Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Nuis geklopt door Stolz maar wint klassement 1500 meter

Schaatser Nuis geklopt door Stolz maar wint klassement 1500 meter

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Poolse Tomaszów Mazowiecki de zege op de 1500 meter moeten laten aan de Amerikaan Jordan Stolz. Het 18-jarige Amerikaanse talent versloeg de olympisch kampioen in een rechtstreeks duel met een tijd van 1.45,44.

Nuis werd tweede met 1.46,16 en greep wel het eindklassement van de wereldbeker op de 1500 meter. De 33-jarige schaatser van Reggeborgh won eerder de tweede wereldbekerwedstrijd in Calgary en vorige week in Polen en bleef in het klassement de Canadees Connor Howe en Stolz voor.

Wesly Dijs eindigde met 1.46,47 net naast het podium op de vierde plaats. Thomas Krol kwam tot 1.47,03. Dat was goed voor de achtste plaats. De schaatser van Jumbo-Visma is bij de WK afstanden de titelverdediger op de 1500 meter. Louis Hollaar reed 1.47,84 en werd daarmee dertiende.

Buitenbocht

Nuis baalde van zijn rit tegen Stolz. "Het was net als de rit tegen Krol op de NK geforceerd", zei hij bij de NOS. "De opening kwam gemakkelijk, maar ik voelde dat hij in de buitenbocht meeliep en daarna hard onderdoor kwam. Ik heb toen te geforceerd naar hem toe proberen te werken." Nuis lag weer voor bij 1100 meter maar daarna kwam de Amerikaan hard terug. "Bij mij was het beste eraf en dan zie je dat hij nog zo veel over heeft. Het doet wel pijn dat hij zo onderdoor komt."

De olympisch kampioen rekent over twee weken bij de WK afstanden in Heerenveen op een nog betere Stolz. "Hij heeft twee zware weekenden gehad. Die komt hier met vermoeide benen aan, dachten we allemaal. En dan krijg je een pak op de broek. Hij had vandaag wel een mooie rit tegen mij. Ik heb die tweede kruising ook benut, maar dat kostte me te veel. Hij heeft het beter gedaan en wint met het gat dat ik vorige week op de rest had", zei Nuis over het grote verschil.

WK afstanden

De WK afstanden vinden van 2 tot en met 5 maart plaats in Thialf.

Meer uit Sport

NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

59 minuten geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

3 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

4 uur geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

20 uur geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

20 uur geleden
Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 dag geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

1 dag geleden