Schaatser Prins zevende op 1000 meter in Quebec, zege Stolz
QUEBEC (ANP) - Schaatser Tim Prins is bij de wereldbekerwedstrijden in Quebec zevende geworden op de 1000 meter. Regerend wereldkampioen Jordan Stolz bleef in een baanrecord van 1.07,96 Tatsuya Shinhama uit Japan en Zhongyan Ning uit China voor.
In de rit tegen de Japanner Taiyo Nonomura was Prins sneller weg, maar met een slotronde van 27,17 bleef de 20-jarige Fries met 1.08,82 boven de tot dan toe snelste tijd van de Belg Mathias Vosté. De schaatser eindigde afgelopen zondag in Salt Lake City nog als tweede achter Stolz.
Prins was de enige Nederlander in de A-groep. Jenning de Boo meldde zich eerder vrijdag af. In het wereldbekerklassement greep Ning de zege. Prins eindigde als vierde.
Hein Otterspeer werd met 1.08,96 tweede in de B-groep. Alleen de Canadees Laurent Dubreuil was nipt sneller. Kai Verbij werd vierde met 1.09,43 en Joep Wennemars vijfde in 1.09,46.
Kjeld Nuis had eerder aangegeven de wereldbekerwedstrijden in Quebec over te slaan. De 34-jarige schaatser kwam afgelopen zondag na zijn 1000 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City ten val en heeft ervoor gekozen zich te richten op de WK afstanden die van 15 tot en met 18 februari worden gehouden in Calgary.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.
40 minuten geledenMANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.
2 uur geledenSIENA (ANP) - De Zwitserse wielrenster Elise Chabbey heeft de Strade Bianche gewonnen. In de straten van Siena was ze de sterkste van een groep van acht vrouwen die samen de voet van de steile Via Santa Catarina haalde. Het is de eerste keer dat de renster van FDJ-Suez de Italiaanse voorjaarsklassieker wint. De tweede plaats was voor Kasia Niewiadoma uit Polen, voor de Duitse Franziska Koch.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong is het WK allround in Heerenveen begonnen met de tweede plaats op de 500 meter. De olympisch kampioene op de 1500 meter reed 38,59 en moest alleen de Japanse Miho Takagi voor zich dulden met 37,75. Titelverdedigster Joy Beune kwam tot 38,94 en werd daarmee zesde.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen (28) heeft niets overgehouden aan zijn crash in de kwalificaties voor de GP van Melbourne. De viervoudig wereldkampioen liet uit voorzorg een scan van zijn handen maken. "Ik voel me helemaal goed, dat is het belangrijkste", stelde Verstappen in een persbericht van zijn team Red Bull Racing.
2 uur geleden