Schaatser Roest begint WK allround met vierde tijd op 500 meter
HAMAR (ANP) - Schaatser Patrick Roest is de WK allround in het Noorse Hamar begonnen met de vierde tijd op de 500 meter. De 26-jarige titelverdediger kwam tot 36,44 seconden. Daarmee pakte hij een redelijke marge op de Zweed Nils van der Poel, die verraste met een persoonlijk record van 37,33.
De 500 meter werd gewonnen door Dmitry Morozov uit Kazachstan. Die was met 36,12 sneller dan de Japanner Riku Tsuchiya (36,40) en de Noor Peder Kongshaug (36,40).
Marcel Bosker, die in de afgelopen week nog besmet was met het coronavirus, werd met 37,21 dertiende. Chris Huizinga, die zaterdagochtend te horen kreeg dat hij de positief geteste Beau Snellink verving, reed 37,68. Daarmee eindigde hij als vijftiende.
Roest had gehoopt dat hij meer afstand had kunnen pakken op met name Van der Poel. "Het is niet genoeg om een zekere voorsprong te hebben. Dat valt tegen. Ik zal nu echt aan de bak moeten, want op de 10 kilometer kan hij heel veel tijd pakken", keek de regerend wereldkampioen bij de NOS vooruit op de rest van het toernooi. "Ik denk dat deze 500 meter hem hoop geeft. Die had ik hem liever niet gegeven."
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
6 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.
11 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.
11 uur geleden