Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Roest begint WK allround met vierde tijd op 500 meter

Schaatser Roest begint WK allround met vierde tijd op 500 meter

HAMAR (ANP) - Schaatser Patrick Roest is de WK allround in het Noorse Hamar begonnen met de vierde tijd op de 500 meter. De 26-jarige titelverdediger kwam tot 36,44 seconden. Daarmee pakte hij een redelijke marge op de Zweed Nils van der Poel, die verraste met een persoonlijk record van 37,33.

De 500 meter werd gewonnen door Dmitry Morozov uit Kazachstan. Die was met 36,12 sneller dan de Japanner Riku Tsuchiya (36,40) en de Noor Peder Kongshaug (36,40).

Marcel Bosker, die in de afgelopen week nog besmet was met het coronavirus, werd met 37,21 dertiende. Chris Huizinga, die zaterdagochtend te horen kreeg dat hij de positief geteste Beau Snellink verving, reed 37,68. Daarmee eindigde hij als vijftiende.

Roest had gehoopt dat hij meer afstand had kunnen pakken op met name Van der Poel. "Het is niet genoeg om een zekere voorsprong te hebben. Dat valt tegen. Ik zal nu echt aan de bak moeten, want op de 10 kilometer kan hij heel veel tijd pakken", keek de regerend wereldkampioen bij de NOS vooruit op de rest van het toernooi. "Ik denk dat deze 500 meter hem hoop geeft. Die had ik hem liever niet gegeven."

Meer uit Sport

Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

4 minuten geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australiƫ.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

1 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italiƫ niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

3 uur geleden
Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

4 uur geleden
Basketballer Wembanyama brengt Spurs langszij in play-offs NBA

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.

5 uur geleden
Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

14 uur geleden