Schaatser Nuis kijkt na snelheidsrecordpoging uit naar vakantie
SAVALEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis moet na zijn succesvolle seizoen, met onder meer de olympische titel op de 1500 meter, nog één keer in actie komen. Daarna heeft Nuis (32) ongeveer een maand vakantie, waarin hij zegt "vooral even thuis te blijven". "De maand in Beijing was leuk, maar ook echt heel lang." In Noorwegen staat eerst woensdag nog een nieuwe snelheidsrecordpoging op de schaats te wachten.
"Ik heb er heel veel zin in", laat Nuis weten vanuit de bus richting het meer Savalen, waar hij gaat proberen minstens 100 kilometer per uur te schaatsen. "Vier jaar geleden in Zweden was het ook fantastisch, maar was de topsnelheid maar twee cijfers (93 kilometer per uur). Ik wil heel graag de drie cijfers halen en ik denk ook dat ik het kan."
Om dit mogelijk te maken zijn volgens Nuis tussen de vijftig en zestig man voor hem naar Noorwegen gereisd. "Heel bizar. Dat voelt best wel als een eer." Met een aerodynamischere auto om achter te rijden en beter ijs moet het dit jaar sneller gaan. "Met 99 kilometer per uur ben ik niet tevreden."
Spelen van 2026
En daarna zit het seizoen er echt op. "De vorige keer deed ik een week niks en pakte ik daarna het fietsje erbij of ging ik naar de sportschool. Maar ik heb in ieder geval een paar weken geen verplichtingen." In mei begint de voorbereiding op de nieuwe jaargang voor Nuis bij Team Reggeborgh, maar dan zonder zijn gestopte ploeggenote Ireen Wüst. "Tuurlijk ga ik haar missen. Op menselijk gebied, maar ook professioneel gezien. Maar ze heeft gezegd: ‘ik blijf echt wel in de buurt, hoor’."
Nuis zegt nog zeker vier jaar door te willen rijden, tot de Spelen van 2026 in Italië. "Dat is echt mijn doel." Hoe zijn ploeg eruit gaat zien, zegt hij nog niet te weten. "Ik ben benieuwd." Dinsdag werd bekend dat Michel Mulder stopt als assistent van coach Gerard van Velde en dat Louis Hollaar overkomt van Team IKO, voor twee jaar.
"Ik ken Louis wel, dat is een goede schaatser met veel potentie. Zijn speerpunt is de 1500 meter, maar hij is eigenlijk ook allrounder. Als ploeggenoot is dat heel fijn. Dan kan hij op de fiets lange ritten mee, daar heb je echt wat aan."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
4 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
5 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
6 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
8 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
9 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
10 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
12 uur geleden