Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Nuis geklopt door Stolz maar wint klassement 1500 meter

Schaatser Nuis geklopt door Stolz maar wint klassement 1500 meter

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Poolse Tomaszów Mazowiecki de zege op de 1500 meter moeten laten aan de Amerikaan Jordan Stolz. Het 18-jarige Amerikaanse talent versloeg de olympisch kampioen in een rechtstreeks duel met een tijd van 1.45,44.

Nuis werd tweede met 1.46,16 en greep wel het eindklassement van de wereldbeker op de 1500 meter. De 33-jarige schaatser van Reggeborgh won eerder de tweede wereldbekerwedstrijd in Calgary en vorige week in Polen en bleef in het klassement de Canadees Connor Howe en Stolz voor.

Wesly Dijs eindigde met 1.46,47 net naast het podium op de vierde plaats. Thomas Krol kwam tot 1.47,03. Dat was goed voor de achtste plaats. De schaatser van Jumbo-Visma is bij de WK afstanden de titelverdediger op de 1500 meter. Louis Hollaar reed 1.47,84 en werd daarmee dertiende.

Buitenbocht

Nuis baalde van zijn rit tegen Stolz. "Het was net als de rit tegen Krol op de NK geforceerd", zei hij bij de NOS. "De opening kwam gemakkelijk, maar ik voelde dat hij in de buitenbocht meeliep en daarna hard onderdoor kwam. Ik heb toen te geforceerd naar hem toe proberen te werken." Nuis lag weer voor bij 1100 meter maar daarna kwam de Amerikaan hard terug. "Bij mij was het beste eraf en dan zie je dat hij nog zo veel over heeft. Het doet wel pijn dat hij zo onderdoor komt."

De olympisch kampioen rekent over twee weken bij de WK afstanden in Heerenveen op een nog betere Stolz. "Hij heeft twee zware weekenden gehad. Die komt hier met vermoeide benen aan, dachten we allemaal. En dan krijg je een pak op de broek. Hij had vandaag wel een mooie rit tegen mij. Ik heb die tweede kruising ook benut, maar dat kostte me te veel. Hij heeft het beter gedaan en wint met het gat dat ik vorige week op de rest had", zei Nuis over het grote verschil.

WK afstanden

De WK afstanden vinden van 2 tot en met 5 maart plaats in Thialf.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

8 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

10 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

10 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

12 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden