Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Nuis klopt Krol op 1500 meter en pakt Europese titel

Schaatser Nuis klopt Krol op 1500 meter en pakt Europese titel

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis heeft voor het eerst de Europese titel veroverd op de 1500 meter. De 32-jarige regerend olympisch kampioen bleef met 1.43,60 landgenoot en titelverdediger Thomas Krol nipt voor. Krol werd tweede in 1.43,91. Het brons was voor de Noor Allan Dahl Johansson in 1.44,16.

Nuis was ruim een week geleden op het olympisch kwalificatietoernooi met 1.43,85 net wat sneller dan Krol, de regerend wereldkampioen op de 1500 meter. Met die zege verzekerde hij zich van een olympisch startbewijs, waar hem dat een dag eerder op de 1000 meter niet was gelukt.

Met een sterke 1000 meter op de EK afgelopen vrijdag liet Nuis zien nog steeds uitstekende vorm te hebben. Op de 1500 meter pakte hij in de tweede volle ronde van 26,3 de winst ten opzichte van Krol. Daarna hield hij de snelheid goed vast met een slotronde van 28,4 en reed met 1.43,60 een betere tijd dan tijdens het OKT. Het leverde hem de eerste titel in twee jaar op.

Krol was na 700 meter sneller dan Nuis, maar kon dat tempo niet vasthouden in de laatste twee rondjes. Hij hield nog net genoeg over om de Noor Dahl Johansson voor te blijven en werd net als op de EK afstanden van 2018 tweede.

Tijmen Snel moest in de eerste rit alleen schaatsen en kwam tot 1.46,61. Daarmee werd hij tiende.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt ook in tweede vrije training Monaco derde tijd

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.

1 uur geleden
Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

1 uur geleden
Van der Poel rijdt Ronde van Zwitserland in aanloop naar Tour

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.

2 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

4 uur geleden
Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

6 uur geleden
Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

15 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

20 uur geleden