Schaatser Nuis met brancard van het ijs na val achter de finish
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City na een harde val uit voorzorg met de brancard van het ijs gegaan. De 34-jarige Zuid-Hollander kwam vlak na de finish van zijn rit op de 1000 meter ten val en vloog met nog redelijk hoge snelheid in de boarding.
Nuis bleef lang liggen op het ijs, waar de medische hulpverleners kwamen toegesneld en hem hielpen nek en hoofd te stabiliseren. Hij werd daarna met een brancard van het ijs gebracht. Volgens informatie van de NOS zou Nuis duizelig zijn en last hebben van zijn nek. De omroep meldde later op basis van schaatsbond KNSB dat bij Nuis "alles oké" leek, maar dat de schaatser voor controle naar het ziekenhuis is gebracht.
Nuis was de afgelopen dagen niet fit. Hij ging wel van start vrijdag op de eerste 1000 meter in Salt Lake City, maar ging niet voluit. Een dag later meldde hij zich af voor de 1500 meter. Op de tweede 1000 meter reed hij met 1.06,81 de vierde tijd. Vlak na de finish ging Nuis onderuit nadat hij over een blokje schaatste.
Voor de WK afstanden heeft Nuis zich gekwalificeerd op de 1000 meter en 1500 meter. De WK vinden plaats van 15 tot en met 18 februari in het Canadese Calgary.
Meer uit Sport
OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
1 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 dagen geleden