Schaatser Nuis net naast podium op 1000 meter bij wereldbeker
OBIHIRO (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de wereldbeker in het Japanse Obihiro naast het podium geëindigd op de 1000 meter. Kjeld Nuis was met 1.08,84 de beste Nederlander. Hij werd vierde, maar dacht even een plek te zijn gestegen door een diskwalificatie.
Nuis nam het op zijn 34e verjaardag op tegen land- en ploeggenoot Jenning de Boo. De olympisch kampioen van 2018 op de kilometer bleef net achter de tijden van de verrassende Japanner Masaya Yamada (1.08,35) en de Chinees Zhongyan Ning (1.08,54).
Nuis repte in eerste instantie nog van een diskwalificatie van Ning, waardoor hij als derde zou zijn geëindigd, maar de scheidsrechters gingen daar niet toe over, waardoor hij vierde bleef. "Ik zag in eerste instantie bij mijn naam derde staan en een DQ bij Ning, maar dat hebben ze teruggedraaid. Het verandert ook niets aan hoe ik gereden heb", zei hij in een latere reactie bij de NOS. "Het was bij mij niet agressief genoeg", had Nuis al eerder over zijn rit gezegd.
Stolz en Botman
In de slotrit dook de Amerikaan Jordan Stolz nog onder de tijd van Nuis. De regerend wereldkampioen bleef met 1.08,78 steken op de derde tijd. Zijn tegenstander Tijmen Snel zag zijn start al mislukken en zette met 1.10,78 de twintigste en laatste tijd neer.
De Boo werd bij zijn wereldbekerdebuut met 1.09,31 tiende. Ploeggenoot Tim Prins was één honderdste van een seconde langzamer en werd twaalfde.
Janno Botman was eerder op de dag als zevende geëindigd op de 1000 meter in de B-groep.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.
1 uur geledenŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.
3 uur geledenŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bokser Gradus Kraus verdedigt op 28 november zijn Europese titel in het lichtzwaargewicht. De Duitser Adam Deines is in Amsterdam zijn tegenstander, meldt organisator Boxing Gladiators.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De MotoGP introduceert in 2027 een sprintkwalificatie die de startopstelling voor de sprintrace bepaalt. Het nieuwe format moet nog meer spektakel opleveren voor de toeschouwers, laat de organisatie van de belangrijkste motorsportklasse weten in een persbericht.
5 uur geleden