Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Nuis net naast podium op 1000 meter bij wereldbeker

Schaatser Nuis net naast podium op 1000 meter bij wereldbeker

OBIHIRO (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de wereldbeker in het Japanse Obihiro naast het podium geëindigd op de 1000 meter. Kjeld Nuis was met 1.08,84 de beste Nederlander. Hij werd vierde, maar dacht even een plek te zijn gestegen door een diskwalificatie.

Nuis nam het op zijn 34e verjaardag op tegen land- en ploeggenoot Jenning de Boo. De olympisch kampioen van 2018 op de kilometer bleef net achter de tijden van de verrassende Japanner Masaya Yamada (1.08,35) en de Chinees Zhongyan Ning (1.08,54).

Nuis repte in eerste instantie nog van een diskwalificatie van Ning, waardoor hij als derde zou zijn geëindigd, maar de scheidsrechters gingen daar niet toe over, waardoor hij vierde bleef. "Ik zag in eerste instantie bij mijn naam derde staan en een DQ bij Ning, maar dat hebben ze teruggedraaid. Het verandert ook niets aan hoe ik gereden heb", zei hij in een latere reactie bij de NOS. "Het was bij mij niet agressief genoeg", had Nuis al eerder over zijn rit gezegd.

Stolz en Botman

In de slotrit dook de Amerikaan Jordan Stolz nog onder de tijd van Nuis. De regerend wereldkampioen bleef met 1.08,78 steken op de derde tijd. Zijn tegenstander Tijmen Snel zag zijn start al mislukken en zette met 1.10,78 de twintigste en laatste tijd neer.

De Boo werd bij zijn wereldbekerdebuut met 1.09,31 tiende. Ploeggenoot Tim Prins was één honderdste van een seconde langzamer en werd twaalfde.

Janno Botman was eerder op de dag als zevende geëindigd op de 1000 meter in de B-groep.

Meer uit Sport

Verstappen redelijk productief tijdens ochtendsessie in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.

5 minuten geleden
Gastland Italië tegen vlaggen Rusland en Belarus bij Paralympics

ROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).

1 uur geleden
Nederland loopt nog twee medailles achter op vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.

1 uur geleden
Zieke Van Gerwen mist Premier League-avond in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.

2 uur geleden
Schaakgrootmeester Timman (74) overleden

DEN HAAG (ANP) - Schaakgrootmeester Jan Timman is woensdag op 74-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) na berichtgeving van de NOS. Timman was al langere tijd ziek.

3 uur geleden
Melle van 't Wout wist dat het op zijn verjaardag moest gebeuren

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.

10 uur geleden
Shorttracksters ontgoocheld na 'veel pech' in finale aflossing

MILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.

13 uur geleden