Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Nuis op EK afstanden wel op 1000 meter

Schaatser Nuis op EK afstanden wel op 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis komt komend weekend op de EK afstanden in Thialf wel op de 1000 meter in actie. Hij is de vervanger van Hein Otterspeer, die niet deelneemt aan de EK in Heerenveen. Nuis greep eind vorig jaar op het olympisch kwalificatietoernooi naast een ticket voor de 1000 meter op de Olympische Spelen.

De selectie is samengesteld op basis van de uitslagen van het OKT, aldus de KNSB. Bij de EK mogen echter tien rijders per geslacht deelnemen, waardoor ook Tijmen Snel (1500 meter) en Dai Dai N'tab (500 meter) mogen deelnemen. Beiden liepen plaatsing voor de Spelen in Beijing mis.

Jutta Leerdam heeft zich afgemeld voor de 500 meter en zij wordt vervangen door Dione Voskamp, de nummer 4 van het OKT. Antoinette de Jong komt niet in actie op de 1000 meter en Michelle de Jong is haar vervangster.

Keuzes maken

Bij de mannen wordt Nederland op de massastart vertegenwoordigd door Jorrit Bergsma en Marcel Bosker, die Sven Kramer vervangt. Kramer doet mee aan de 5000 meter en rijdt samen met Patrick Roest en Bosker de ploegachtervolging.

"Het programma bij deze EK zit heel anders in elkaar, met wedstrijden kort na elkaar. Uit het oogpunt van energiemanagement richting Beijing is het verstandig dat onze rijders keuzes maken", zei Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB. Kramer komt op de Spelen wel in actie op de massastart.

Andere tactiek

"Deze massastart kent bovendien een heel ander deelnemersveld dan op de Spelen, zonder halve finale en met rijders die nog voor hun laatste kansje vechten", aldus bondscoach Jan Coopmans. "Dat vraagt voor ons ook een andere tactiek dan in Beijing. Die factoren samen maken dat Bosker hier rijdt in plaats van Kramer."

De EK afstanden beginnen vrijdag en duren tot en met zondag. De langste afstanden, de 5000 meter voor vrouwen en de 10 kilometer voor mannen, staan niet op het programma.

Het toernooi in Thialf geldt als voorbereiding op de Winterspelen en begint op vrijdag 4 februari.

Meer uit Sport

Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

5 minuten geleden
Chapple vijfde in finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.

40 minuten geleden
Visser wint weer een race en bereikt WK-finale 60 meter horden

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.

42 minuten geleden
Motorcoureur Veijer in GP Brazilië achtste in Moto2

GOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.

44 minuten geleden
Judoka's Catharina en Spijkers grijpen brons in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka's Simeon Catharina en Jur Spijkers hebben brons overgehouden aan de Grand Slam in Tbilisi. Het zijn de tweede en derde Nederlandse medailles bij het toernooi in Georgië. Eerder won Joanne van Lieshout zilver.

2 uur geleden
Groenewegen sprint in GP Monseré naar derde seizoenszege

ROESELARE (ANP) - Dylan Groenewegen heeft zijn tweede zege in drie dagen behaald. Na de winst in de Bredene Koksijde Classic van afgelopen vrijdag was de sprinter van United Rose Rockets ook de snelste in de Grote Prijs Jean-Pierre Monseré. Groenewegen passeerde met zijn sprint na 202,5 kilometer tussen Torhout en Roeselare de vluchters Simon Dehairs uit België en Kamil Malecki uit Polen.

3 uur geleden
Visser met seriewinst naar halve finales 60 meter horden op WK

TORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.

5 uur geleden