Schaatser Nuis net naast podium op 1000 meter bij wereldbeker
OBIHIRO (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de wereldbeker in het Japanse Obihiro naast het podium geëindigd op de 1000 meter. Kjeld Nuis was met 1.08,84 de beste Nederlander. Hij werd vierde, maar dacht even een plek te zijn gestegen door een diskwalificatie.
Nuis nam het op zijn 34e verjaardag op tegen land- en ploeggenoot Jenning de Boo. De olympisch kampioen van 2018 op de kilometer bleef net achter de tijden van de verrassende Japanner Masaya Yamada (1.08,35) en de Chinees Zhongyan Ning (1.08,54).
Nuis repte in eerste instantie nog van een diskwalificatie van Ning, waardoor hij als derde zou zijn geëindigd, maar de scheidsrechters gingen daar niet toe over, waardoor hij vierde bleef. "Ik zag in eerste instantie bij mijn naam derde staan en een DQ bij Ning, maar dat hebben ze teruggedraaid. Het verandert ook niets aan hoe ik gereden heb", zei hij in een latere reactie bij de NOS. "Het was bij mij niet agressief genoeg", had Nuis al eerder over zijn rit gezegd.
Stolz en Botman
In de slotrit dook de Amerikaan Jordan Stolz nog onder de tijd van Nuis. De regerend wereldkampioen bleef met 1.08,78 steken op de derde tijd. Zijn tegenstander Tijmen Snel zag zijn start al mislukken en zette met 1.10,78 de twintigste en laatste tijd neer.
De Boo werd bij zijn wereldbekerdebuut met 1.09,31 tiende. Ploeggenoot Tim Prins was één honderdste van een seconde langzamer en werd twaalfde.
Janno Botman was eerder op de dag als zevende geëindigd op de 1000 meter in de B-groep.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
10 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
19 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden