Schaatser Nuis op EK afstanden tegen Verbij op 1000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis neemt het op de eerste dag van de EK afstanden in Heerenveen vrijdag op de 1000 meter op tegen wereldkampioen Kai Verbij. De olympisch kampioen die zich anderhalve week geleden niet wist te plaatsen voor de 1000 meter voor de Spelen van Beijing kan op de EK starten door een afmelding van de geblesseerde Hein Otterspeer.
Thomas Krol neemt het in de laatste rit op tegen Ignat Golovatsjoek. Titelverdediger Pavel Koelizjnikov ontbreekt in Heerenveen.
Op de 3000 meter zijn wereldkampioene Antoinette de Jong en olympisch kampioene Carlijn Achtereekte in de voorlaatste rit aan elkaar gekoppeld. Irene Schouten, de Nederlandse kampioene die dit seizoen al haar wedstrijden op de 3000 meter won, komt in de rit ervoor in actie tegen de Italiaanse Francesca Lollobrigida. Esmee Visser heeft zich niet voor de EK gekwalificeerd en kan haar titel uit 2020 niet verdedigen.
De vrouwen komen ook in actie op de teamsprint en de mannen op de ploegachtervolging.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
43 minuten geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
44 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters kunnen leven met de zilveren medaille op de ploegenachtervolging. "We hebben alles gegeven", zei Joy Beune bij de NOS. "Dan moet je trots zijn op zilver. Dit gaan we vieren."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers vinden niet dat zij hoofdverantwoordelijk zijn voor het mislopen van een medaille met de ploegenachtervolging op de Olympische Spelen. "Elk jaar is er dezelfde kritiek als het gaat om dit onderdeel. Als je kritische vragen wilt stellen, moet je de technisch directeur naar beneden halen", zei Chris Huizinga, een van de vier rijders van het Nederlandse team, in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
2 uur geleden