Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Mulder wint 500 meter, N'tab pakt wereldbeker

Schaatser Mulder wint 500 meter, N'tab pakt wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Ronald Mulder heeft in Heerenveen de vierde en laatste wereldbekerrace op de 500 meter gewonnen. De 34-jarige sprinter zegevierde in het lege Thialf in een tijd van 34,55 seconden. Het was voor de Zwollenaar zijn zesde wereldbekerzege op de 500 meter.

Dai Dai N'tab haalde deze keer het podium niet. De Nederlands kampioen op de 500 meter kwam niet verder dan de zesde tijd: 34,68. Dat was wel voldoende om de eindzege in de wereldbeker veilig te stellen. Hij pakte eerder goud, zilver en brons op deze afstand. Mulder eindigde in het algemeen klassement als derde.

Hein Otterspeer pakte zondag zilver met een tijd van 34,590. De Canadees Laurent Dubreuil veroverde brons (34,594) en eindigde daarmee als tweede in het wereldbekerklassement. Lennart Velema reed de achtste tijd (34,78).

Moeizame eerste seizoenshelft

Mulder behaalde zijn laatste wereldbekerzege in november 2017. Hij eindigde in de voorgaande drie wereldbekerraces steeds als vijfde. "Dat geeft aan hoe dicht het allemaal bij elkaar ligt", zei de Nederlandse recordhouder (34,08) bij de NOS. "Je wint op dit niveau niet zomaar even. Ik weet wel dat als ik een goede race rijd, dat ik dan kan meedoen om de bovenste plaatsen. Het is leuk om dat telkens te zeggen, maar het is wel fijn om het nu ook weer eens te laten zien. Dit was echt beter dan mijn andere drie races."

Mulder beleefde een moeizame eerste seizoenshelft. Hij moest eerst met zijn ploeg Reggeborgh in quarantaine nadat Kjeld Nuis tijdens een trainingskamp in Inzell positief had getest op het coronavirus. Daarna belandde Mulder in het ziekenhuis met een hevige keelontsteking. "Het is een heel raar seizoen geweest tot dusver. Ik was al lang blij dat ik me eind december wist te plaatsen voor de twee wereldbekers en de WK afstanden. Ik ben nu goed en kijk heel erg uit naar de WK-race over twee weken."

B-divisie

De Russische wereldrecordhouder Pavel Koelizjnikov, de winnaar op zaterdag (34,47), en de Nederlandse sprinter Kai Verbij kwamen niet in actie.

In de B-divisie reed Merijn Scheperkamp de tweede tijd: 35,45.

Meer uit Sport

Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

3 uur geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

19 uur geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

20 uur geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

21 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

23 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

1 dag geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

1 dag geleden