Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Nuis klopt Krol op 1500 meter en pakt Europese titel

Schaatser Nuis klopt Krol op 1500 meter en pakt Europese titel

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis heeft voor het eerst de Europese titel veroverd op de 1500 meter. De 32-jarige regerend olympisch kampioen bleef met 1.43,60 landgenoot en titelverdediger Thomas Krol nipt voor. Krol werd tweede in 1.43,91. Het brons was voor de Noor Allan Dahl Johansson in 1.44,16.

Nuis was ruim een week geleden op het olympisch kwalificatietoernooi met 1.43,85 net wat sneller dan Krol, de regerend wereldkampioen op de 1500 meter. Met die zege verzekerde hij zich van een olympisch startbewijs, waar hem dat een dag eerder op de 1000 meter niet was gelukt.

Met een sterke 1000 meter op de EK afgelopen vrijdag liet Nuis zien nog steeds uitstekende vorm te hebben. Op de 1500 meter pakte hij in de tweede volle ronde van 26,3 de winst ten opzichte van Krol. Daarna hield hij de snelheid goed vast met een slotronde van 28,4 en reed met 1.43,60 een betere tijd dan tijdens het OKT. Het leverde hem de eerste titel in twee jaar op.

Krol was na 700 meter sneller dan Nuis, maar kon dat tempo niet vasthouden in de laatste twee rondjes. Hij hield nog net genoeg over om de Noor Dahl Johansson voor te blijven en werd net als op de EK afstanden van 2018 tweede.

Tijmen Snel moest in de eerste rit alleen schaatsen en kwam tot 1.46,61. Daarmee werd hij tiende.

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.

1 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

3 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

4 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

4 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

10 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

23 uur geleden