Schaatser Prins zevende op 1000 meter in Quebec, zege Stolz
QUEBEC (ANP) - Schaatser Tim Prins is bij de wereldbekerwedstrijden in Quebec zevende geworden op de 1000 meter. Regerend wereldkampioen Jordan Stolz bleef in een baanrecord van 1.07,96 Tatsuya Shinhama uit Japan en Zhongyan Ning uit China voor.
In de rit tegen de Japanner Taiyo Nonomura was Prins sneller weg, maar met een slotronde van 27,17 bleef de 20-jarige Fries met 1.08,82 boven de tot dan toe snelste tijd van de Belg Mathias Vosté. De schaatser eindigde afgelopen zondag in Salt Lake City nog als tweede achter Stolz.
Prins was de enige Nederlander in de A-groep. Jenning de Boo meldde zich eerder vrijdag af. In het wereldbekerklassement greep Ning de zege. Prins eindigde als vierde.
Hein Otterspeer werd met 1.08,96 tweede in de B-groep. Alleen de Canadees Laurent Dubreuil was nipt sneller. Kai Verbij werd vierde met 1.09,43 en Joep Wennemars vijfde in 1.09,46.
Kjeld Nuis had eerder aangegeven de wereldbekerwedstrijden in Quebec over te slaan. De 34-jarige schaatser kwam afgelopen zondag na zijn 1000 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City ten val en heeft ervoor gekozen zich te richten op de WK afstanden die van 15 tot en met 18 februari worden gehouden in Calgary.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
28 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
11 uur geleden