Schaatser Roest blij dat ontbrekende WK-titel nu binnen is
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest is heel gelukkig met zijn eerste individuele titel bij de WK afstanden. Hij bleef in Heerenveen met een tijd van 6.08,94 de Italiaan Davide Ghiotto voor en is eindelijk ‘s wereld beste op zijn favoriete 5000 meter. "Ik had deze prijs nog nooit gewonnen. Ik ben blij dat ik die nu binnen heb."
"Een heel lekker gevoel is het, al doet het nu vooral heel erg pijn", zei Roest zelfs nog na de huldiging. Het liet zien hoe diep hij had moeten gaan om de titel te behalen. "Ik ben nog steeds kapot en duizelig."
Roest gaf toe dat er veel druk op had gestaan. Bij eerdere edities van de WK afstanden was het hem steeds niet gelukt om een individuele titel te veroveren. "Je weet dat er een hoop druk op staat. Ik zei wel dat ik bij mezelf moest blijven. Maar ik wist ook dat als ik nu niet zou winnen er weer nog meer verhalen zouden komen. Dit was een hele grote mogelijkheid om die titel te pakken."
Roest moest er flink voor rijden om onder de tijd van zijn concurrent Ghiotto te komen. "Het was gigantisch zwaar", zei hij. "Ik werd er wel even zenuwachtig van toen ik Ghiotto onwijs hard zag beginnen. Ik schrok wel, want als hij dat volhield kon hij op een tijd van 6.03 uitkomen. Met de tijd van 6.11,12 wist ik dat ik een aantal keren sneller had gereden en dat als ik geen gekke dingen zou doen, ik eronder zou rijden."
Meer uit Sport
MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
20 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
12 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
17 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
17 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
18 uur geleden