Schaatser Krol tweede op 1000 meter achter snelle Amerikaan Stolz
CALGARY (ANP) - Thomas Krol heeft bij de vierde wereldbeker in Calgary voor het eerst dit seizoen het podium gehaald op de 1000 meter. De 30-jarige olympisch kampioen op de kilometer eindigde met 1.07,16 als tweede en moest alleen de Amerikaan Jordan Stolz voor zich dulden, die won in 1.06,72. De Italiaan David Bosa werd derde.
Stolz dook dankzij een ijzersterke slotronde van 25,5 onder de verrassend sterke tijd van Bosa (1.07,24) en als enige onder de 1.07. Het is na Stavanger zijn tweede zege op de 1000 meter dit seizoen.
Krol zat na 600 meter nog onder de tijd van Stolz, maar moest in de slotronde te veel toegeven op de Amerikaan. Het is na eerder twee vijfde plaatsen en een achtste plek zijn eerste podium op de 1000 meter.
Otterspeer kwam in de slotrit tegen de Japanner Ryota Kojima na eerder een valse start tot 1.07,42. Daarmee viel de winnaar van een week eerder net naast het podium als vierde. Joep Wennemars kwam tot 1.08,42 en werd daarmee achttiende.
Kjeld Nuis was eerder op de dag de beste in de B-groep. De drievoudig olympisch kampioen, die een aanwijsplek had gekregen nadat hij dit seizoen het kwalificatietoernooi had gemist vanwege een blessure, finishte in 1.07,45. Daarmee zou hij in de A-groep vijfde zijn geworden. Louis Hollaar werd in de B-groep zesde in een persoonlijk record van 1.08,43.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
8 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
8 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
10 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
10 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
11 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden