Schaatser N'tab meldt zich weer in schaatstop 500 meter
TAVANGER (ANP) - Dai Dai N'tab is bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Stavanger op de tweede 500 meter met 34,72 seconden als zesde geëindigd. Het is de beste prestatie dit seizoen voor de winnaar van WK-brons op de kortste sprintafstand, die maar 0,15 seconden van de beste tijd zat. De zege ging naar de Japanner Tatsuya Shinhama in 34,57.
N'tab kreeg de bevestiging dat hij weer vooraan meedeed. "Ik ben opgelucht dat ik minder slecht ben dat ik dacht en dan ik liet zien", zei hij bij de NOS. "Het was frustrerend want ik voelde me fysiek goed, maar kreeg dat niet weg op het ijs. Maar ik heb nog niets gewonnen en er is zeker nog werk aan de winkel."
De 27-jarige schaatser van Jumbo-Visma denkt dat hij met een snellere opening dan zijn 9,7 seconden ook kan meedoen om de winst. "Ik zit 15 honderdste van een seconde van de winst. Ik heb hier ook wel eens 9,5 of 9,6 geopend, daar moet ik aan gaan werken. Als ik harder had geopend had ik podium kunnen rijden of zelfs kunnen winnen."
Laurent Dubreuil
Merijn Scheperkamp reed met 34,75 zijn beste race ooit en werd zevende. Hij verbeterde zijn persoonlijk record van 34,82 dat hij op de NK afstanden eind oktober neerzette.
Hein Otterspeer kwam tot 34,98 en eindigde als vijftiende. Kai Verbij, in de vorige drie races over 500 meter de beste Nederlander, kwam nu uit op 35,02 en zat daar vlak achter met de zestiende plaats.
Shinhama troefde in de laatste rit Laurent Dubreuil af. De regerend wereldkampioen uit Canada had zaterdag de eerste 500 meter gewonnen en werd nu met 34,61 tweede. De Rus Artem Arefyev werd met 34,67 derde.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
13 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
14 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
14 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
15 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
16 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
17 uur geleden