Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest blij dat ontbrekende WK-titel nu binnen is

Schaatser Roest blij dat ontbrekende WK-titel nu binnen is

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest is heel gelukkig met zijn eerste individuele titel bij de WK afstanden. Hij bleef in Heerenveen met een tijd van 6.08,94 de Italiaan Davide Ghiotto voor en is eindelijk ‘s wereld beste op zijn favoriete 5000 meter. "Ik had deze prijs nog nooit gewonnen. Ik ben blij dat ik die nu binnen heb."

"Een heel lekker gevoel is het, al doet het nu vooral heel erg pijn", zei Roest zelfs nog na de huldiging. Het liet zien hoe diep hij had moeten gaan om de titel te behalen. "Ik ben nog steeds kapot en duizelig."

Roest gaf toe dat er veel druk op had gestaan. Bij eerdere edities van de WK afstanden was het hem steeds niet gelukt om een individuele titel te veroveren. "Je weet dat er een hoop druk op staat. Ik zei wel dat ik bij mezelf moest blijven. Maar ik wist ook dat als ik nu niet zou winnen er weer nog meer verhalen zouden komen. Dit was een hele grote mogelijkheid om die titel te pakken."

Roest moest er flink voor rijden om onder de tijd van zijn concurrent Ghiotto te komen. "Het was gigantisch zwaar", zei hij. "Ik werd er wel even zenuwachtig van toen ik Ghiotto onwijs hard zag beginnen. Ik schrok wel, want als hij dat volhield kon hij op een tijd van 6.03 uitkomen. Met de tijd van 6.11,12 wist ik dat ik een aantal keren sneller had gereden en dat als ik geen gekke dingen zou doen, ik eronder zou rijden."

Meer uit Sport

Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

3 uur geleden
Unibet Rose Rockets met Groenewegen en Poels naar eerste Giro

NESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.

4 uur geleden
Pogacar wint etappe en pakt leiding in Ronde van Romandië

MARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.

5 uur geleden
Oud-winnaar Carapaz mist Ronde van Italië door blessure

ZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.

6 uur geleden
Tafeltennissters winnen tweede groepswedstrijd op WK van Macau

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.

10 uur geleden
Marathon van Amsterdam keert niet terug naar het stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.

11 uur geleden
Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

1 dag geleden