Schaatser Nuis slaat wereldbeker Quebec over na val
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat de wereldbekerwedstrijden in Quebec over na zijn val afgelopen zondag in Salt Lake City. De 34-jarige schaatser laat via Instagram weten niet deel te nemen aan de wedstrijden die vanaf aanstaande vrijdag beginnen op het Canadese ijs. Hij richt zich op de WK afstanden die van 15 tot en met 18 februari plaatsvinden in Calgary in Canada.
"Het is een pijnlijke en moeilijke beslissing", schrijft Nuis op Instagram. "Maar ik moet nu een slimme keuze maken en naar mijn gezondheid luisteren." Nuis laat weten dat hij oké is en hij bedankt iedereen voor de berichten. "Op naar het WK in Calgary", sluit hij af.
Zijn ploeg Reggeborgh liet eerder op de dag weten dat Nuis geen letsel had overgehouden aan zijn val zondag. "Kjeld maakt het naar omstandigheden goed. Hij is grondig onderzocht in het ziekenhuis en op de foto's zijn geen afwijkingen gevonden", aldus de ploeg op Instagram.
Nuis schaatste in Salt Lake City de vierde tijd op de 1000 meter, maar kwam na de finish, nadat hij op een blokje reed, hard ten val. Hij werd daarna met een brancard van het ijs gehaald.
Meer uit Sport
ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
18 minuten geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
52 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
1 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
7 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
21 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
23 uur geleden