Schaatser Krol tweede op 1000 meter achter snelle Amerikaan Stolz
CALGARY (ANP) - Thomas Krol heeft bij de vierde wereldbeker in Calgary voor het eerst dit seizoen het podium gehaald op de 1000 meter. De 30-jarige olympisch kampioen op de kilometer eindigde met 1.07,16 als tweede en moest alleen de Amerikaan Jordan Stolz voor zich dulden, die won in 1.06,72. De Italiaan David Bosa werd derde.
Stolz dook dankzij een ijzersterke slotronde van 25,5 onder de verrassend sterke tijd van Bosa (1.07,24) en als enige onder de 1.07. Het is na Stavanger zijn tweede zege op de 1000 meter dit seizoen.
Krol zat na 600 meter nog onder de tijd van Stolz, maar moest in de slotronde te veel toegeven op de Amerikaan. Het is na eerder twee vijfde plaatsen en een achtste plek zijn eerste podium op de 1000 meter.
Otterspeer kwam in de slotrit tegen de Japanner Ryota Kojima na eerder een valse start tot 1.07,42. Daarmee viel de winnaar van een week eerder net naast het podium als vierde. Joep Wennemars kwam tot 1.08,42 en werd daarmee achttiende.
Kjeld Nuis was eerder op de dag de beste in de B-groep. De drievoudig olympisch kampioen, die een aanwijsplek had gekregen nadat hij dit seizoen het kwalificatietoernooi had gemist vanwege een blessure, finishte in 1.07,45. Daarmee zou hij in de A-groep vijfde zijn geworden. Louis Hollaar werd in de B-groep zesde in een persoonlijk record van 1.08,43.
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
2 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
12 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
13 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
13 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
18 uur geleden