Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest begint WK allround met vierde tijd op 500 meter

Schaatser Roest begint WK allround met vierde tijd op 500 meter

HAMAR (ANP) - Schaatser Patrick Roest is de WK allround in het Noorse Hamar begonnen met de vierde tijd op de 500 meter. De 26-jarige titelverdediger kwam tot 36,44 seconden. Daarmee pakte hij een redelijke marge op de Zweed Nils van der Poel, die verraste met een persoonlijk record van 37,33.

De 500 meter werd gewonnen door Dmitry Morozov uit Kazachstan. Die was met 36,12 sneller dan de Japanner Riku Tsuchiya (36,40) en de Noor Peder Kongshaug (36,40).

Marcel Bosker, die in de afgelopen week nog besmet was met het coronavirus, werd met 37,21 dertiende. Chris Huizinga, die zaterdagochtend te horen kreeg dat hij de positief geteste Beau Snellink verving, reed 37,68. Daarmee eindigde hij als vijftiende.

Roest had gehoopt dat hij meer afstand had kunnen pakken op met name Van der Poel. "Het is niet genoeg om een zekere voorsprong te hebben. Dat valt tegen. Ik zal nu echt aan de bak moeten, want op de 10 kilometer kan hij heel veel tijd pakken", keek de regerend wereldkampioen bij de NOS vooruit op de rest van het toernooi. "Ik denk dat deze 500 meter hem hoop geeft. Die had ik hem liever niet gegeven."

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

4 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

4 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

21 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

23 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

23 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

1 dag geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden