Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest blijft ongenaakbaar op 5000 meter, Kramer vierde

Schaatser Roest blijft ongenaakbaar op 5000 meter, Kramer vierde

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest is dit seizoen op de 5000 meter een klasse apart. De drievoudig wereldkampioen allround verlengde bij de wereldbeker in Heerenveen zijn ongeslagen status dit seizoen op deze afstand. Hij zegevierde in een fraaie tijd van 6.05,95 minuten. Daarmee bleef Roest maar net boven zijn eigen baanrecord, dat hij vorig weekeinde in Thialf reed (6.05,14).

Roest behaalde zijn achtste wereldbekerzege op de 5000 meter. Hij veroverde eveneens de eindzege in het wereldbekerklassement.

Nils van der Poel pakte zilver op de 5000 meter. De 24-jarige Zweed, een stayer van formaat, finishte in de eerste rit in een persoonlijk record van 6.08,39. Alleen Roest kon daarna onder die verrassende tijd duiken. Het brons ging naar de Rus Sergei Trofimov (6.10,86).

Kramer

Sven Kramer, goed voor 34 wereldbekerzeges op de 5000 meter, moest genoegen nemen met de vierde plek (6.11,21). Jorrit Bergsma eindigde als zesde in 6.12,19. Marcel Bosker reed met 6.14,29 de negende tijd. Marwin Talsma eindigde in de B-divisie op de tweede plaats met een tijd van 6.18,06.

Van der Poel maakte bij de EK allround eerder deze maand al veel indruk met een zege op de 10.000 meter (12.42,80). Roest noemde hem toen al een gevaarlijke klant op de lange nummers voor de WK afstanden, over bijna twee weken in Heerenveen, en zeker ook voor de Winterspelen over een jaar in Peking.

Van der Poel

Roest bekende dat hij verrast was door de sterke tijd van Van der Poel. "Hij blijft verbazen. Gelukkig ging mijn tegenstander Bart Swings er vol in, waardoor ik lekker in mijn ritme kwam. En als je dan vol gas aan het rijden bent, wil je ook winnend afsluiten."

Roest is van plan bij de WK afstanden op vier onderdelen van start te gaan: 1500, 5000, 10.000 meter en de ploegachtervolging. Op dat laatste nummer kwam hij dit seizoen nog niet in actie. "Ik ga er echter van uit dat ik ook de ploegachtervolging mag rijden", zei de 25-jarige Zuid-Hollander, die op de laatste WK-dag geen punt maakt van de 1500 meter en de 10.000 meter kort na elkaar. "Dat ben ik gewend van al mijn allroundtoernooien. Ik herstel gelukkig snel."

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp bereikt tweede ronde in Montreal

MONTREAL (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het masterstoernooi van Montreal bereikt. De nummer 70 van de wereldranglijst versloeg in Canada de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard met 6-2 3-6 6-3. De Nederlander treft in de volgende ronde de als vierde geplaatste Rus Daniil Medvedev.

4 uur geleden
Zwitserse Reusser wint tijdrit in de Tour en grijpt gele trui

DIJON (ANP) - Marlen Reusser heeft de vierde etappe in de Tour de France Femmes op haar naam geschreven en de leiding in het algemeen klassement gegrepen. De Zwitserse regerend wereldkampioene tijdrijden van Movistar was in de individuele tijdrit over 21 kilometer van Gevrey-Chambertin naar Dijon met 27.30 minuten 4 seconden sneller dan Lieke Nooijen en 18 seconden dan Demi Vollering.

11 uur geleden
'Onbevangen' Broeders-Bol gaat bij EK-debuut op 800 voor finale

ARNHEM (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) heeft voor haar EK-debuut op de 800 meter in Birmingham zichzelf als doel gesteld om een finaleplaats te halen. Dat vertelde ze dinsdag bij de teampresentatie van de Nederlandse ploeg voor de EK atletiek in Birmingham op sportcentrum Papendal.

11 uur geleden
Italiaanse sprinter Milan boekt tweede ritzege op rij in Polen

SZCZECIN (ANP) - Jonathan Milan heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De Italiaan van Lidl-Trek was na 150 kilometer tussen Międzyzdroje en Szczecin de beste in de massasprint, nadat hij ook al de eerste rit in de sprint had gewonnen. De Fransman Paul Magnier werd tweede en Matteo Malucelli uit Italië werd derde.

12 uur geleden
Eerste wielrenster vertrokken in tijdrit Tour de France Femmes

GÉVREY-CHAMBERTIN (ANP) - Romina Hinojosa uit Mexico is als eerste wielrenster vertrokken in de vierde etappe van de Tour de France Femmes. De rit is een individuele tijdrit van Gévrey-Chambertin naar Dijon over 21 kilometer.

14 uur geleden
Turners Faverus, De Munck en Grünberg in ploeg voor EK in Zagreb

ROTTERDAM (ANP) - Turner Elijah Faverus (19) is opgenomen in de selectie voor de EK in Zagreb, Kroatië. Faverus won de afgelopen periode drie van de vier kwalificatiewedstrijden en verzekerde zich daarmee als meerkamper van een plek in de EK-selectie.

15 uur geleden
Schoonspringster Praasterink pakt opnieuw EK-brons

PARIJS (ANP) - Schoonspringster Else Praasterink heeft net als vorig jaar een bronzen medaille gewonnen op de 10-metertoren bij het EK zwemmen. De 23-jarige Brabantse eindigde in Parijs na vijf sprongen op een totaal van 305,15 punten en kwam slechts 0,15 punten te kort voor het zilver van de Duitse Pauline Pfeif. De Europese titel ging naar Maisie Bond uit Groot-Brittannië.

1 dag geleden