Schaatser Nuis slaat wereldbeker Quebec over na val
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat de wereldbekerwedstrijden in Quebec over na zijn val afgelopen zondag in Salt Lake City. De 34-jarige schaatser laat via Instagram weten niet deel te nemen aan de wedstrijden die vanaf aanstaande vrijdag beginnen op het Canadese ijs. Hij richt zich op de WK afstanden die van 15 tot en met 18 februari plaatsvinden in Calgary in Canada.
"Het is een pijnlijke en moeilijke beslissing", schrijft Nuis op Instagram. "Maar ik moet nu een slimme keuze maken en naar mijn gezondheid luisteren." Nuis laat weten dat hij oké is en hij bedankt iedereen voor de berichten. "Op naar het WK in Calgary", sluit hij af.
Zijn ploeg Reggeborgh liet eerder op de dag weten dat Nuis geen letsel had overgehouden aan zijn val zondag. "Kjeld maakt het naar omstandigheden goed. Hij is grondig onderzocht in het ziekenhuis en op de foto's zijn geen afwijkingen gevonden", aldus de ploeg op Instagram.
Nuis schaatste in Salt Lake City de vierde tijd op de 1000 meter, maar kwam na de finish, nadat hij op een blokje reed, hard ten val. Hij werd daarna met een brancard van het ijs gehaald.
Meer uit Sport
TAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.
6 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.
10 uur geledenBAD WIMPFEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Felix Gall verruilt Decathlon CMA CGM voor de Duitse WorldTour-formatie Lidl-Trek. De 28-jarige Oostenrijker eindigde zondag als derde in het klassement van de Ronde van Spanje, achter de Spanjaard Enric Mas en de Sloveen Primož Roglič. Eerder dit jaar werd hij al tweede in de Ronde van Italië.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF roept het kabinet op meer geld te investeren in sport en bewegen. Sport moet breed op de rijksbegroting om de maatschappelijke waarde van sport beter te benutten, luidt het pleidooi van de sportkoepel in een paginagrote advertentie in het AD.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.
1 dag geleden