Schaatser N'tab vreest teamgenoten Verbij en Otterspeer
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab ziet zichzelf niet als de te kloppen man bij de NK sprint komend weekeinde in Thialf. "Ik kan gevaarlijk zijn, maar dan moet ik wel vier goede races rijden. Ik weet van mezelf dat ik snel uit het klassement kan liggen als ik niet vlekkeloos schaats. Mijn teamgenoten Kai Verbij en Hein Otterspeer zijn voor mij de favorieten, maar ik wil me zeker in hun titelstrijd gaan mengen."
N'tab prolongeerde bijna vier weken geleden bij de NK afstanden zijn titel op de 500 meter met 34,80 en 34,84. Op de 1000 meter reed hij de zesde tijd (1.09,11). "Ik liet daar mijn basisniveau zien", blikt de 26-jarige sprinter terug. "Ik was tevreden over mijn 500 meter. Dat waren twee stabiele races. Maar er zat niks speciaals bij. Ik reed vorig seizoen in Thialf in december 34,3. Om een beetje in de richting van die tijd te komen, moet er nog wel wat gebeuren."
Het is niet zozeer de opening, soms een minpuntje bij N'tab, die beter moet, vindt hij zelf. "Ik rijd gewoon lekker in de rondte, maar het moet gewoon sneller en met minder foutjes. 'Clean' rijden zogezegd. Ik denk ook dat het mogelijk is en ik hoop dat ik dat in het weekeinde kan laten zien."
Sprinttrein
Na een jarenlange samenwerking met coach Gerard van Velde besloten N'tab en Verbij eerder dit jaar van Reggeborgh over te stappen naar Jumbo-Visma. Inclusief Thomas Krol, wel iets meer een specialist op de 1000 en 1500 meter, beschikt succescoach Jac Orie daardoor nu over een "monsterlijke" sprinttrein zoals oudgediende Otterspeer (32) omschrijft. "We maken elkaar zeker beter, en persoonlijk merk ik dat nu absoluut", zegt de tweevoudige kampioen (2015 en 2019).
"We zijn met elkaar iets moois aan het neerzetten", beaamt N'tab, die in 2018 de Nederlandse sprintvierkamp won. "Kai en ik hebben een soort van gunfactor naar de ploeg meegenomen en daar voelt iedereen zich prettig bij. We gunnen elkaar wat en daar geloof ik erg in. Op die manier kun je het niveau omhoog krijgen en een nieuwe standaard neerzetten."
N'tab vreesde aanvankelijk dat door al de fysieke training onder Orie zijn eerste 100 meter na de start wat minder zou worden. "Maar ik open nu al sneller dan dat ik vorig jaar deed rond dit tijdstip. Als ik dat dan combineer met nog wat snellere rondjes, komt het zeker goed. Ik voel me in fysiek en mentaal opzicht in elk geval prima. Ik zit lekker in mijn vel en ik schaats technisch goed. Zondag weet ik waar ik sta, omdat alle kanshebbers meedoen aan de NK. Daardoor is het op voorhand al een mooi toernooi."
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
12 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
15 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.
21 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
22 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geleden