Schaatser N'tab wint eerste 500 meter in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab heeft bij het WK-kwalificatietoernooi in Thialf de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De Nederlandse kampioen op deze afstand finishte in een tijd van 34,71 seconden. Ronald Mulder reed de tweede tijd (34,916) en Nederlands sprintkampioen Hein Otterspeer belandde met 34,918 op de derde plaats.
Mulder reed vorige week in Heerenveen tijdens een oefensessie nog een tijd van 34,55, tot dusver de beste seizoenstijd voor een Nederlandse sprinter.
Kai Verbij finishte als vierde in 34,93. Thomas Krol reed de zevende tijd (35,13) en Kjeld Nuis belandde met 35,14 op de achtste plek. Beiden zijn specialisten op de middellange afstanden (1000 en 1500 meter), maar mikken op een startbewijs voor de EK sprint half januari in Heerenveen.
Later op zaterdag volgt de tweede 500 meter voor de mannen. De beste tijd telt bij de verdeling van de tickets voor de EK sprint (twee startbewijzen), twee wereldbekers (vijf) en de WK afstanden (drie). Otterspeer is als Nederlands kampioen al zeker van deelname aan de EK sprint.
Op de eerste schaatsdag in Heerenveen staan ook de 1500 meter voor vrouwen en de 5000 meter voor mannen op het programma.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Mahadi Abdi Ali heeft verrassend sterk gelopen in de finale van de 5000 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 30-jarige atleet eindigde als zesde in 13.17,17 en was daarmee de beste van de drie Nederlanders in het veld. Tim Verbaandert werd tiende in 13.23,23.
3 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder heeft voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd bij het kogelstoten. De Volendamse atlete (27) won op de EK atletiek in Birmingham het goud met een afstand van 20,73 meter.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich als snelste geplaatst voor de finale van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs. De wereldrecordhoudster tikte aan na 52,44 seconden en verbeterde het kampioensrecord dat ze eerder maandag in de series zwom (52,62).
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft een nieuwe 'signature', zoals de atlete het zelf noemt, op de EK atletiek in Birmingham. Met een plaktattoo heeft ze haar wangen versierd met goudkleurige sterretjes. Ze toonde ze met een lach na de kwalificaties van het kogelstoten, waarin ze zich met de vijfde plaats (18,65 meter) plaatste voor de finale.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tony van Diepen heeft zich kort voor de start afgemeld voor de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. De Nederlands kampioen heeft achillespeesklachten, laat de atletiekbond weten.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft maandag in de heats van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs een kampioenschapsrecord gezwommen. Met 52,62 seconden was de Nederlandse wereldrecordhoudster ruim sneller dan haar landgenote Milou van Wijk, die de tweede tijd zwom: 53,00. De Russin Daria Klepikova zette de derde tijd van 53,66 neer.
10 uur geleden