zege op de 10.000 meter (12.42,80). Roest noemde hem toen al een gevaarlijke klant op de lange nummers voor de WK afstanden, over bijna twee weken in Heerenveen, en zeker ook voor de Winterspelen over een jaar in Peking.
Van der Poel
Roest bekende dat hij verrast was door de sterke tijd van Van der Poel. "Hij blijft verbazen. Gelukkig ging mijn tegenstander Bart Swings er vol in, waardoor ik lekker in mijn ritme kwam. En als je dan vol gas aan het rijden bent, wil je ook winnend afsluiten."
Roest is van plan bij de WK afstanden op vier onderdelen van start te gaan: 1500, 5000, 10.000 meter en de ploegachtervolging. Op dat laatste nummer kwam hij dit seizoen nog niet in actie. "Ik ga er echter van uit dat ik ook de ploegachtervolging mag rijden", zei de 25-jarige Zuid-Hollander, die op de laatste WK-dag geen punt maakt van de 1500 meter en de 10.000 meter kort na elkaar. "Dat ben ik gewend van al mijn allroundtoernooien. Ik herstel gelukkig snel."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
2 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
9 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
14 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
15 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
17 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
20 uur geleden