Schaatser Krol tweede op 1000 meter achter snelle Amerikaan Stolz
CALGARY (ANP) - Thomas Krol heeft bij de vierde wereldbeker in Calgary voor het eerst dit seizoen het podium gehaald op de 1000 meter. De 30-jarige olympisch kampioen op de kilometer eindigde met 1.07,16 als tweede en moest alleen de Amerikaan Jordan Stolz voor zich dulden, die won in 1.06,72. De Italiaan David Bosa werd derde.
Stolz dook dankzij een ijzersterke slotronde van 25,5 onder de verrassend sterke tijd van Bosa (1.07,24) en als enige onder de 1.07. Het is na Stavanger zijn tweede zege op de 1000 meter dit seizoen.
Krol zat na 600 meter nog onder de tijd van Stolz, maar moest in de slotronde te veel toegeven op de Amerikaan. Het is na eerder twee vijfde plaatsen en een achtste plek zijn eerste podium op de 1000 meter.
Otterspeer kwam in de slotrit tegen de Japanner Ryota Kojima na eerder een valse start tot 1.07,42. Daarmee viel de winnaar van een week eerder net naast het podium als vierde. Joep Wennemars kwam tot 1.08,42 en werd daarmee achttiende.
Kjeld Nuis was eerder op de dag de beste in de B-groep. De drievoudig olympisch kampioen, die een aanwijsplek had gekregen nadat hij dit seizoen het kwalificatietoernooi had gemist vanwege een blessure, finishte in 1.07,45. Daarmee zou hij in de A-groep vijfde zijn geworden. Louis Hollaar werd in de B-groep zesde in een persoonlijk record van 1.08,43.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
1 uur geledenMONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
15 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geleden