Schaatser Nuis staakt zijn rit op NK sprint
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis heeft zijn eerste rit op de 500 meter op de NK sprint gestaakt. De 32-jarige sprinter van Reggeborgh stopte zijn race na de eerste bocht en ging de inrijbaan in. Hij liep bij de start een blessure op.
"Ik ben wel geschrokken", zei Nuis bij de NOS. "Mijn ijzer hapte in het ijs en ik voelde het meteen aan de binnenkant van mijn rechterbeen. Toen ik daarna vol de bocht inging en twee keer met mijn rechterbeen over links ging, voelde ik dat mijn been zeer deed."
Nuis meldde zich meteen af voor de rest van het sprinttoernooi. "Nu voel ik niks, maar als ik rechts optil doet het zeer", zei hij. "Ik ga nu uitfietsen en dan gaan we het zien. Dit is niet fijn."
Vierde plek
De sprinter hoopte op de NK nog wat wedstrijdprikkels op te doen in aanloop naar de Olympische Spelen. Daar verdedigt hij op 8 februari zijn olympische titel, die hij veroverde op de 1500 meter van de Spelen van 2018. De titel op de 1000 meter kan Nuis niet verdedigen in Beijing. Bij het olympische kwalificatietoernooi werd hij vierde en greep hij naast een startbewijs.
Nuis is door het niet uitrijden van de 500 meter kansloos voor een tweede nationale sprinttitel. Hij werd eerder Nederlands sprintkampioen in 2019. Ook maakt hij geen kans meer op het derde ticket voor de WK sprint. Daarvoor zijn Kai Verbij en Thomas Krol al gekwalificeerd.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
6 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
6 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden