Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser N'tab wint eerste 500 meter in Thialf

Schaatser N'tab wint eerste 500 meter in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab heeft bij het WK-kwalificatietoernooi in Thialf de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De Nederlandse kampioen op deze afstand finishte in een tijd van 34,71 seconden. Ronald Mulder reed de tweede tijd (34,916) en Nederlands sprintkampioen Hein Otterspeer belandde met 34,918 op de derde plaats.

Mulder reed vorige week in Heerenveen tijdens een oefensessie nog een tijd van 34,55, tot dusver de beste seizoenstijd voor een Nederlandse sprinter.

Kai Verbij finishte als vierde in 34,93. Thomas Krol reed de zevende tijd (35,13) en Kjeld Nuis belandde met 35,14 op de achtste plek. Beiden zijn specialisten op de middellange afstanden (1000 en 1500 meter), maar mikken op een startbewijs voor de EK sprint half januari in Heerenveen.

Later op zaterdag volgt de tweede 500 meter voor de mannen. De beste tijd telt bij de verdeling van de tickets voor de EK sprint (twee startbewijzen), twee wereldbekers (vijf) en de WK afstanden (drie). Otterspeer is als Nederlands kampioen al zeker van deelname aan de EK sprint.

Op de eerste schaatsdag in Heerenveen staan ook de 1500 meter voor vrouwen en de 5000 meter voor mannen op het programma.

Meer uit Sport

Bondscoach Olsson na vier jaar weg bij handballers

ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.

4 uur geleden
Housheer en Dulfer gekozen in team beste handbalsters van Europa

WENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.

5 uur geleden
Elektrische raceklasse Formule E in 2027 op circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.

6 uur geleden
Zwemmer Korstanje voorlopig niet in actie door rugproblemen

EINDHOVEN (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje komt voorlopig niet in actie door aanhoudende rugproblemen. De nummer 6 op de 100 meter vlinderslag van de afgelopen Olympische Spelen in Parijs slaat het EK van augustus over en werkt voorlopig ook geen trainingen af. "Ik wil mijn lichaam de tijd geven om volledig te herstellen, zodat ik op de lange termijn weer op mijn best kan zijn", reageert de vlinderslagspecialist via de zwembond.

7 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez 'is rood' en blijft langer bij Ducati

ASSEN/BOLOGNA (ANP) - Regerend wereldkampioen Marc Márquez rijdt ook de komende twee jaar voor het fabrieksteam van Ducati in de MotoGP. De 33-jarige Spaanse motorracer heeft bijgetekend tot en met 2028, meldde Ducati Lenovo. Márquez reed vorig jaar op een Ducati met overmacht naar de wereldtitel. Dit seizoen kwam hij mede door een voetbreuk wat moeizaam op gang, maar hij won wel de laatste twee grands prix (Hongarije en Tsjechië) en geldt nu als grote favoriet voor de zege in de TT van Assen komende zondag.

7 uur geleden
Basketbalvedette Antetokounmpo staat voor grote transfer

MIAMI (ANP/RTR/DPA) - Basketbalvedette Giannis Antetokounmpo staat voor een grote transfer in de NBA. Volgens Amerikaanse media als Associated Press en ESPN verruilt de 31-jarige Griek Milwaukee Bucks voor Miami Heat. In de ruil vergezelt Bobby Portis hem naar Miami. Daar krijgen de Bucks vier spelers en de nodige voordelen bij het kiezen van nieuwe spelers in de draft voor terug.

9 uur geleden
Franse presentatrice van tv om kritiek op Belgische WK-speler

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse presentatrice France Pierron is de komende weken niet meer te zien in het sportprogramma L'Équipe de Choc. Volgens de Franse krant Le Parisien moet ze ook op gesprek komen bij personeelszaken na haar opmerkingen over de Belgische voetballer Jérémy Doku in een tv-uitzending eerder deze maand.

15 uur geleden