Schaatser N'tab meldt zich weer in schaatstop 500 meter
TAVANGER (ANP) - Dai Dai N'tab is bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Stavanger op de tweede 500 meter met 34,72 seconden als zesde geëindigd. Het is de beste prestatie dit seizoen voor de winnaar van WK-brons op de kortste sprintafstand, die maar 0,15 seconden van de beste tijd zat. De zege ging naar de Japanner Tatsuya Shinhama in 34,57.
N'tab kreeg de bevestiging dat hij weer vooraan meedeed. "Ik ben opgelucht dat ik minder slecht ben dat ik dacht en dan ik liet zien", zei hij bij de NOS. "Het was frustrerend want ik voelde me fysiek goed, maar kreeg dat niet weg op het ijs. Maar ik heb nog niets gewonnen en er is zeker nog werk aan de winkel."
De 27-jarige schaatser van Jumbo-Visma denkt dat hij met een snellere opening dan zijn 9,7 seconden ook kan meedoen om de winst. "Ik zit 15 honderdste van een seconde van de winst. Ik heb hier ook wel eens 9,5 of 9,6 geopend, daar moet ik aan gaan werken. Als ik harder had geopend had ik podium kunnen rijden of zelfs kunnen winnen."
Laurent Dubreuil
Merijn Scheperkamp reed met 34,75 zijn beste race ooit en werd zevende. Hij verbeterde zijn persoonlijk record van 34,82 dat hij op de NK afstanden eind oktober neerzette.
Hein Otterspeer kwam tot 34,98 en eindigde als vijftiende. Kai Verbij, in de vorige drie races over 500 meter de beste Nederlander, kwam nu uit op 35,02 en zat daar vlak achter met de zestiende plaats.
Shinhama troefde in de laatste rit Laurent Dubreuil af. De regerend wereldkampioen uit Canada had zaterdag de eerste 500 meter gewonnen en werd nu met 34,61 tweede. De Rus Artem Arefyev werd met 34,67 derde.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geleden