Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Prins zevende op 1000 meter in Quebec, zege Stolz

Schaatser Prins zevende op 1000 meter in Quebec, zege Stolz

QUEBEC (ANP) - Schaatser Tim Prins is bij de wereldbekerwedstrijden in Quebec zevende geworden op de 1000 meter. Regerend wereldkampioen Jordan Stolz bleef in een baanrecord van 1.07,96 Tatsuya Shinhama uit Japan en Zhongyan Ning uit China voor.

In de rit tegen de Japanner Taiyo Nonomura was Prins sneller weg, maar met een slotronde van 27,17 bleef de 20-jarige Fries met 1.08,82 boven de tot dan toe snelste tijd van de Belg Mathias Vosté. De schaatser eindigde afgelopen zondag in Salt Lake City nog als tweede achter Stolz.

Prins was de enige Nederlander in de A-groep. Jenning de Boo meldde zich eerder vrijdag af. In het wereldbekerklassement greep Ning de zege. Prins eindigde als vierde.

Hein Otterspeer werd met 1.08,96 tweede in de B-groep. Alleen de Canadees Laurent Dubreuil was nipt sneller. Kai Verbij werd vierde met 1.09,43 en Joep Wennemars vijfde in 1.09,46.

Kjeld Nuis had eerder aangegeven de wereldbekerwedstrijden in Quebec over te slaan. De 34-jarige schaatser kwam afgelopen zondag na zijn 1000 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City ten val en heeft ervoor gekozen zich te richten op de WK afstanden die van 15 tot en met 18 februari worden gehouden in Calgary.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

6 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

7 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

7 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

9 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

9 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

9 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

11 uur geleden