Schaatser Nuis kijkt na snelheidsrecordpoging uit naar vakantie
SAVALEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis moet na zijn succesvolle seizoen, met onder meer de olympische titel op de 1500 meter, nog één keer in actie komen. Daarna heeft Nuis (32) ongeveer een maand vakantie, waarin hij zegt "vooral even thuis te blijven". "De maand in Beijing was leuk, maar ook echt heel lang." In Noorwegen staat eerst woensdag nog een nieuwe snelheidsrecordpoging op de schaats te wachten.
"Ik heb er heel veel zin in", laat Nuis weten vanuit de bus richting het meer Savalen, waar hij gaat proberen minstens 100 kilometer per uur te schaatsen. "Vier jaar geleden in Zweden was het ook fantastisch, maar was de topsnelheid maar twee cijfers (93 kilometer per uur). Ik wil heel graag de drie cijfers halen en ik denk ook dat ik het kan."
Om dit mogelijk te maken zijn volgens Nuis tussen de vijftig en zestig man voor hem naar Noorwegen gereisd. "Heel bizar. Dat voelt best wel als een eer." Met een aerodynamischere auto om achter te rijden en beter ijs moet het dit jaar sneller gaan. "Met 99 kilometer per uur ben ik niet tevreden."
Spelen van 2026
En daarna zit het seizoen er echt op. "De vorige keer deed ik een week niks en pakte ik daarna het fietsje erbij of ging ik naar de sportschool. Maar ik heb in ieder geval een paar weken geen verplichtingen." In mei begint de voorbereiding op de nieuwe jaargang voor Nuis bij Team Reggeborgh, maar dan zonder zijn gestopte ploeggenote Ireen Wüst. "Tuurlijk ga ik haar missen. Op menselijk gebied, maar ook professioneel gezien. Maar ze heeft gezegd: ‘ik blijf echt wel in de buurt, hoor’."
Nuis zegt nog zeker vier jaar door te willen rijden, tot de Spelen van 2026 in Italië. "Dat is echt mijn doel." Hoe zijn ploeg eruit gaat zien, zegt hij nog niet te weten. "Ik ben benieuwd." Dinsdag werd bekend dat Michel Mulder stopt als assistent van coach Gerard van Velde en dat Louis Hollaar overkomt van Team IKO, voor twee jaar.
"Ik ken Louis wel, dat is een goede schaatser met veel potentie. Zijn speerpunt is de 1500 meter, maar hij is eigenlijk ook allrounder. Als ploeggenoot is dat heel fijn. Dan kan hij op de fiets lange ritten mee, daar heb je echt wat aan."
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
22 minuten geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
53 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
54 minuten geledenTBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.
1 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
4 uur geleden