Schaatser N'tab wint eerste 500 meter, Nuis gediskwalificeerd
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab heeft bij de NK sprint in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De Nederlandse kampioen op deze afstand finishte in een tijd van 34,79 seconden. Ploeggenoot Hein Otterspeer gaf als nummer 2 heel weinig toe: 34,82.
Ronald Mulder belandde met een tijd van 34,86 verrassend op de derde plek. De kampioen van 2017 verrichtte in fysiek en mentaal opzicht een topprestatie. Hij mocht na afloop nog een keer rijden, nadat ploeggenoot Kjeld Nuis hem in de voorlaatste rit geen voorrang had verleend. Kort na zijn negentiende tijd bleek Mulder in staat om zich toch weer op te laden en zonder tegenstander een prima tijd neer te zetten.
Kai Verbij belandde met 34,90 op de vierde plek. Outsider Thomas Krol, die het vooral van zijn 1000 meter moet hebben, bleef bij de titelkandidaten met de zevende tijd (35,27) redelijk in de buurt.
Dwars
Mulder en titelhouder Nuis (Team Reggeborgh) zaten elkaar flink dwars. De baanwissel liep niet goed af, vooral ook doordat Mulder vliegensvlug van start ging. Vanuit de buitenbaan had hij voorrang op Nuis, maar de tweevoudig olympisch kampioen besloot toch net voor Mulder te kruipen, waardoor beiden snelheid en ritme verloren. Nuis werd na afloop gediskwalificeerd.
Nuis reageerde bij de NOS geëmotioneerd op het incident. Hij had vooral met Mulder te doen. "Dit is echt superzielig voor hem", sprak de onttroonde titelhouder met tranen in zijn ogen. "Ik weet dat hij van heel ver komt en dan verpest ik het voor hem. Dit is heel pijnlijk en mag niet gebeuren, zeker niet tussen ploeggenoten. Ronald ging echter heel snel van start, in tegenstelling tot ikzelf, en hij reed ook een snelle bocht. Daardoor was hij er al op de kruising, maar ik had hem moeten zien of moeten voelen."
Labiel voorseizoen
Nuis en Mulder beleefden een labiel voorseizoen. Nuis (31) moest in oktober drie weken van het ijs door een besmetting met het coronavirus. Mulder (34) lag er een tijdje uit door een keelontsteking. "Ronald was hier een kanshebber. Vorig jaar had hij hier ook de titel moeten winnen, maar toen ging hij op een blokje staan. Daarom vind ik het nu ook zo rot voor hem", gaf Nuis te kennen. "Hij moet hier nu een vijfkamp schaatsen."
Met de derde tijd in zijn tweede poging doet Mulder echter bij de NK toch nog volop mee.
Meer uit Sport
SAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft de Europese titel veroverd op de 100 meter vrije slag. De 26-jarige Friezin was in de finale van het koningsnummer in het Olympic Aquatic Centre van Parijs met 51,90 duidelijk sneller dan de concurrentie. Milou van Wijk werd tweede in 52,71, het brons was voor de Italiaanse Sara Curtis (52,72).
8 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol vond haar eerste 800 meter op een EK atletiek "leuk en spannend". De Nederlandse topatlete was blij met de winst in haar heat op de EK in Birmingham en sprak na afloop vooral over het duwen en trekken. "Ik hoorde achter me schreeuwen en ik voelde iemand twee keer op mijn voeten staan, maar ik wist dat dit kon gebeuren. Het hoort bij deze afstand", zei de Amersfoortse kort na haar race in het Alexander Stadium.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft een veelbelovende start gemaakt op de 800 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De Nederlandse topatlete won redelijk eenvoudig haar heat en plaatste zich voor de halve finales op donderdag. Ze liep een relatief bescheiden tijd van 1.59,96.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Atleet Liam van der Schaaf heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 110 meter horden op de EK in Birmingham. Hij liep in de series een tijd van 13,70 seconden en daarmee zat hij bij de twaalf snelsten die een ticket naar de halve finales op woensdag verdienden.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken bereikte in de finale van het kogelstoten bij de EK atletiek in Birmingham precies wat ze voor ogen had: een medaille en een persoonlijk record. De vreugde was groot. "Ik heb helemaal niets negatiefs te vertellen over deze wedstrijd", zei ze na afloop in het Alexander Stadium.
17 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder beheerst momenteel het kogelstoten. Ze is wereldkampioene, stootte als eerste atlete in veertien jaar over de 21 meter en kroonde zich in Birmingham voor de derde keer op rij tot Europees kampioene, maar zelf denkt ze dat ze nog steeds de slechtste is. "Ik kan daar niets aan doen, het hoort een beetje bij mijn voorbereiding. Ik maak mezelf klein om mezelf te beschermen tegen de druk", vertelde ze na afloop van de finale, waarin ze verreweg de beste was.
19 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de EK atletiek in Birmingham een bronzen medaille veroverd. De vier lopers waren Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Terrence Agard en Myrte van der Schoot.
19 uur geleden