Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Mulder wint 500 meter, N'tab pakt wereldbeker

Schaatser Mulder wint 500 meter, N'tab pakt wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Ronald Mulder heeft in Heerenveen de vierde en laatste wereldbekerrace op de 500 meter gewonnen. De 34-jarige sprinter zegevierde in het lege Thialf in een tijd van 34,55 seconden. Het was voor de Zwollenaar zijn zesde wereldbekerzege op de 500 meter.

Dai Dai N'tab haalde deze keer het podium niet. De Nederlands kampioen op de 500 meter kwam niet verder dan de zesde tijd: 34,68. Dat was wel voldoende om de eindzege in de wereldbeker veilig te stellen. Hij pakte eerder goud, zilver en brons op deze afstand. Mulder eindigde in het algemeen klassement als derde.

Hein Otterspeer pakte zondag zilver met een tijd van 34,590. De Canadees Laurent Dubreuil veroverde brons (34,594) en eindigde daarmee als tweede in het wereldbekerklassement. Lennart Velema reed de achtste tijd (34,78).

Moeizame eerste seizoenshelft

Mulder behaalde zijn laatste wereldbekerzege in november 2017. Hij eindigde in de voorgaande drie wereldbekerraces steeds als vijfde. "Dat geeft aan hoe dicht het allemaal bij elkaar ligt", zei de Nederlandse recordhouder (34,08) bij de NOS. "Je wint op dit niveau niet zomaar even. Ik weet wel dat als ik een goede race rijd, dat ik dan kan meedoen om de bovenste plaatsen. Het is leuk om dat telkens te zeggen, maar het is wel fijn om het nu ook weer eens te laten zien. Dit was echt beter dan mijn andere drie races."

Mulder beleefde een moeizame eerste seizoenshelft. Hij moest eerst met zijn ploeg Reggeborgh in quarantaine nadat Kjeld Nuis tijdens een trainingskamp in Inzell positief had getest op het coronavirus. Daarna belandde Mulder in het ziekenhuis met een hevige keelontsteking. "Het is een heel raar seizoen geweest tot dusver. Ik was al lang blij dat ik me eind december wist te plaatsen voor de twee wereldbekers en de WK afstanden. Ik ben nu goed en kijk heel erg uit naar de WK-race over twee weken."

B-divisie

De Russische wereldrecordhouder Pavel Koelizjnikov, de winnaar op zaterdag (34,47), en de Nederlandse sprinter Kai Verbij kwamen niet in actie.

In de B-divisie reed Merijn Scheperkamp de tweede tijd: 35,45.

Meer uit Sport

Ben Sulayem herkozen als voorzitter van autosportfederatie FIA

TASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.

16 minuten geleden
Handballer Smits slaat EK 2026 uit voorzorg over

ARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.

22 minuten geleden
Skiester Vonn wint na zeven jaar weer wereldbekerwedstrijd

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.

23 minuten geleden
IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

16 uur geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

19 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

21 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

22 uur geleden