Schaatser Nuis op EK afstanden tegen Verbij op 1000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis neemt het op de eerste dag van de EK afstanden in Heerenveen vrijdag op de 1000 meter op tegen wereldkampioen Kai Verbij. De olympisch kampioen die zich anderhalve week geleden niet wist te plaatsen voor de 1000 meter voor de Spelen van Beijing kan op de EK starten door een afmelding van de geblesseerde Hein Otterspeer.
Thomas Krol neemt het in de laatste rit op tegen Ignat Golovatsjoek. Titelverdediger Pavel Koelizjnikov ontbreekt in Heerenveen.
Op de 3000 meter zijn wereldkampioene Antoinette de Jong en olympisch kampioene Carlijn Achtereekte in de voorlaatste rit aan elkaar gekoppeld. Irene Schouten, de Nederlandse kampioene die dit seizoen al haar wedstrijden op de 3000 meter won, komt in de rit ervoor in actie tegen de Italiaanse Francesca Lollobrigida. Esmee Visser heeft zich niet voor de EK gekwalificeerd en kan haar titel uit 2020 niet verdedigen.
De vrouwen komen ook in actie op de teamsprint en de mannen op de ploegachtervolging.
Meer uit Sport
STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
23 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
2 dagen geleden