Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Nuis op EK afstanden wel op 1000 meter

Schaatser Nuis op EK afstanden wel op 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis komt komend weekend op de EK afstanden in Thialf wel op de 1000 meter in actie. Hij is de vervanger van Hein Otterspeer, die niet deelneemt aan de EK in Heerenveen. Nuis greep eind vorig jaar op het olympisch kwalificatietoernooi naast een ticket voor de 1000 meter op de Olympische Spelen.

De selectie is samengesteld op basis van de uitslagen van het OKT, aldus de KNSB. Bij de EK mogen echter tien rijders per geslacht deelnemen, waardoor ook Tijmen Snel (1500 meter) en Dai Dai N'tab (500 meter) mogen deelnemen. Beiden liepen plaatsing voor de Spelen in Beijing mis.

Jutta Leerdam heeft zich afgemeld voor de 500 meter en zij wordt vervangen door Dione Voskamp, de nummer 4 van het OKT. Antoinette de Jong komt niet in actie op de 1000 meter en Michelle de Jong is haar vervangster.

Keuzes maken

Bij de mannen wordt Nederland op de massastart vertegenwoordigd door Jorrit Bergsma en Marcel Bosker, die Sven Kramer vervangt. Kramer doet mee aan de 5000 meter en rijdt samen met Patrick Roest en Bosker de ploegachtervolging.

"Het programma bij deze EK zit heel anders in elkaar, met wedstrijden kort na elkaar. Uit het oogpunt van energiemanagement richting Beijing is het verstandig dat onze rijders keuzes maken", zei Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB. Kramer komt op de Spelen wel in actie op de massastart.

Andere tactiek

"Deze massastart kent bovendien een heel ander deelnemersveld dan op de Spelen, zonder halve finale en met rijders die nog voor hun laatste kansje vechten", aldus bondscoach Jan Coopmans. "Dat vraagt voor ons ook een andere tactiek dan in Beijing. Die factoren samen maken dat Bosker hier rijdt in plaats van Kramer."

De EK afstanden beginnen vrijdag en duren tot en met zondag. De langste afstanden, de 5000 meter voor vrouwen en de 10 kilometer voor mannen, staan niet op het programma.

Het toernooi in Thialf geldt als voorbereiding op de Winterspelen en begint op vrijdag 4 februari.

Meer uit Sport

Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

13 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

16 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

23 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden