Schaatser Krol tweede op 1000 meter achter snelle Amerikaan Stolz
CALGARY (ANP) - Thomas Krol heeft bij de vierde wereldbeker in Calgary voor het eerst dit seizoen het podium gehaald op de 1000 meter. De 30-jarige olympisch kampioen op de kilometer eindigde met 1.07,16 als tweede en moest alleen de Amerikaan Jordan Stolz voor zich dulden, die won in 1.06,72. De Italiaan David Bosa werd derde.
Stolz dook dankzij een ijzersterke slotronde van 25,5 onder de verrassend sterke tijd van Bosa (1.07,24) en als enige onder de 1.07. Het is na Stavanger zijn tweede zege op de 1000 meter dit seizoen.
Krol zat na 600 meter nog onder de tijd van Stolz, maar moest in de slotronde te veel toegeven op de Amerikaan. Het is na eerder twee vijfde plaatsen en een achtste plek zijn eerste podium op de 1000 meter.
Otterspeer kwam in de slotrit tegen de Japanner Ryota Kojima na eerder een valse start tot 1.07,42. Daarmee viel de winnaar van een week eerder net naast het podium als vierde. Joep Wennemars kwam tot 1.08,42 en werd daarmee achttiende.
Kjeld Nuis was eerder op de dag de beste in de B-groep. De drievoudig olympisch kampioen, die een aanwijsplek had gekregen nadat hij dit seizoen het kwalificatietoernooi had gemist vanwege een blessure, finishte in 1.07,45. Daarmee zou hij in de A-groep vijfde zijn geworden. Louis Hollaar werd in de B-groep zesde in een persoonlijk record van 1.08,43.
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Sileziƫ. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosniƫ en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
4 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
21 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geleden