Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest blij dat ontbrekende WK-titel nu binnen is

Schaatser Roest blij dat ontbrekende WK-titel nu binnen is

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest is heel gelukkig met zijn eerste individuele titel bij de WK afstanden. Hij bleef in Heerenveen met een tijd van 6.08,94 de Italiaan Davide Ghiotto voor en is eindelijk ‘s wereld beste op zijn favoriete 5000 meter. "Ik had deze prijs nog nooit gewonnen. Ik ben blij dat ik die nu binnen heb."

"Een heel lekker gevoel is het, al doet het nu vooral heel erg pijn", zei Roest zelfs nog na de huldiging. Het liet zien hoe diep hij had moeten gaan om de titel te behalen. "Ik ben nog steeds kapot en duizelig."

Roest gaf toe dat er veel druk op had gestaan. Bij eerdere edities van de WK afstanden was het hem steeds niet gelukt om een individuele titel te veroveren. "Je weet dat er een hoop druk op staat. Ik zei wel dat ik bij mezelf moest blijven. Maar ik wist ook dat als ik nu niet zou winnen er weer nog meer verhalen zouden komen. Dit was een hele grote mogelijkheid om die titel te pakken."

Roest moest er flink voor rijden om onder de tijd van zijn concurrent Ghiotto te komen. "Het was gigantisch zwaar", zei hij. "Ik werd er wel even zenuwachtig van toen ik Ghiotto onwijs hard zag beginnen. Ik schrok wel, want als hij dat volhield kon hij op een tijd van 6.03 uitkomen. Met de tijd van 6.11,12 wist ik dat ik een aantal keren sneller had gereden en dat als ik geen gekke dingen zou doen, ik eronder zou rijden."

Meer uit Sport

Schaatsster Sablikova meldt zich af voor 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland

52 minuten geleden
Olympisch schaatskampioenen Kramer en Wüst openen TeamNL Huis

MILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.

1 uur geleden
Bezoek aan Milaan bezorgt voorzitter NOC*NSF 'kriebels' voor 2030

MILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.

2 uur geleden
Cricketers maken het Pakistan lastig maar verliezen op WK T20

COLOMBO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben het eerste duel op het WK T20 verloren. Oranje was dicht bij een stunt tegen Pakistan, maar gaf de wedstrijd in de slotfase alsnog uit handen in Colombo.

2 uur geleden
Leerdam staat media na training op zaterdag alsnog te woord

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam staat zaterdag na haar training ter voorbereiding op de olympische 1000 meter van maandag in Milaan alsnog journalisten te woord. Dat laat een woordvoerder van NOC*NSF weten.

2 uur geleden
Pakken van Nederlandse olympiërs na wedstrijd te koop op veiling

MILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.

4 uur geleden
President Mattarella van Italië opent 25e editie Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.

13 uur geleden