Schaatser N'tab wint eerste 500 meter in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab heeft bij het WK-kwalificatietoernooi in Thialf de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De Nederlandse kampioen op deze afstand finishte in een tijd van 34,71 seconden. Ronald Mulder reed de tweede tijd (34,916) en Nederlands sprintkampioen Hein Otterspeer belandde met 34,918 op de derde plaats.
Mulder reed vorige week in Heerenveen tijdens een oefensessie nog een tijd van 34,55, tot dusver de beste seizoenstijd voor een Nederlandse sprinter.
Kai Verbij finishte als vierde in 34,93. Thomas Krol reed de zevende tijd (35,13) en Kjeld Nuis belandde met 35,14 op de achtste plek. Beiden zijn specialisten op de middellange afstanden (1000 en 1500 meter), maar mikken op een startbewijs voor de EK sprint half januari in Heerenveen.
Later op zaterdag volgt de tweede 500 meter voor de mannen. De beste tijd telt bij de verdeling van de tickets voor de EK sprint (twee startbewijzen), twee wereldbekers (vijf) en de WK afstanden (drie). Otterspeer is als Nederlands kampioen al zeker van deelname aan de EK sprint.
Op de eerste schaatsdag in Heerenveen staan ook de 1500 meter voor vrouwen en de 5000 meter voor mannen op het programma.
Meer uit Sport
INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
26 minuten geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
1 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
2 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
2 uur geledenINZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).
3 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.
3 uur geledenKITZBÜHEL (ANP/BELGA) - Skiër Giovanni Franzoni heeft de beroemde Hahnenkammrennen in het Oostenrijkse Kitzbühel gewonnen. De 24-jarige Italiaan was in de afdaling voor de wereldbeker op de beruchte Streif een fractie sneller dan de Zwitser Marco Odermatt en Maxence Muzaton uit Frankrijk.
3 uur geleden