Schaatser Nuis geklopt door Stolz maar wint klassement 1500 meter
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Poolse Tomaszów Mazowiecki de zege op de 1500 meter moeten laten aan de Amerikaan Jordan Stolz. Het 18-jarige Amerikaanse talent versloeg de olympisch kampioen in een rechtstreeks duel met een tijd van 1.45,44.
Nuis werd tweede met 1.46,16 en greep wel het eindklassement van de wereldbeker op de 1500 meter. De 33-jarige schaatser van Reggeborgh won eerder de tweede wereldbekerwedstrijd in Calgary en vorige week in Polen en bleef in het klassement de Canadees Connor Howe en Stolz voor.
Wesly Dijs eindigde met 1.46,47 net naast het podium op de vierde plaats. Thomas Krol kwam tot 1.47,03. Dat was goed voor de achtste plaats. De schaatser van Jumbo-Visma is bij de WK afstanden de titelverdediger op de 1500 meter. Louis Hollaar reed 1.47,84 en werd daarmee dertiende.
Buitenbocht
Nuis baalde van zijn rit tegen Stolz. "Het was net als de rit tegen Krol op de NK geforceerd", zei hij bij de NOS. "De opening kwam gemakkelijk, maar ik voelde dat hij in de buitenbocht meeliep en daarna hard onderdoor kwam. Ik heb toen te geforceerd naar hem toe proberen te werken." Nuis lag weer voor bij 1100 meter maar daarna kwam de Amerikaan hard terug. "Bij mij was het beste eraf en dan zie je dat hij nog zo veel over heeft. Het doet wel pijn dat hij zo onderdoor komt."
De olympisch kampioen rekent over twee weken bij de WK afstanden in Heerenveen op een nog betere Stolz. "Hij heeft twee zware weekenden gehad. Die komt hier met vermoeide benen aan, dachten we allemaal. En dan krijg je een pak op de broek. Hij had vandaag wel een mooie rit tegen mij. Ik heb die tweede kruising ook benut, maar dat kostte me te veel. Hij heeft het beter gedaan en wint met het gat dat ik vorige week op de rest had", zei Nuis over het grote verschil.
WK afstanden
De WK afstanden vinden van 2 tot en met 5 maart plaats in Thialf.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
6 uur geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
11 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
13 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
13 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
13 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
16 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
17 uur geleden