Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser N'tab wint eerste 500 meter, Nuis gediskwalificeerd

Schaatser N'tab wint eerste 500 meter, Nuis gediskwalificeerd

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab heeft bij de NK sprint in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De Nederlandse kampioen op deze afstand finishte in een tijd van 34,79 seconden. Ploeggenoot Hein Otterspeer gaf als nummer 2 heel weinig toe: 34,82.

Ronald Mulder belandde met een tijd van 34,86 verrassend op de derde plek. De kampioen van 2017 verrichtte in fysiek en mentaal opzicht een topprestatie. Hij mocht na afloop nog een keer rijden, nadat ploeggenoot Kjeld Nuis hem in de voorlaatste rit geen voorrang had verleend. Kort na zijn negentiende tijd bleek Mulder in staat om zich toch weer op te laden en zonder tegenstander een prima tijd neer te zetten.

Kai Verbij belandde met 34,90 op de vierde plek. Outsider Thomas Krol, die het vooral van zijn 1000 meter moet hebben, bleef bij de titelkandidaten met de zevende tijd (35,27) redelijk in de buurt.

Dwars

Mulder en titelhouder Nuis (Team Reggeborgh) zaten elkaar flink dwars. De baanwissel liep niet goed af, vooral ook doordat Mulder vliegensvlug van start ging. Vanuit de buitenbaan had hij voorrang op Nuis, maar de tweevoudig olympisch kampioen besloot toch net voor Mulder te kruipen, waardoor beiden snelheid en ritme verloren. Nuis werd na afloop gediskwalificeerd.

Nuis reageerde bij de NOS geëmotioneerd op het incident. Hij had vooral met Mulder te doen. "Dit is echt superzielig voor hem", sprak de onttroonde titelhouder met tranen in zijn ogen. "Ik weet dat hij van heel ver komt en dan verpest ik het voor hem. Dit is heel pijnlijk en mag niet gebeuren, zeker niet tussen ploeggenoten. Ronald ging echter heel snel van start, in tegenstelling tot ikzelf, en hij reed ook een snelle bocht. Daardoor was hij er al op de kruising, maar ik had hem moeten zien of moeten voelen."

Labiel voorseizoen

Nuis en Mulder beleefden een labiel voorseizoen. Nuis (31) moest in oktober drie weken van het ijs door een besmetting met het coronavirus. Mulder (34) lag er een tijdje uit door een keelontsteking. "Ronald was hier een kanshebber. Vorig jaar had hij hier ook de titel moeten winnen, maar toen ging hij op een blokje staan. Daarom vind ik het nu ook zo rot voor hem", gaf Nuis te kennen. "Hij moet hier nu een vijfkamp schaatsen."

Met de derde tijd in zijn tweede poging doet Mulder echter bij de NK toch nog volop mee.

Meer uit Sport

Amazone Kroeze wint in Boekelo eerste nationale titel eventing

BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.

6 uur geleden
Evenepoel pakt Europese titel wielrennen in Slovenië

ŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.

8 uur geleden
Djokovic bereikt halve finale in Beijing na zege op Zverev

BEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.

9 uur geleden
FIA: Formule 1-auto's vielen stil door fout in software

SEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.

10 uur geleden
Verstappen voorbij Prost met Formule 1-zege in elfde jaar op rij

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in Maleisië voor het elfde jaar op rij minstens één grand prix in de Formule 1 gewonnen. Hij klom daarmee in de eeuwige ranglijst naar de derde plaats achter Michael Schumacher en Lewis Hamilton, die het record delen van vijftien achtereenvolgende seizoenen met één of meer zeges. Verstappen ging Alain Prost voorbij, die tien seizoenen achtereen een of meer races won.

11 uur geleden
Gersjes strandt in achtste finales op openingsdag WK judo

BAKOE (ANP) - Amber Gersjes is op de openingsdag van de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) in de achtste finales uitgeschakeld. De 29-jarige judoka, uitkomend in de klasse tot 48 kilogram, verloor in haar tweede partij met een ippon van de Japanse Wakana Koga.

12 uur geleden
Verstappen spreekt van "heerlijke zege" na "hectische race"

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft zijn doel bereikt in dit voor hem wat moeizaam verlopen seizoen. De viervoudig wereldkampioen wilde minstens één grand prix winnen en dat lukte in Maleisië, waar de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein werd verreden. "Ik ben ontzettend trots op het team. Dit is een heerlijke zege, zeker als je ziet hoe het dit jaar is gegaan", zei de Nederlander in het flashinterview op de baan.

12 uur geleden