Schaatser Otterspeer wint in Polen opnieuw 1000 meter
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Hein Otterspeer heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Poolse Tomaszow Mazowiecki de 1000 meter op zijn naam geschreven. De Zuid-Hollander van Reggeborgh bleef land-en ploeggenoot Kjeld Nuis voor. De Pool Damian Zurek werd derde.
Voor Otterspeer is het de tweede zege op de 1000 meter in de wereldbeker. Hij was eerder de beste bij de derde wereldbekerwedstrijd in Calgary. Met zijn tweede zege vergroot Otterspeer ook de leiding in het wereldbekerklassement.
Nuis kwam in de tweede rit tegen Ziwen Lian uit China tot 1.09,52. Andere schaatsers beten zich daarna stuk op de tijd van de schaatser, die afgelopen zondag nog de nationale titel op de 1000 meter greep. Otterspeer was zes ritten later de eerste die onder de tijd van Nuis kwam, ondanks een misser in de eerste volle ronde. Joep Wennemars bleef met 1.10,45 ver van de tijd van Otterspeer.
Werkijs
Wesly Dijs was eerder op de middag in de B-groep met 1.08,96 de snelste. Tijmen Snel werd vijfde in 1.10,77
Otterspeer sprak van enorm werkijs. "Ik heb nog nooit op de Weissensee gereden, maar zo zou je het wel kunnen noemen", zei de sprinter die na een misslag bijna was gevallen bij de NOS. "Gisteren reed ik heel goed, nu moest ik er meer voor werken." Hij dacht dat de tijd van ploeggenoot Nuis niet goed genoeg zou zijn. "Maar heel veel zag ik stranden, dus ik wist dat het ijs enorm zwaar moest zijn. We moesten roeien met de riemen die we hadden en op dit moment was dit het."
Voor Otterspeer die zaterdag met de vierde plaats maar nipt naast het podium greep op de 500 meter, zorgde het weekend in Polen voor zelfvertrouwen. "Ik voelde dat ik op de goede weg zat. Het was een van de betere 500 meters van het seizoen en ik ben meer een 1000 meterrijder. We zijn op de goede weg", zei de schaatser die volgende week op dezelfde baan het eindklassement op de 1000 meter wil binnenhalen. Daarvoor heeft hij met 235 punten er 35 meer dan de Canadees Laurent Dubreuil.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
6 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
9 uur geleden