Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Otterspeer wint in Polen opnieuw 1000 meter

Schaatser Otterspeer wint in Polen opnieuw 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Hein Otterspeer heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Poolse Tomaszow Mazowiecki de 1000 meter op zijn naam geschreven. De Zuid-Hollander van Reggeborgh bleef land-en ploeggenoot Kjeld Nuis voor. De Pool Damian Zurek werd derde.

Voor Otterspeer is het de tweede zege op de 1000 meter in de wereldbeker. Hij was eerder de beste bij de derde wereldbekerwedstrijd in Calgary. Met zijn tweede zege vergroot Otterspeer ook de leiding in het wereldbekerklassement.

Nuis kwam in de tweede rit tegen Ziwen Lian uit China tot 1.09,52. Andere schaatsers beten zich daarna stuk op de tijd van de schaatser, die afgelopen zondag nog de nationale titel op de 1000 meter greep. Otterspeer was zes ritten later de eerste die onder de tijd van Nuis kwam, ondanks een misser in de eerste volle ronde. Joep Wennemars bleef met 1.10,45 ver van de tijd van Otterspeer.

Werkijs

Wesly Dijs was eerder op de middag in de B-groep met 1.08,96 de snelste. Tijmen Snel werd vijfde in 1.10,77

Otterspeer sprak van enorm werkijs. "Ik heb nog nooit op de Weissensee gereden, maar zo zou je het wel kunnen noemen", zei de sprinter die na een misslag bijna was gevallen bij de NOS. "Gisteren reed ik heel goed, nu moest ik er meer voor werken." Hij dacht dat de tijd van ploeggenoot Nuis niet goed genoeg zou zijn. "Maar heel veel zag ik stranden, dus ik wist dat het ijs enorm zwaar moest zijn. We moesten roeien met de riemen die we hadden en op dit moment was dit het."

Voor Otterspeer die zaterdag met de vierde plaats maar nipt naast het podium greep op de 500 meter, zorgde het weekend in Polen voor zelfvertrouwen. "Ik voelde dat ik op de goede weg zat. Het was een van de betere 500 meters van het seizoen en ik ben meer een 1000 meterrijder. We zijn op de goede weg", zei de schaatser die volgende week op dezelfde baan het eindklassement op de 1000 meter wil binnenhalen. Daarvoor heeft hij met 235 punten er 35 meer dan de Canadees Laurent Dubreuil.

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

1 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

3 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Sileziƫ. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

8 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosniƫ en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

9 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

12 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden