Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Nuis mist NK afstanden

Schaatser Nuis mist NK afstanden

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis kan komend weekeinde niet deelnemen aan de belangrijke NK afstanden, waar tickets voor de EK en WK afstanden te verdienen zijn. De regerend olympisch en Nederlands kampioen op de 1000 en 1500 meter is niet voldoende hersteld van zijn zware griep.

Nuis had zes dagen hoge koorts, raakte vijf kilo lichaamsgewicht kwijt en kampt ook nog met een voorhoofdsholteontsteking. Na overleg met de medische staf van Team Jumbo-Visma is besloten dat het niet verantwoord is om hem van start te laten gaan.

De 30-jarige sprinter reed vorig seizoen tijdens de World Cup Final in Salt Lake City een wereldrecord op de 1000 en 1500 meter. Dit seizoen veroverde Nuis een gouden World Cup-medaille op de schaatsmijl in Minsk en twee gouden plakken op de Team Sprint.

"Het is ontzettend balen dat Kjeld aankomend weekend niet kan deelnemen aan de NK afstanden, waardoor hij niet in staat is om zich direct te plaatsen voor de belangrijke toernooien van na de jaarwisseling", reageert coach Jac Orie. "Het lot van Kjeld ligt nu in handen van de selectiecommissie van de KNSB, als het gaat om eventuele aanwijsplekken."

Meer uit Sport

Herenigde baansprinters gaan in Shanghai voor zevende wereldtitel

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenners Harrie Lavreysen, Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland gaan volgende week in Shanghai voor hun zevende wereldtitel op de teamsprint. De tweevoudig olympisch kampioenen op dit onderdeel zijn herenigd na een jaar zonder belangrijke wedstrijden samen. Vorig jaar oktober waren ze samen opnieuw de besten op de teamsprint tijdens de WK in Chili.

24 minuten geleden
Judoka Van Lieshout bereikt halve finales WK in Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft zich op de WK in Azerbeidzjan geplaatst voor de halve finales van de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige Brabantse versloeg in de kwartfinales de Tsjechische Renata Zachová met een yuko. Ze treft later woensdag in de halve finales de Japanse titelverdediger Haruka Kaju.

39 minuten geleden
Verstappen verwacht niet zomaar nog een overwinning in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat hij zijn eerste overwinning van dit Formule 1-seizoen komend weekend zomaar een vervolg zal geven. "Ik denk dat de overwinning vrij circuit-specifiek was, dus we zullen zien hoe het deze week zal gaan", zegt Verstappen in een persbericht van zijn team Red Bull. De Nederlander won afgelopen zondag in Maleisië, voor de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton.

1 uur geleden
Wereldkampioen wielrennen McNulty kopman UAE in Lombardije

MILAAN (ANP) - De kersverse wereldkampioen wielrennen Brandon McNulty is zaterdag de kopman van UAE Team Emirates in de Ronde van Lombardije. Dat blijkt uit de startlijst die de wedstrijdorganisatie woensdag heeft gedeeld. Zijn ploeggenoot Tadej Pogačar won de Italiaanse wielerklassieker de afgelopen vijf edities, maar is nog altijd aan het herstellen van een valpartij in de Vuelta.

1 uur geleden
Belgische tennisster Mertens schakelt Gauff uit in Beijing

BEIJING (ANP) - De Belgische tennisster Elise Mertens heeft ten koste van de als derde geplaatste Coco Gauff de kwartfinales van het China Open (WTA 1000) bereikt. In Beijing versloeg Mertens de Amerikaanse woensdag in twee sets: 6-3 6-3. Gauff won het toernooi in 2024.

2 uur geleden
Schaatser Wennemars is na liesblessure nog niet op 100 procent

DEN BOSCH (ANP) - Joep Wennemars kan nog niet zeggen hoe goed hij eind oktober is bij de eerste wedstrijd van het schaatsseizoen. De 24-jarige schaatser van Team Essent moest afgelopen zomer herstellen van een liesblessure. "Ik vind dat ik niet op 100 procent ben", zo vertelde hij tijdens de teampresentatie in Den Bosch. "Ik weet niet of ik over een paar weken hard ga schaatsen of niet. Ik ga wel meedoen."

17 uur geleden
Schulting gaat in eerste deel van het seizoen niet shorttracken

DEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.

18 uur geleden