Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Krol verovert op Spelen goud op 1000 meter

Schaatser Krol verovert op Spelen goud op 1000 meter

BEIJING (ANP) - Schaatser Thomas Krol is op de Spelen van Beijing olympisch kampioen geworden op de 1000 meter. De 29-jarige Deventenaar kwam in de National Speed Skating Oval in de Chinese hoofdstad tot een tijd van 1.07,92. Krol volgt Kjeld Nuis op die zich niet wist te plaatsen voor deze afstand op de Spelen.

Het zilver was voor Laurent Dubreuil uit Canada en de Noor Havard Lorentzen pakte het brons. Hein Otterspeer eindigde met 1.08,80 als tiende. Kai Verbij werd na een foute wissel dertigste.

Voor debutant Krol is het zijn tweede medaille op de Olympische Spelen. Op de 1500 meter moest hij in China genoegen nemen met zilver achter Kjeld Nuis, die zijn olympische titel prolongeerde. Op de 500 meter eindigde Krol als achttiende.

Vijfde Nederlander

Krol is de vijfde Nederlandse schaatser die het goud op de 1000 meter grijpt. Ids Postma (1998), Gerard van Velde (2002), Stefan Groothuis (2014) en Nuis vier jaar geleden in Pyeongchang gingen hem voor.

In de dertiende rit nam Krol het op tegen de Noor Havard Lorentzen, die in Pyeongchang in 2018 nog zilver pakte achter Nuis. Hij opende niet heel snel en lag na 600 meter nog op gelijke hoogte met de Noor. In de laatste ronde reed hij naar Lorentzen toe en met de beste slotronde van 26,37 dook hij als enige schaatser onder de 1.08.

Otterspeer

Otterspeer kwam in de rit erna uit tegen Zhongyan Ning, die dit seizoen de snelste was geweest in de wereldbekerwedstrijd in Calgary. De 33-jarige Zuid-Hollander, net als Krol voor het eerst op de Spelen, had een snelle eerste ronde en lag virtueel even onder de tijd van zijn landgenoot. Hij moest daarna veel toegeven en kon de rit ook niet winnen van de Chinees die als vijfde eindigde.

In de laatste rit troffen de regerend wereldkampioenen op de 1000 en 5000 meter elkaar. Verbij zag de Canadees Laurent Dubreuil als een speer van start gaan. Daardoor kwam hij op de laatste kruising in de problemen. Met de Canadees naast zich hield hij in en was zo meteen kansloos. Dubreuil reed naar het zilver, nadat hij op de 500 meter net naast een medaille had gegrepen.

Meer uit Sport

Nederlanders in schaduw van wereldrecord Loubineaud op 5000 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.

23 minuten geleden
Beune wint eerste wereldbeker op 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.

1 uur geleden
Nederland na nederlaag Lamens al vrijwel uitgeschakeld in BJK Cup

BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.

8 uur geleden
Polman en Abbingh stoppen na WK handbal als internationals

DEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.

13 uur geleden
Honkballer Ohtani van Los Angeles Dodgers voor de vierde keer MVP

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.

16 uur geleden
Spaanse tennisser Alcaraz eindigt jaar als nummer 1 van de wereld

TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.

1 dag geleden
Oud-wielrenner Schleck wordt sportdirecteur vrouwenteam Lidl-Trek

LUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.

1 dag geleden