Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser N'tab wint eerste 500 meter, Nuis gediskwalificeerd

Schaatser N'tab wint eerste 500 meter, Nuis gediskwalificeerd

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab heeft bij de NK sprint in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De Nederlandse kampioen op deze afstand finishte in een tijd van 34,79 seconden. Ploeggenoot Hein Otterspeer gaf als nummer 2 heel weinig toe: 34,82.

Ronald Mulder belandde met een tijd van 34,86 verrassend op de derde plek. De kampioen van 2017 verrichtte in fysiek en mentaal opzicht een topprestatie. Hij mocht na afloop nog een keer rijden, nadat ploeggenoot Kjeld Nuis hem in de voorlaatste rit geen voorrang had verleend. Kort na zijn negentiende tijd bleek Mulder in staat om zich toch weer op te laden en zonder tegenstander een prima tijd neer te zetten.

Kai Verbij belandde met 34,90 op de vierde plek. Outsider Thomas Krol, die het vooral van zijn 1000 meter moet hebben, bleef bij de titelkandidaten met de zevende tijd (35,27) redelijk in de buurt.

Dwars

Mulder en titelhouder Nuis (Team Reggeborgh) zaten elkaar flink dwars. De baanwissel liep niet goed af, vooral ook doordat Mulder vliegensvlug van start ging. Vanuit de buitenbaan had hij voorrang op Nuis, maar de tweevoudig olympisch kampioen besloot toch net voor Mulder te kruipen, waardoor beiden snelheid en ritme verloren. Nuis werd na afloop gediskwalificeerd.

Nuis reageerde bij de NOS geëmotioneerd op het incident. Hij had vooral met Mulder te doen. "Dit is echt superzielig voor hem", sprak de onttroonde titelhouder met tranen in zijn ogen. "Ik weet dat hij van heel ver komt en dan verpest ik het voor hem. Dit is heel pijnlijk en mag niet gebeuren, zeker niet tussen ploeggenoten. Ronald ging echter heel snel van start, in tegenstelling tot ikzelf, en hij reed ook een snelle bocht. Daardoor was hij er al op de kruising, maar ik had hem moeten zien of moeten voelen."

Labiel voorseizoen

Nuis en Mulder beleefden een labiel voorseizoen. Nuis (31) moest in oktober drie weken van het ijs door een besmetting met het coronavirus. Mulder (34) lag er een tijdje uit door een keelontsteking. "Ronald was hier een kanshebber. Vorig jaar had hij hier ook de titel moeten winnen, maar toen ging hij op een blokje staan. Daarom vind ik het nu ook zo rot voor hem", gaf Nuis te kennen. "Hij moet hier nu een vijfkamp schaatsen."

Met de derde tijd in zijn tweede poging doet Mulder echter bij de NK toch nog volop mee.

Meer uit Sport

Van Gerwen verliest al in eerste ronde World Series of Darts

AMSTERDAM (ANP) - Michael van Gerwen is al in de eerste ronde van de World Series of Darts Finals uitgeschakeld. De 37-jarige Nederlandse titelverdediger ging in de AFAS Live in Amsterdam met 6-5 onderuit tegen de Noord-Ier Daryl Gurney. Van Gerwen miste zes matchdarts.

27 minuten geleden
Van Empel maakt na maandenlange pauze comeback in wielrennen

DEN HAAG (ANP) - Fem van Empel keert na een maandenlange pauze terug in het wielrennen. De drievoudig wereldkampioene veldrijden sluit per direct aan bij de Franse ploeg FDJ United-SUEZ, waar ook Demi Vollering onder contract staat.

4 uur geleden
Van de Zandschulp had 'klapper' op US Open nodig voor carrière

DEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met zijn plaats in de kwartfinale van de laatste US Open een belangrijke stap in zijn loopbaan gezet. "Ik wist altijd het geloof in mezelf te behouden. En ik wist dat ik wat moois zou kunnen laten zien. Maar je wilt dat toch op een bepaald moment echt doen. Dat het dan lukt op de US Open is extra mooi", zei de 30-jarige tennisser donderdag in Den Bosch in aanloop naar de ontmoeting in de Davis Cup met Colombia.

8 uur geleden
Elliott nieuwe technische baas Formule 1-team Alpine

ENSTONE (ANP) - De Brit Mike Elliott wordt de nieuwe technische baas bij het Formule 1-team Alpine. Hij krijgt officieel de rol van 'chief technical officer' bij het team van de coureurs Pierre Gasly en Franco Colapinto, meldt Alpine in een persbericht.

9 uur geleden
Davis Cup-team heeft ruzie bijgelegd voor duel met Colombia

DEN BOSCH (ANP) - De rijen van het Nederlandse Davis Cup-team zijn weer gesloten. Volgens captain Paul Haarhuis zijn strubbelingen tussen de tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong "uitgesproken" en kijkt het team weer vooruit. Dat stelde Haarhuis in de Maaspoort in Den Bosch waar Nederland in de World Group I vrijdag en zaterdag tegen Colombia speelt. "De sfeer is goed", aldus Haarhuis donderdag in Den Bosch.

10 uur geleden
Van de Zandschulp begint in Davis Cup tegen Colombiaan Rodriguez

DEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp speelt vrijdag om 14.00 uur de eerste partij in de Davis Cup in Den Bosch tegen de Colombiaan Johan Alexander Rodriguez. Daarna zullen Tallon Griekspoor en Nicolás Mejía het tweede enkelspel spelen. Dat heeft de loting in Den Bosch op donderdag uitgewezen. Op zaterdag wordt het eerste dubbelspel gespeeld, waarna nog twee enkelspelen volgen.

12 uur geleden
Oud-voorzitter Kroes (87) van de Elfstedentocht overleden

LEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.

1 dag geleden